Hasiči a krajský úřad ocenili reprezentanty v požárním sportu

14.11.2018 10:16:29 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Bozkov,Liberecký kraj

Hasiči a krajský úřad ocenili reprezentanty v požárním sportu

V pondělí 12. listopadu 2018 se v budově Krajského úřadu Libereckého kraje uskutečnilo setkání sportovců z řad profesionálních i dobrovolných hasičů. Pro ocenění za své sportovní výkony v letošním roce si do multimediálního sálu KÚ přišlo téměř 70 hasičů a hasiček.

Z rukou náměstka krajského ředitele HZS LK plk. Mgr. Jana Málka a hejtmana Libereckého kraje Martina Půty převzali profesionální i dobrovolní hasiči, kolektivy i jednotlivci, muži, ženy a mládež pamětní listy a drobné dárky. A to, jak za úspěchy na srpnovém mistrovství České republiky v požárním sportu, tak i v jiných odvětvích hasičských klání doma i v zahraničí, dokonce i v soutěžích kynologů, kteří na slavnostní odpoledne dorazili i se svými čtyřnohými parťáky.

Ocenění sportovců z řad profesionálních i dobrovolných hasičů<br />Autor: HZS Libereckého kraje, Pavlína Bílková „Za HZS LK bychom rádi poděkovali všem hasičům a hasičkám za vzornou reprezentaci v požárním sportu a zároveň oceňujeme i vysoce kvalitní výkony sportovců, kteří reprezentují Liberecký kraj a Českou republiku i na jiných sportovních a společenských akcích," uvedla tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Pavlína Bílková. 

Liberecký kraj na Mistrovství ČR v požárním sportu v Liberci reprezentovalo družstvo Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. Obsadilo 13. místo. V rámci celoroční přípravy se sportovci zúčastnili Českého poháru ve dvojboji a seriálu velkých cen v požárním útoku HZS.

Tým soutěží ve složení: Petr Bárta, Adam Vondra, Matěj Masný, Jan Lampa, Martin Kulhavý, Jaroslav Krejčík, Jakub Menšík, Bc. Martin Kašťák, Jakub Kozák a Vladimír Novotný. Vedoucí družstva HZS Libereckého kraje v požárním sportu je: Npor. Ing. Pavel Štěpánek.

ppor. Bc. Radek Musil, DiS., velitel čety na st. Liberec
Odhodlaný běžec dlouhých tratí Radek Musil dlouhodobě reprezentuje Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje v 1/2maratonu, maratonu a orientačním běhu. V letošním roce 2x vyhrál štafetu v orientačním běhu přeboru HZS ČR a PČR. Na pražském maratonu posunul osobní rekord na 3h 9minut. Nyní se již připravuje na Světové policejní a hasičské hry, které se uskuteční v srpnu 2019 v Číně.

Kpt. Bc. Martin Kulhavý, technik komunikační a informační služby HZS LK
IV. místo v Českém poháru ve dvojboji (běh na 100 m s překážkami a výstup do 4. podlaží cvičné věže) v kategorii nad 35 let. Podílí se i jako trenér nejen na přípravě členů družstva HZS nebo na dorosteneckých soustředěních, ale i na přípravě dalších družstev dobrovolných hasičů.

nstržm. Václav Vančura, hasič na stanici Tanvald, kynolog HZS LK
Aktivně se věnuje sportu se psy. Mezi jeho dvě top disciplíny patří Scootering (jízda se zapřaženým psem před kolobežku) a Bikejording (jízda se zapřaženým psem před kolo). V letošním roce dosáhl na 5. místo v Bikejordingu na Mistrovství světa a na 4. místo na Mistrovství Evropy v Scooteringu. Pod záštitou Hasičského záchranného sboru se se svým čtyřnohým parťákem věnuje i vyhledávaní pohřešovaných osob v sutinách a v plošném terénu. V tomto kynologickém odvětví se mu podařilo vyhrát Mistrovství České republiky záchranných psů.

nstržm. Jan Pipiš, hasič na stanici Liberec
Reprezentant České republiky v závodech Firefighter Combat Challenge. Za Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje se účastní mnoha závodů po celém světě. V letošní sezóně vyjel do Indie, Německa, Polska, Anglie, Slovinska a účastnil se také evropských závodů v Rakousku. V Evropě bylo vybojováno 16 medailí a ani na světové úrovni se neztratil. Na kontě má mnoho prvenství a titulů. Má tu čest být jedním ze členů klubu Lion´s Den, který sdružuje absolutní světovou elitu. Samostatný článek o tomto reprezentantovi

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký hasič Jan Pipiš závodil na mistrovství světa FCC v Americe
Cesta ke splněným snům profesionálního hasiče z Liberce
Mistryněmi republiky v požárním sportu 2018 jsou ženy SDH Poniklá
Šárka Jiroušová z Poniklé opět zvítězila v rekordním čase
FOTO: Podmoklický pohár 2018 vyhráli muži Březové a ženy Košťálova
Na krajské soutěži v požárním útoku stříbrné družstvo ÚO Semily
FOTO: Družstva mužů i žen Bozkova nejlepší na soutěži v Semilech

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda není pitný, pramen pod Valdštejnem ano

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů z října 2019 pramen Boží voda nevyhovuje hygienickým limitům a není pitný. Další turnovský pramen pod Valdštejnem pitný je.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: KTM Enduro cross country 2019 zakončil závod v Benešově
I.B třída: Semily vyhrály v Jablonečku, zvítězily i Přepeře a Bozkov
Oddíl judo TSC Turnov hledá v říjnu nové naděje
Eurokomisařka Věra Jourová besedovala v Turnově
Příslušníci jordánských ozbrojených cvičili u hasičů v Liberci a Jablonci

Nejčtenější články

15.10.: K dopadení ujíždějícího řidiče použili policisté v Turnově zastavovací pás
14.10.: I.A třída: Na první místo se díky výhře v Košťálově vrátila Lomnice
14.10.: Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT