Hasiči mají od pátku plné ruce práce, nejhorší je situace na Frýdlantsku

20.06.2020 11:49:48 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Karlovice - Sedmihorky,Liberecký kraj,Pojizeří

Hasiči mají od pátku plné ruce práce, nejhorší je situace na Frýdlantsku

Aktualizováno: Profesionální i dobrovolní hasiči v Libereckém kraji zasahovali v pátek u více než 40 událostí. Na Frýdlantsku došlo v sobotu ráno na řece Smědá a Řasnice k překročení III. stupně povodňové aktivity.

Některé páteční zásahy hasičů byly spjaté s výstrahou na meteorologické jevy - jednalo se především o technické pomoci: desetkrát odstranění stromů z pozemních komunikací a čtyřikrát čerpání vody. Řidiči také hodně bourali a hasiči proto pomáhali u deseti dopravních nehod.

Při dopravní nehodě osobního automobilu s dodávkou v Dolní Libchavě došlo ke zranění čtyř osob, z nichž jedna byla transportována do nemocnice vrtulníkem. Hasiči provedli protipožární opatření, zasypání uniklých provozních kapalin a pomohli s transportem zraněných osob.

Další nehody se staly v Liberci, Raspenavě a Karlovicích. Dále hasiči řešili deset úniků ropných látek na pozemní komunikace a ostatní mimořádné události.

Na Frýdlantsku došlo v sobotu ráno na řece Smědá a Řasnice k překročení III. stupně povodňové aktivity. V obci Višňová aktuálně zasahuje od rána 13 jednotek hasičů a na pomoc tam dorazil také obojživelný pásák Hägglunds BV206 ze stanice Liberec. Obec Višňová je v tuto chvíli odříznutá - veškeré komunikace do obce jsou uzavřeny. Další uzavírka je mezi obcemi Černousy a Boleslav. V Novém Městě pod Smrkem, Bílém Potoce a Frýdlantě hasiči čerpají vodu, V Raspenavě zabezpečují domy pomocí pytlů s pískem, v ostatních obcích se provádí monitoring vodních toků.

Zvýšený tok vody ve Višňové<br />Autor: Martin Půta Pro Frýdlantsko byla vyhlášena výstraha na extrémní stupeň nebezpečí povodňového ohrožení. Ve Višňové dopoledne zasahovalo 10 jednotek hasičů, komunikace mezi obcemi Černousy a Boleslav je uzavřena. V Novém Městě pod Smrkem a Bílém potoce hasiči čerpají vodu. V Raspenavě dávají hasiči pytle s pískem, aby se voda nedostala do domů.

Všechny příjezdové komunikace do obce Višňová jsou aktuálně dopoledne uzavřeny. Do obce míří speciální technika ze Záchranného útvaru HZS ČR s cisternami s pitnou vodou. Postupně také HZS navyšuje počet zasahujících jednotek.

Podle předpovědi ČHMÚ má i nadále pršet a situace se bude ještě bohužel zhoršovat. Nejhorší situace je momentálně ve Višňové-Předláncích. Hasiči ve Frýdlantě se pomocí pytlů s pískem snaží udržet řeku v korytě a zabezpečují domy v blízkosti vody. V Raspenavě byly evakuovány čtyři osoby.

Aktualizace 20. 6. 14.00:

Vzhledem k nepříznivé prognóze počasí se v Raspenavě chystá evakuace osob z nejvíce ohrožených domů. Do chystaného evakuačního centra byl povolán ČČK Liberec. Hasiči své síly soustředí k udržení vody v korytech řek. 


V obci Višňová, která je v tuto chvíli stále odříznutá, proběhla evakuace deseti osob z nejvíce ohrožených domů. Dvě osoby jsou v evakuačním centru obce, ostatní u svých příbuzných.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 11 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Zvýšená Jizera i Oleška v Semilech 19. června 2020
Hasiči v Pojizeří zasahují kvůli dešti, vodní toky se dál sledují
Krajští hasiči zasahují po víkendových bouřkách
Spadlý strom kvůli bouřce zavinil v Liberci smrt motorkáře
Silný vítr ničil střechy a lámal stromy i v Libereckém kraji

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.

Štěpánek trefil pro Jablonec Evropu

Štěpánek trefil pro Jablonec EvropuSouboj o konečné čtvrté místo ve Fortuna:lize nakonec vyšel lépe Jablonci, kterému stačila remíza s Baníkem, zatímco Liberec prohrál v Plzni. Remízový gól vstřelil za Jablonec obránce Štěpánek, pro nějž to byl první ligový gól. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči upozorňují na prázdninová rizika
Hrad Valdštejn si připomíná rod Valdštejnů
Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji
Bezpečná a zdravá cykloturistika s projektem Na kole jen s přilbou
Po oteplení zřejmě přijdou bouřky, někde i s kroupami

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
07.07.: Fotbalisté Přepeř hráli alespoň přáteláky, nyní začne příprava na sezonu
07.07.: Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT