Hasiči se potýkali s požárem lesa u Mírové pod Kozákovem
17.05.2012 10:40:38 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Mírová pod Kozákovem
Ve čtvrtek ráno vypukl požár v lese poblíž Mírové pod Kozákovem. Požár hrabanky se rozšířil do plochy zhruba 30x 50 metrů. Velkým problémem byl nepřístupný skalnatý terén, hasiči si dokonce pomocí motorových pil museli proříznout přístupovou cestu.
„Dnes pár minut před devátou hodinou byl hasičům ohlášen na linku 112 požár lesního porostu v části obce Rohliny na Semilsku. Na místo se postupně sjelo pět jednotek hasičů s osmi cisternovými vozy," uvedla tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.
U požáru zasahovali profesionální hasiči z Turnova a Semil, pomáhaly dobrovolné jednotky z Mírové pod Kozákovem, Karlovic a Turnova. „Zřídili jsme dálkovou dopravu vody pomocí cisteren, nataženo je zatím 33 hadic dopravního vedení," popisoval po půl desáté velitel stanice turnovských profesionálních hasičů Jakub Otmar.
Aktuální doplnění hasičů v 11:00:
Lokalizovat požár se hasičům podařilo po desáté hodině, ještě v jedenáct probíhalo dohašování ohnisek. Pro doplňování vody do cisteren využili koupaliště v Bělé, kde vytvořili čerpací stanoviště. Celkem bylo nataženo 40 hadic dopravního vedení v délce zhruba 700 metrů ve velmi nepřístupném terénu.
Další zásahy hasičů a policie v rubrice Černá kronika
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Sbírka Krabice od bot prodlužuje provoz sběrných míst do 14. prosince
Diakonie ČCE se rozhodla prodloužit sbírku vánočních dárků Krabice od bot do 14. prosince. Pro štědré dárce tak bude ještě necelý týden otevřeno 66 sběrných míst, jejichž přehled je k dispozici na webu sbírky krabiceodbot.cz. V jejím patnáctém ročníku se během dvou týdnů na přelomu listopadu a prosince podařilo vybrat už 58 000 dárků pro děti z rodin ohrožených chudobou, stále však chybí dárky pro 7 000 dětí. Více podrobností
Silnice z Kuřívod na hranici kraje se dočkala rekonstrukce
Řidiči již mohou projet po 4,3 kilometru dlouhém zrekonstruovaném úseku silnice III/27235 od Kuřívod po hranici se Středočeským krajem. Stavbu za 53,5 milionu korun dokončila společnost Kuřívody SaM - COLAS, vzniklá spoluprací firem SaM silnice a mosty a COLAS CZ. Úsek je nyní bezpečný a připravený na každodenní provoz. „Jsem rád za další zrekonstruovanou silnici v Libereckém kraji. Naším cílem je zajistit bezpečné a plynulé silniční spojení v regionu. Letos kraj do oprav silnic a mostů investoval zhruba 1,27 miliardy korun, včetně prostředků ze Státního fondu dopravní infrastruktury a evropských zdrojů," uvedl Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy.
Nejnovější články
Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
Vánoční sbírka Krabice od bot opět i v Libereckém kraji
Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
Zimní sezonu v Harrachově odstartuje Skiopening
Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
Nejčtenější články
12.12.: Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
12.12.: Jilemnické náměstí obsadí tradiční vánoční jarmark
11.12.: Analýza odhalila 42 rizikových míst, kde hrozí obcím zaplavení bahnem
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.