Hasiči v Libereckém kraji převzali celkem pět aut a speciální kontejner

19.12.2018 22:43:15 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Semily,Liberecký kraj,Pojizeří

Hasiči v Libereckém kraji převzali celkem pět aut a speciální kontejner

Do výbavy Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje přibyla další speciální a pro hasiče velmi potřebná technika. Jedná se o tři vozy, které budou na územních odborech Semily, Jablonec nad Nisou a Česká Lípa sloužit především jako vyšetřovací automobily pro potřeby zjišťování příčin požárů.

„Vozy Dacia Duster pořídil sbor z vlastních zdrojů a darů za bezmála 1 milion 800 tisíc korun. Jde o běžně dodávané osobní automobily, jejichž zavazadlový prostor můžeme díky firmě Alfavaria dokonale využít pro uložení hasičského příslušenství, které ke své práci vyšetřovatel požárů potřebuje," upřesnila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Pavlína Bílková.

Hasičský záchranný sbor využije také Požární kontejner technický - pro nouzové zastřešení obytných budov a statické zpevnění budov, který se podařilo pořídit z projektu: Zvýšení připravenosti HZS ČR k řešení a řízení rizik způsobených změnou klimatu. Částka, za kterou byl pořízen, přesahuje 2 200 000 korun. 

Požární kontejner technický - pro nouzové zastřešení obytných budov<br />Autor: HZS Libereckého kraje, Richard Michna „Kontejner je určen k nouzovému zastřešení, statickému zpevnění či nouzovým tesařským pracím a tvoří taktický celek s požárním kontejnerovým nosičem hmotnostní třídy S. Disponuje řadou nářadí od okružní pily na dřevo nebo na kov přes nářadí s akumulátorem až po materiál na výdřevu," dodala mluvčí hasičů.

Do České Lípy a do Semil poputují také dva rekonstruované a modernizované vyprošťovací automobily těžké váhové kategorie, s terénním podvozkem. „Hasiči ho využívají k záchranným pracím při mimořádných událostech, které vyžadují zvedání a posun těžkých břemen. Vozidlo disponuje řadou pro hasiče běžného příslušenství jako např. ruční LED svítilny, hasicí přístroje, radiostanice, základní ženijní nářadí, samozřejmě tažnou tyčí, vyprošťovací kladkou či rozporkou apod.," vysvětlila Bílková.

Původní výložník stroje byl rekonstruován ze 14 tun na novou konstrukční nosnost 20 tun. Stroj dále disponuje hydraulickým navijákem v přední části vozidla. Na vyprošťovacích automobilech byla provedena kompletní rekonstrukce a modernizace za 10. milionů korun, která byla financována ze zdrojů určených na přípravu a řešení krizových situací, z všeobecné pokladní správy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasiče ocenili za vytvoření největší hasičské fontány
Jilemničtí hasiči převzali nové výjezdové vozidlo
FOTO: Košťálovští hasiči převzali nové zásahové vozidlo

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Projekt zelené infrastruktury Krkonoš dospěl ke svému zdárnému konci

V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy". Projekt MaGICLandscapes se snažil zelenou infrastrukturu, tento u nás relativně mladý a legislativně neukotvený termín, její základní funkce a benefity představit zejména regionálním a lokálním aktérům ve všech případových regionech. Cílem projektu byla také podpora udržitelného využívání půdy pomocí celé řady vytvořených manuálů a nástrojů posuzujících zelenou infrastrukturu. Ty lze využít k plánování, ochraně a zlepšení stavu zelené infrastruktury v různých regionech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obměna vlaků v kraji pokračuje, na Českolipsku vyjede Die Länderbahn
Rekonstrukce Nádražní ulice v Rychnově skončila, plánují opravy mostů
Michal a David se předvede v dušičkovém streamu
Regionálním produktem jsou i květiny z Jindřichovic a Stráže
Další autobusové zastávky v kraji mají nové označníky

Nejčtenější články

28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
30.10.: V kraji je 262 pacientů v nemocnicích, klesl přírůstek nakažených!
29.10.: FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT