Hasiči zasahovali u požáru chalupy ve Světlé pod Ještědem

18.03.2021 20:01:11 | Autor: hzs, pjs | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Hasiči zasahovali u požáru chalupy ve Světlé pod Ještědem

Aktualizováno: Jednotky z druhého stupně požárního poplachu byly ve čtvrtek 18. března povolány k požáru dřevostavby v obci Světlá pod Ještědem, části Hoření Paseky. K likvidaci požáru bylo nasazeno pět vodních proudů, včetně výškové techniky. Dvě osoby, které byly v objektu, jsou naštěstí bez zranění.

Zásah hasičům komplikovala klouzající úzká příjezdová komunikace. V 18 hodin proběhla lokalizace požáru. Hasiči prováděli odvětrávání objektu a dohašování skrytých ohnisek s pomocí termokamer.

Předběžná výše škody na majetku byla vyšetřovatelem příčin vzniku požárů stanovena na 5 milionů korun a uchráněné hodnoty na 4 miliony korun. V souvislosti s touto událostí došlo ke drobnému zranění jednoho dobrovolného hasiče, který byl na místě ošetřen ZZS Libereckého kraje a poté pokračoval v zásahu.

Na místě zasahovaly jednotky: Stanice HZS LK Liberec; JSDHO Světlá pod Ještědem-Rozstání, Světlá pod Ještědem, Český Dub, Křižany, Osečná, Liberec-Horní Hanychov a Hodkovice nad Mohelkou.

„V odpoledních hodinách bylo provedeno ohledání místa požářiště, a to i za přítomnosti psovoda se služebním psem na vyhledávání akcelerantů hoření. Během tohoto ohledání se nepodařilo hasičům a policistům určit jednoznačnou příčinu vzniku požáru. K jejímu stanovení budou zadány ke zpracování znalecké posudky," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

Dále ve stejný den krajští hasiči zasahovali i u požáru chaty v České Lípě, Písečné. Na likvidaci požáru byly nasazeny tři vodní proudy. Hasiči před půl šestou odpolední požár lokalizovali. Z ohroženého prostoru vynesli dvě propan-butanové lahve. Probíhá nadále dohašování skrytých ohnisek. Zraněná žena byla předána do péče Zdravotnické záchranné služby.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasiči ze Semil zajišťovali převoz pacientů s covidem
Hasiči vyjížděli k popadaným stromům
Byt v Liberci hořel kvůli nabíjení elektrokoloběžky
VIDEO: Požár haly v Chrastavě se řadí k největším v Libereckém kraji
Hořel dům ve Frýdštejně, jednu osobu ošetřili záchranáři
Všímavý semilský hasič uspíšil záchranu zraněné sousedky
FOTO: Hořela chalupa na Smržovce, hasiči nasadili i zařízení Cobra
Hasiči zasahovali u požáru domu v Železném Brodě

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Petr Beitl rezignoval na svoji funkci krajského zastupitele

Petr Beitl na úterním zasedání krajského zastupitelstva podal rezignaci na mandát zastupitele Libereckého kraje a předsedy výboru pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch. Důvodem je jeho zvolení do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v letošních volbách. Podle svých slov je připraven se jako poslanec dál podílet na projektech Libereckého kraje. V pětačtyřicetičlenném krajském zastupitelstvu by jeho náhradník měl složit slib na příštím zasedání. Výsledky parlamentních voleb

Materiály do rady kraje a zastupitelstva od listopadu už pouze elektronicky

Stohy papíru a doslova stovky podpisů. To ještě donedávna bylo nutné pro odsouhlasení materiálů pro jednání krajské rady a zastupitelstva. Od poloviny letošního listopadu se to změní - Liberecký kraj zavádí schvalování dokumentů elektronicky. „Krajský úřad Libereckého kraje se snaží využívat možností moderních technologií dlouhodobě a průběžně. V současné době máme snahu fungování úřadu zlepšit a zejména snížit množství fyzického papíru, který používáme. Budeme postupně přecházet na plně elektronickou verzi oběhu dokladů, elektronizace smluv a celé řady dalších dokladů a papírů, které v úřadě dnes a denně vznikají a obíhají. Od listopadu letošního roku tedy již budeme například schvalovat materiály předkládané do rady kraje a zastupitelstva pouze elektronicky," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Programy na Krkonošské železnici zvedly zájem o Pojizerský Pacifik
Dalmach byl proti Chotěboři blízko první výhře, nakonec má jen bod
MMN zahájila provoz nové magnetické rezonance
Krajský přebor: Rovensko veze nečekaně výhru z Višňové
Liberecký kraj se stal akcionářem jilemnické a semilské nemocnice

Nejčtenější články

24.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. podzimního kola
24.10.: Turnovští basketbalisté se v nové sezoně vezou na vítězné vlně
24.10.: Na 27. ročníku Jilemnického krosu byl nejrychlejší Ondřej Pilař

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT