Hasiči zasahovali u požáru kůlny se dřevem v Košťálově

09.10.2020 21:14:22 | Autor: pjs | Rubrika: KRIMI | Obce: Košťálov

Hasiči zasahovali u požáru kůlny se dřevem v Košťálově

Pět jednotek hasičů v pátek odpoledne zasahovalo u požáru kůlny v obci Košťálov. Jednalo se o budovu o rozměrech přibližně 8x 3 metry, kterou majitel používal pro skladování dřeva. Hasiči z počátku bránili šíření požáru na rodinný dům, který se nacházel v těsné blízkosti.

Po zabezpečení dodávky vody z hydrantové sítě byly postupně nasazeny čtyři vodní proudy. „Pro úplnou likvidaci požáru a rozebírání požářiště velitel zásahu povolal kolový nakladač Bobcat S 650 ze stanice Liberec. Pomocí nakladače došlo postupně k rozebrání ohořelých konstrukcí a dohašení skrytých ohnisek. Po závěrečném průzkumu termokamerou bylo místo zásahu předáno místní jednotce a nařízena dohlídka. Při požáru došlo také bohužel ke zranění jedné osoby, které hasiči poskytli neodkladnou předlékařskou pomoc," sdělil zástupce tiskové mluvčí HZS Libereckého kraje David Kořínek.

Na místě zasahovaly jednotky HZS Libereckého kraje ze stanice Semily a Liberec a JSDHO Košťálov, Košťálov - Kundratice a Lomnice nad Popelkou.

Nakladač Bobcat byl k HZS Libereckého kraje pořízen v roce 2013 v rámci projektu „výšení akceschopnosti Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje pro záchranné a likvidační práce při živelních pohromách, CZ.1.06/3.4.00/13.08160.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Podezřelí se přiznali k zakládání požárů ve Vratislavicích
Plameny zachvátily střechu domu v Jílovém u Hodkovic
Ve Vratislavicích nad Nisou hoří desítky balíků slámy
Hasiči evakuovali 21 osob z hořícího bytového domu v Liberci
Hořel les v Jirkově u Železného Brodu
Shořela stodola v Tatobitech

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lucie Kvapilová z obce Pulečný má pohlednice jako koníček i povolání
Ministerstvo zdravotnictví upravilo centrální rezervační systém
Očkování v sociálních zařízeních v Libereckém kraji se již blíží ke konci
VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021
Zámek v Zahrádkách proslavili filmoví Básníci, dnes čeká na záchranu

Nejčtenější články

21.01.: FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš
22.01.: VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021
22.01.: Výstava semilského muzea se objeví v programu České televize

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT