Hasiči zasahovali u požáru rodinného domu v Lomnici nad Popelkou

18.09.2019 15:59:41 | Autor: pjs | Rubrika: KRIMI | Obce: Lomnice nad Popelkou,Liberecký kraj

Hasiči zasahovali u požáru rodinného domu v Lomnici nad Popelkou

Jednotky druhého stupně požárního poplachu krátce po desáté hodině ve středu 18. září vyjížděly k požáru rodinného domu v Lomnici nad Popelkou. Během zásahu ohrožovaly zasahující hasiče sršně, které vylétávaly vlivem zakouření z půdních prostor. Lokalizaci požáru velitel zásahu ohlásil ve 11:54 a likvidaci pak ve 13:04.

„Prvotním průzkumem bylo zjištěno, že požár zasáhl kompletně vnitřek domu. Kvůli silnému zakouření museli hasiči zasahovat v dýchací technice. Na likvidaci požáru hasiči nasadili tři C proudy vody, jeden vysokotlaký proud a také speciální zařízení Cobra, které je určené k řezání a hašení vysokým tlakem vody. Pomocí nastavovacího žebříku a Cobry mohli hasiči zahájit hasební práce také na střeše domu," upřesnila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Lucie Hložková.

Komunikace v místě zásahu byla po celou dobu neprůjezdná. Zasahující jednotky: Stanice Semily, Stanice Jilemnice, JSDH Nová Ves nad Popelkou, Lomnice nad Popelkou, Košťálov.

Požár chaty v obci Noviny pod Ralskem<br />Autor: HZS Libereckého kraje Tento týden to byl již druhý požár objektu, ke kterému hasiči vyjížděli. V úterý 17. září (ohlášeno v 15:09) byli vysláni hasiči z Jablonného v Podještědí k požáru chaty v Novinách pod Ralskem. Chatu plameny doslova pohltily. Hasiči k likvidaci požáru museli nasadit čtyři vodní proudy. Požár chaty se hasičům podařilo lokalizovat v 15:40 a kompletně zlikvidován byl pak v 16:17.

Příčinou požáru byly svařovací práce při opravě chatky. Celková škoda byla vyčíslena na cca 700 tisíc korun. Obě události se naštěstí obešly bez zranění.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Požár skladovací haly v Lomnici zaměstnal v noci pět jednotek hasičů
Hasiči evakuovali 35 lidí z domu v Liberci po výbuchu plynu
Rodinný dům v Kacanovech zachvátily plameny

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů Kronika dějin českého národa je plná nezapomenutelných příběhů, zrcadlí se v nich pravá česká nátura. Ta se stala předlohou nového cyklu České mincovny nazvaného Příběhy naší historie. Po připomenutí dvojice Hanče a Vrbaty, svatého Václava, České filharmonie, Masarykově univerzitě Brno, Svazu junáků - skautů se šestou medailí stala Liberecká Zoo. V jedné trojské unci ryzího zlata se zrcadlí příběh liberecké Zoo se čtveřicí vzácných zvířat. V příštím roce bude Česká mincovna emitovat téma Rádio Svobodná Evropa, R.U.R a slovo robot a Loutka Spejbla. Více podrobností

Forenzní značení kol v Turnově pro letošní sezonu naposledy

Městská policie Turnov nabízí poslední možnost objednávky forenzního značení jízdních kol, a to v termínu 10. a 11. října 2019 vždy od 13.30 do 17.30. Počet objednávek bude omezený. Další možnost bude nejdříve v létě roku 2020! Zájemci v domluveném termínu přijdou na služebnu MP s vyčištěným kolem, občanským průkazem a doklady o koupi kola (v případě, že je mají). Označení jednoho jízdního kola trvá 20 minut, během kterých je majitel seznámen s principem značení a jsou vyplněny příslušné formuláře. Objednávky přijímají na telefonních číslech: 481 366 600, 723 389 122 i lince 156.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dokončili opravu silnice ve Vítkovicích, finišují v Hrabačově a Jilemnici
Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019
Krkonošská horská služba má za sebou náročný víkend
Jan hrabě Harrach v myšlenkách a korespondenci
FOTO: Podzimní trh V Lipkách opět nabídl domácí výpěstky a výrobky

Nejčtenější články

13.10.: Přehled fotbalových výsledků desátého podzimního kola
11.10.: FOTO: Fanoušci se loučí celý pátek na Žofíně s Karlem Gottem
14.10.: FOTO: Podzimní trh V Lipkách opět nabídl domácí výpěstky a výrobky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT