Hasiči zasahovali u požáru rodinného domu v Lomnici nad Popelkou

18.09.2019 15:59:41 | Autor: pjs | Rubrika: KRIMI | Obce: Lomnice nad Popelkou,Liberecký kraj

Hasiči zasahovali u požáru rodinného domu v Lomnici nad Popelkou

Jednotky druhého stupně požárního poplachu krátce po desáté hodině ve středu 18. září vyjížděly k požáru rodinného domu v Lomnici nad Popelkou. Během zásahu ohrožovaly zasahující hasiče sršně, které vylétávaly vlivem zakouření z půdních prostor. Lokalizaci požáru velitel zásahu ohlásil ve 11:54 a likvidaci pak ve 13:04.

„Prvotním průzkumem bylo zjištěno, že požár zasáhl kompletně vnitřek domu. Kvůli silnému zakouření museli hasiči zasahovat v dýchací technice. Na likvidaci požáru hasiči nasadili tři C proudy vody, jeden vysokotlaký proud a také speciální zařízení Cobra, které je určené k řezání a hašení vysokým tlakem vody. Pomocí nastavovacího žebříku a Cobry mohli hasiči zahájit hasební práce také na střeše domu," upřesnila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Lucie Hložková.

Komunikace v místě zásahu byla po celou dobu neprůjezdná. Zasahující jednotky: Stanice Semily, Stanice Jilemnice, JSDH Nová Ves nad Popelkou, Lomnice nad Popelkou, Košťálov.

Požár chaty v obci Noviny pod Ralskem<br />Autor: HZS Libereckého kraje Tento týden to byl již druhý požár objektu, ke kterému hasiči vyjížděli. V úterý 17. září (ohlášeno v 15:09) byli vysláni hasiči z Jablonného v Podještědí k požáru chaty v Novinách pod Ralskem. Chatu plameny doslova pohltily. Hasiči k likvidaci požáru museli nasadit čtyři vodní proudy. Požár chaty se hasičům podařilo lokalizovat v 15:40 a kompletně zlikvidován byl pak v 16:17.

Příčinou požáru byly svařovací práce při opravě chatky. Celková škoda byla vyčíslena na cca 700 tisíc korun. Obě události se naštěstí obešly bez zranění.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Požár skladovací haly v Lomnici zaměstnal v noci pět jednotek hasičů
Hasiči evakuovali 35 lidí z domu v Liberci po výbuchu plynu
Rodinný dům v Kacanovech zachvátily plameny

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Město Turnov přijímá žádosti o dotace na podporu sociální oblasti

Žádosti o podporu v sociální oblasti je možné podávat na Městském úřadě Turnov od 14. února do 28. února 2020 do 12.00.  Dotace se poskytuje k financování provozních nákladů (včetně osobních nákladů) souvisejících s poskytováním základních činností sociálních služeb v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, zákonem č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů, a zákonem č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů.

Na zavřených sjezdovkách hrozí nebezpečí

Horská služba varuje lyžaře a snowboardisty, aby se nepohyboval na sjezdových tratích po večerním uzavření, může dojít k vážným úrazům. Jakmile se skiareály uzavřou, na sjezdovky vyjede obslužná technika a upravuje tratě pro další den. „Pokud se tedy lyžaři vydají na sjezdovku v takovou chvíli, hrozí střet například s rolbami. Mnohem větším nebezpečím však jsou lana, kterými jsou rolby na sjezdovkách často upoutány. Ta nejsou dobře viditelná a lyžař či snowboardista se může velice vážně při nárazu do takového poutacího lana zranit," důrazně varoval návštěvníky hor René Mašín, náčelník Horské služby Jizerské hory. Připomněl, že k takové nehodě vyjeli členové HS i ve středu 26. února večer na Tanvaldském Špičáku. Vzhledem k nedisciplinovanosti lyžařů k takovým nehodám v uzavřených skiareálech už několikrát došlo. „Nebezpečí těžkých úrazů se pak samozřejmě zvýší, když lyžaři vyrazí po sjezdovce posíleni alkoholem. I takové případy nejsou výjimkou a často končí tragicky. Upozorňuji tedy všechny na bezpodmínečné dodržování všech pravidel bezpečného pohybu na sjezdových tratích, zejména Desatera FIS, které najdou na www.hscr.cz," doplnil náčelník Mašín.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od roku 2020 je očkování psa platné pouze s označením mikročipem
FOTO: V Levínské Olešnici vzpomínali na spisovatelku Boženu Šimkovou
Bytový dům v Granátové ulici v Turnově bude zateplen
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 28. února až 1. března
Jarní prázdniny v Křišťálovém údolí zvou do skláren i restaurací

Nejčtenější články

26.02.: V souvislosti s koronavirem přijaly hygiena i kraj preventivní opatření
26.02.: Ve finále zimního turnaje se utkají domácí Lomnice a Železný Brod
26.02.: Oprava mostu v Turnově pokračuje, hotovo bude na konci prázdnin

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT