Hasiči zasahují: Hořelo pod Ještědem a stromy spadly na Turnovsku

23.04.2019 14:13:29 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Vyskeř,Mírová pod Kozákovem,Hrubá Skála,Liberecký kraj,Pojizeří

Hasiči zasahují: Hořelo pod Ještědem a stromy spadly na Turnovsku

Aktualizováno: Od úterního rána mají hasiči v Libereckém kraji plné ruce práce. Kvůli silnému větru vyjíždějí k popadaným stromům, spoustu jednotek během dopoledne zaměstnaly také dva lesní požáry u Ralska a pod Ještědem. Hodně popadaných stromů je na Turnovsku.

„První lesní požár byl ohlášen krátce po 10. hodině v části obce Hradčany (Ralsko), kdy oznamovatelka viděla v lese plameny. Povoláno bylo šest jednotek hasičů. Požár zasáhl plochu 100x 100 metrů, hořela lesní hrabanka, ale také kmeny stromů, někde až do výšky pěti metrů. Velké zakouření si vyžádalo zásah v dýchací technice," uvedla za HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Aby měli hasiči dostatek vody, zřídili čerpací stanoviště na rybníku Držník. Za použití až pěti vodních proudů se podařilo požár do 12. hodiny uhasit. Příčinou požáru byly s největší pravděpodobností spadlé dráty vysokého napětí.

Zásah hasičů při požáru pod Ještědem<br />Autor: HZS Libereckého kraje, Jaromír Mottl„K druhému lesnímu požáru došlo kousek od hotelu Ještěd. I sem bylo povoláno šest jednotek hasičů. Požár byl hlášen přímo z recepce hotelu Ještěd a v první fázi se ho snažil uhasit hasicími přístroji personál hotelu. Požár byl zhruba 80 metrů od hotelu na ploše 20 metrů čtverečních, zasáhl hrabanku a nízký porost. Na likvidaci stačil jeden vodní proud a ženijní nářadí. Příčinou požáru byla manipulace s otevřeným ohněm (nedopalek cigarety)," dodala Zdenka Štrauchová.

Naposledy došlo k velkému zásahu hasičů kvůli požáru u Ještědu loni v srpnu, podrobnosti v článku zde: Požár na Ještědu zaměstnal hasiče, povolali další jednotky i vrtulníky

Ke zmíněným popadaným stromům hasiči vyjížděli především na Turnovsku, a to kolem Vyskře, Hrubé Skály nebo Mírové pod Kozákovem.

Aktualizace 22. 4. 18.00:

Hasiči dál vyjížděli k popadaným stromům, v tuto chvíli jich mají už téměř 30. Hasiči zasahovali napříč celým krajem, například: v 15.46 hasiči zasahovali ve Vratislavicích nad Nisou, kde spadl strom na auto a silnici, v 15.53 vyjížděli hasiči odstraňovat strom ze silnice na I/13 za odbočkou na Heřmanice v Podještědí a v 16.14 byl hlášen spadlý strom v části obce Nový Luhov na Českolipsku.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasiči vyprošťovali v Rovensku zaklíněného řidiče
Hasiči se seznamovali s řízením zásahů jednotek v Polsku
Při požáru domu na Smržovce hasiči zachraňovali muže po žebříku
Hasiči zasahovali u nehody vězeňského autobusu. Naštěstí šlo o cvičení!
Hořel rodinný dům v Proseči pod Ještědem
Hasiči likvidovali spadané stromy i požár domu v Líšném

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 20 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný

Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný

Měsíční zkušební provoz zahájila 3. srpna nová turistická linka 790 z Tanvaldu na Smědavu, jejíž trasa vede kolem vodní nádrže Souš. Krátké, avšak unikátní autobusové spojení mělo za cíl ověřit, jaká bude po autobusovém spojení dosud dopravně oddělených částí Jizerských hor poptávka, a také to, jak bude pro autobus silnice mezi Smědavou a Souší průjezdná. Více podrobností

Jablonec vyhlásil soutěž architektů na novou podobu Slunečních lázní

V pondělí 9. září město Jablonec nad Nisou zveřejnilo ve Věstníku veřejných zakázek a v Úředním věstníku EU architektonickou soutěž, jejímž předmětem je řešení prostoru Slunečních lázní a okolí přehrady v Jablonci nad Nisou. Soutěž má přinést nejen řešení předmětné lokality, ale také partnera pro práci na dalších zásadních místech v okolí jablonecké přehrady. Další podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: V I.A třídě vládnou týmy z Pojizeří, první Lomnice opět nadílela
Družstva atletů AC Turnov bojovala v baráži o první ligu
Oprava opěrné zdi finišuje, liberecký tunel čeká částečná uzavírka
Rada a Správa KRNAP se dohodly na návrhu cest v klidových územích
Jubileum vynálezce Vladimíra Svatého připomenou v Liberci i Roztokách

Nejčtenější články

15.09.: Přehled fotbalových výsledků šestého podzimního kola
16.09.: Obrazem: 16. ročník Semilského pecnu
16.09.: Krajský přebor: Rovensko i v devíti vybojovalo s Chrastavou bod

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT