Hasičský dětský tábor probíhal na Nebákově už podvanácté

13.07.2020 21:17:00 | Autor: redakce | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Český ráj,Semily

Hasičský dětský tábor probíhal na Nebákově už podvanácté

Již podvanácté Sbor dobrovolných hasičů Semily I uspořádal hasičský dětský tábor, který zároveň je i soustředěním a přípravou na podzimní sezonu soutěží. V krásném nebákovském údolíčku v Českém ráji se ho účastnilo více jak 70 táborníků, včetně instruktorů a už i potřetí za sebou i s účastí kolegáčků a dětí z SDH Košťálov.

„V letošním roce uspořádání takového tábora bylo pochopitelně spojené s problematikou dnešních dnů, kterou je pochopitelně zajištění maximálních hygienických a dezinfekčních opatření. V tomto směru byl personál místního rekreačního střediska velice dobře připraven. Díky grantu z MŠMT ČR jsme měli i vybavení desinfekčnímu prostředky, které byli přístupny dětem na každém kroku, doslova. S laskavou vstřícností nám i vypomohlo semilské Gymnázium zapůjčením mobilních stojanů na dezinfekční prostředky, které byli rozmístěny po celém táboře, aby měl každý možnost je použít a využít," vysvětlil zástupce starosty SDH Semily I Ladislav Bruckner.

Hasičský tábor je tradičně směrován k zdokonalování umu v hasičském sportu, který v sobě i zahrnuje různé další znalosti a dovednosti, jako například zdravovědu, orientaci v terénu, používání hasicích prostředků atd. Ale nezapomíná se ani na volný čas, který již poslední tři roky zajišťují hlavně hasičští dorostenci, kteří pomalu, ale jistě, přebírají „otěže" tábora do svých rukou po těch starších.

Hasičský dětský tábor na Nebákově 2020<br />Autor: Ladislav Bruckner Různé hry, stezka odvahy, cyklo výlet, jízdy na lodičkách, večerní letní kino, hádankové soutěže, návštěva koupaliště v Sobotce nebo karnevalová diskotéka doplňují táborový program ke spokojenosti dětí. Ochuzeni nejsou ani rodiče, kteří několikrát denně v pravidelných vstupech mohou sledovat zpravodajství z tábora na webových stránkách a facebooku sboru doplněného i fotogalerií. Můžou i svým ratolestem zasílat dopisy přímo do tábora prostřednictvím internetu. Ty se následně vytisknou a dětem předají.

„Touto cestou chci za sebe i za celý náš sbor poděkovat městu Semily, Libereckému kraji, MŠMT ČR a OSH Semily za jejich podporu, která je pro nás zavazující a zároveň i přispívá k výchově nových generací dobrovolných a v některých případech budoucích profesionálních hasičů, jako je tomu například u našeho sboru," dodal Ladislav Bruckner.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Návrat SDH Semily I aneb ples po sedmi letech
Zhodnocení roku 2019 v SDH Semily I
Mladí hasiči z SDH Semily I byli v roce 2019 úspěšní

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nová radnice v Turnově bude pro občany 4. srpna uzavřena

Městský úřad Turnov informuje občany, že v úterý 4. srpna 2020 bude z důvodu přerušení dodávky elektrické energie v budově Nové radnice ve Skálově ulici uzavřen úřad. Zrušení úředního dne se týká odboru správního - občanské průkazy, pasy a matrika, odboru dopravního, odboru školství, kultury a sportu, odboru sociálních věcí, Obecního živnostenského úřadu a odboru přestupků.

Autobusová linka 691 propojí Trojzemí

Autobusová linka 691 propojí Trojzemí V sobotu 1. srpna 2020 v 7.40 vyjede z Hrádku nad Nisou první spoj nové autobusové linky číslo 691. Na své 66 km dlouhé trase celkem pětkrát překročí státní hranice Česka, Německa a Polska. Celkem tři páry spojů nabídnou možnost cestovat od vlaků ze Zittau přes Bogatyniu, Frýdlant, Raspenavu, Nové Město pod Smrkem až do letoviska Świeradów Zdrój na polské straně Jizerských hor. Více informací


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hráči Přepeř nečekaně zdolali v přípravě Slovan Liberec!
Děti z příměstského tábora navštívily semilské policisty
V letním kině Turnov opět přichystali Filmový víkend 2020
Hasiči vzpomínají na bleskové povodně z roku 2010
Křehká krása 2020 bude!

Nejčtenější články

02.08.: Na semilském fotbalovém memoriálu obhájil vítězství Železný Brod
02.08.: Krkonoše Amerikou 2020 objektivem Zdeňka Horáka
01.08.: Až 150 milionů ze Státního fondu půjde do oprav krajských silnic

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT