Hasičští lezci cvičili ve výškách a nad volnou hloubkou

08.05.2019 08:01:49 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Hasičští lezci cvičili ve výškách a nad volnou hloubkou

Ve dnech od 24. až 26. 4. 2019 pořádal HZS Libereckého kraje třídenní workshop Společný výcvik hasičů pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou. Akce byla organizována v rámci projektu Bezpečné pohraničí spolufinancovaného z Evropského fondu regionálního rozvoje prostřednictvím Programu Interreg V-A Česko - Polsko.

„První den workshopu byli účastníci seznámeni s problematikou traumatu z visu, zajišťování „tepelného komfortu" s prostředky využívanými u HZS Libereckého kraje, správného používání nosítek SKED a slaňovací brzdy RIG," přiblížil detaily kpt. Bc. Jiří Košek, garant workshopu.

Na druhý den připravili pořadatelé celodenní soutěžní klání, kde jednotlivá lezecká družstva plnila úkoly na šesti různých stanovištích v okolí Liberce a Jablonce nad Nisou. „Úkoly byly zaměřeny na záchranu v reálných podmínkách a měly za cíl připravit lezce na řešení podobných situací při reálných zásazích. Soutěže samotné se zúčastnila čtyři lezecká družstva z HZS Libereckého kraje (16 lezců), jedno družstvo kolegů z Polska (4 lezci) a jako hosté lezecké družstvo z HZS Středočeského kraje (4 lezci)," popsal kpt. Bc. Jiří Košek.

Společný výcvik hasičů pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou Na bezpečnost a správnost postupů v rámci plnění jednotlivých úkolů dohlíželi lezečtí instruktoři z řad HZS Libereckého kraje a HZS hlavního města Prahy.

Třetí den probíhala věcná diskuse nad postupy, které jednotlivá družstva volila při plnění soutěžních úkolů. Na závěr workshopu proběhlo samotné vyhodnocení celé soutěže. Odměnou pro všechny byly hlavně nově nabyté zkušenosti a zážitky. K tomu všemu se díky podpoře od Sportovního klubu HZS Libereckého kraje, firem Singing Rock s.r.o., Vertical Trade s.r.o. a CZC elektro s.r.o. podařilo zajistit i hodnotné věcné ceny, za což všem patří velké poděkování.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 20 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kynologové libereckých hasičů se zúčastnili mezinárodního cvičení USAR
Došlo k nehodě autobusu se zraněnými v Peřimově, naštěstí cvičně!
Hasiči se seznamovali s řízením zásahů jednotek v Polsku
Odborná konference Dny IZS 2019 probíhá v Jablonečku
Hasiči zasahovali u nehody vězeňského autobusu. Naštěstí šlo o cvičení!

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Další dopravní omezení v Turnově, tentokrát v Palackého ulici

V sobotu 18. května proběhne v Palackého ulici v Turnově vyzvedávání vnějších znaků vodovodního potrubí do úrovně vozovky a oprava jednoho kanalizačního poklopu. „Provoz bude výrazně omezen, pro průjezd zůstane vždy pouze jeden jízdní pruh. Pro cestu přes Jizeru autem využijte velkého mostu," upozornil Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy turnovské radnice. Oproti původnímu omezení na několik dní se firma aktuálně bude snažit všechny potřebné úpravy udělat v jednom dni. Od neděle 19. května by tak Palackého ulice měla být opět průjezdná bez omezení. Harmonogram rekonstrukcí silnic v Turnově

Cestu pohádkovým lesem připravují v Lomnici nad Popelkou

Už 34. ročník tradičního turistického pochodu pro děti i rodiče světem pohádkových postaviček v Oboře v Lomnici nad Popelkou se koná v sobotu 18. května od 9 hodin. Pořádá Středisko volného času Sluníčko Lomnice nad Popelkou. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice
K zápisům do mateřských škol dorazilo v Turnově 261 dětí
Pasecký Památník zapadlých vlastenců bronzový v Gloria musaealis
Organizace v sociální oblasti budou moci zažádat kraj o předfinancování
Hasičský Soptík pokračoval v Kundraticích a Bozkově

Nejčtenější články

23.05.: Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT