Házenkářky Turnova nečekaně vysoko porazily Strakonice

20.11.2013 16:08:25 | Autor: TJ Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovské házenkářky přivítaly v sobotu 16. listopadu na domácí palubovce celek ze Strakonic, který byl v druholigové tabulce na 5. místě. V loňské sezóně se Turnovačkám nepodařilo soupeřky z jižních Čech porazit, ale tentokrát to bylo jiné, když výsledkem byla vysoká domácí výhra.

TJ Turnov - HBC Strakonice 30:21 (12:10)

První poločas byl herně i brankově vyrovnaný a oba celky se v jeho průběhu střídaly v jednobrankovém vedení. Ve 22. minutě svítil na ukazateli stav 9:9. V následujících třech minutách se podařilo domácím z rychlých útoků třikrát skórovat a získat tak vedení 12:9. Poslední branku v prvním poločase vstřelily strakonické házenkářky, takže po polovině domácí vedly o dvě branky.

Od 31. do 51. minuty utkání předváděly turnovské házenkářky rychlou a kombinační hru, dobře bránily, a tak náskok utkání postupně narostl až na rozdíl neuvěřitelných 14 gólů (29:15). Bohužel s vidinou velkého náskoku domácí polevily. V útoku často chybovaly a přicházely o míč po špatných přihrávkách či technických chybách. Tím umožnily skórovat hostujícím hráčkám, které chytly příležitost a snížily na rozdíl devíti branek, přesto už nebylo o domácím vítězství žádných pochyb.

„Je dobře, že dokážeme profilovat i zrychlenou hrou, využíváme technických chyb soupeřek a zakončujeme rychlé útoky. V tomto ohledu se dobře rozehrála A. Koubková a C. Davidová, snahu má i A. Šafářová. Ještě je potřeba zapracovat na druhé vlně rychlého útoku, protože pokud nám soupeřky první řadu přibrzdí, měl by zakončit druhý sled rychlého útoku. Začíná fungovat spolupráce spojek s pivotem nebo se zabíhajícími křídly. Škoda těch posledních sedmi minut, protože bychom soupeřkám vysokým rozdílem zasadili pěknou ránu," komentoval utkání trenér turnovského celku Roman Fuchs.

Sestava Turnova (branky): Kučerová B. - Aissi D. (8/1), Koubková A. (5), Davidová C. (3), Kohoutová R. (3), Šafářová A. (3), Bártová P. (2), Ševrová L. (2/2), Tichá I. (2), Nalezencová J. (1), Ševrová V. (1), Víšková L., trenér Fuchs R.

K dalšímu těžkému utkání zajíždí házenkářské družstvo žen v sobotu 23. listopadu do Pardubic. V neděli 24. 11. bude patřit turnovská sportovní hala ve Skálově ulici od 9 do 16 hodin. kategorii starších žákyň. Memoriálu Lubomíra France se zúčastní hráčky z celků Astra Praha, Slavie Praha, Sparta Kutná Hora, DHK Pardubice B a domácí TJ Turnov.