Házenkářky Turnova porazily doma rezervu Vršovic

09.12.2017 22:18:48 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

K utkání na domácí palubovce bylo připraveno 12 hráček turnovského družstva žen. Turnovské ženy zatím bodovaly ve dvou utkáních, obě byla hraná na půdě soupeřek (Praha a Cheb) a oba zápasy odehrály Turnovačky v bílých dresech. Do třetice všeho dobrého, a tak si bílé dresy oblékly i k utkání na domácí palubovce, v sobotu 2. prosince proti Vršovicím.

Ze zdravotních důvodů nemohla nastoupit Š. Gahlerová, která byla zraněná ve vítězném utkání v Chebu, stále chybí A. Šafářová a M. Poláková.

TJ Turnov - Sokol II Vršovice B 26:23 (11:12)

Na první branku si museli domácí fanoušci i hráčky počkat až do 5. minuty, kdy se dostali do vedení 1:0. O tři minuty později vedly pražské házenkářky 3:2 a do konce poločasu se oba celky tahaly o jednobrankové vedení. V závěru prvního poločasu byly šťastnější hostující hráčky, které odcházely do šatny s jednobrankovým vedením 12:11.

Do druhého poločasu nastoupily s větší vervou pražské hráčky, které byly během pěti minut 4x střelecky úspěšné a dostaly se do vedení 16:11. V dalších deseti minutách dokázaly domácí házenkářky gólově „odpovědět" a získaly vedení 18:16 na svoji stranu. O dvě minuty bylo srovnáno na 18:18 a vypadalo to na dramatickou závěrečnou desetiminutovku. V dalších minutách získaly turnovské ženy tříbrankové vedení, které nakonec udržely až do konečného hvizdu.

Sestava Turnova (branky): V. Kubcová, L. Podhajská - L. Ševrová (10/7), A. Vítová (5), C. Davidová (4), J. Nalezencová (2), Ž. Palounková (2), P. Suchardová (1), V. Ševrová (1), I, Tichá (1), M Lohinová, L. Víšková.

11.  Sokol Kobylisy B         9    1    0    8    174:214    2

K poslednímu utkání podzimní části druholigové soutěže zajíždí družstvo žen do Českých Budějovic v sobotu 9. 12. 2017.

Mladší dorostenky - 2. liga

V sobotu 2. prosince nastoupily turnovské mladší dorostenky proti hráčkám družstva z pražských Kobylis, které byly na čele tabulky. Již téměř v plné sestavě se chtěly pokusit co nejvíce vzdorovat lídrovi soutěže

TJ Turnov - Sokol II Kobylisy 16:29 (7:14)

Fyzicky vyspělejší pražské hráčky budily u domácích respekt. I tak ale turnovské dorostenky dokázaly do 5. minuty hrát s „čistým kontem". V 9. minutě pražské soupeřky vedly 3:0 a ve 13. minutě 6:3, ale Turnovačky zabojovaly a dotáhly na rozdíl jedné branky, když v 16. minutě svítil na ukazateli stav 5:6. Trenérka hostujícího celku si vzala team time a během dalších pěti minut se Pražanky dostaly do vedení 11:5 a první poločas vyhrály rozdílem třídy. Ještě do 37. minuty zápasu to vypadalo, že by mohl být uhrán celkem slušný výsledek, když turnovské dorostenky snížily na 11:16, ale... technickými chybami, zbytečným vylučováním, špatnou střelou a neproměněním vyložených šancí (včetně čtyř 7m hodů), se domácí samy o dobrý výsledek připravily.

Sestava Turnova (branky): B. Andělová, D. Hrochová - M. A. Marko (4/2), V. Víšková (4/2), E. Berndtová (2), A. Hrancová (2), L. Cvrčková (1), Kristýna Nováková (1), K. Sladová (1), A. Svobodová (1), E. Hanušová, L. Holmanová, K. Landecká.

11.  TJ Sokol Bělá p. B.    9    0    0    9    151:300    0

Turnovské dorostenky čeká poslední podzimní utkání v neděli 10. 12., kdy zajíždí za soupeřkami do Havlíčkova Brodu. Soupeřky mají z předešlých 9 zápasů 16 bodů, takže Turnovačky čeká další těžké utkání.