Házenkářky Turnova senzačně postoupily do osmifinále poháru

13.10.2016 21:41:46 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Házenkářky Turnova senzačně postoupily do osmifinále poháru

Ve sportovní hale ve Skálové ulici v Turnově bylo v neděli 9. října odehráno utkání 2. kola Českého poháru v házené. Turnovské hráčky nastoupily proti družstvu Jiskra Havlíčkův Brod. V loňské sezoně skončily havlíčkobrodské ženy na 5. místě prvoligové tabulky a po odehraných třech kolech letošního ročníku soutěže nepoznaly hráčky z Vysočiny v 1. lize porážku, takže bylo zřejmé, že jsou favoritem utkání.

TJ Turnov - Jiskra Havlíčkův Brod 23:23 (12:11), Sedmimetrové hody: 4:2

V průběhu prvního poločasu byly domácí házenkářky neustále v nepatrném vedení (v 9. minutě 4 2, 16. minutě 7:5). Až ve 25. minutě svítil na ukazateli vyrovnaný stav 10:10, o tři minuty později 11:11. Poslední se do střelecké listiny zapsaly domácí, když L. Ševrová proměnila ve 29. minutě trestný sedmimetrový hod.

Turnovské házenkářky do druhé půle nastupovaly s obavami, že to prvoligové soupeřky ve druhé půli utkání „rozjedou". Ale i druhý poločas byl herně a brankově hodně vyrovnaný. Jen od 48. minuty musely nepatrné vedení havlíčkobrodských hráček dotahovat domácí (18:20, 19:21, 21:22). V 60. minutě byla střelecky úspěšná D. Aissi, a tak utkání skončilo překvapivě remízou 23:23! Takový výsledek nikdo nečekal. Jednak proto, že družstvo z Havlíčkova Brodu hraje vyšší soutěž (1. ligu), navíc z důvodu zranění jediné turnovské brankářky L. Podhajské se do brány postavila Romana Kohoutová, která, coby hráčka z pole, podala dobrý výkon a předvedla několik výborných zákroků.

Protože se pohárová soutěž hraje na jedno utkání, musely rozhodnout sedmimetrové hody. Z každého družstva byla vybrána pětice hráček, aktérek těchto trestných hodů. Proti Havlíčkobrodským se mezi brankové tyče postavila Dagmar Aissi. Zatímco domácí proměnily čtyři hody (L. Ševrová, D. Aissi, R. Kohoutová, P. Bártová), hráčky z Vysočiny byly úspěšné pouze dvakrát, a tak k pátým hodům už ani nedošlo.

Turnovské házenkářky v konečném součtu branek porazily prvoligový tým 27:25, a probojovaly se tak do 3. kola = osmifinále Českého poháru v házené. Toto utkání by mělo být hráno v turnovské sportovní hale ve čtvrtek 17. listopadu 2016. Čas i soupeř, kterého pro turnovské družstvo určí los (bude to tým hrající nejvyšší házenkářskou soutěž - W.H.I.L.), budou dodatečně upřesněny.

„Jsem opravdu pyšný na to, co holky v neděli předvedly. Hlavní plus beru to, že skutečně bojovaly do posledních vteřin a vyplatilo se. Určitě velká pochvala patří Romaně, která jakožto "nególman" předvedla dost slušný výkon na někoho, kdo v bráně jen zaskakuje, a to samé Dáša. A poté samozřejmě všem, co v neděli přišli, bojovali, fandili a povzbuzovali, ať už na hřišti nebo na tribuně. (Lůce přeji hodně brzké uzdravení). Takže na konec děkuji všem za nedělní zápas, Markovi Novákovi, který se ujal družstva žen v době mojí nepřítomnosti z důvodu pracovní vytíženosti, a přejme si dobrý los do 3. kola, již osmifinále českého poháru," Uvedl trenér turnovského družstva žen Jan Möller.

Sestava Turnova (branky): R. Kohoutová (1/1) - L. Ševrová (8/3), D. Aissi (5/1), M. Hadincová (4), C. Davidová (2), A. Šafářová (2), Bártová P. (1/1), Š. Gahlerová (1), V. Ševrová (1), I. Tichá (1), L. Víšková (1), J. Nalezencová.

Starší žákyně hrály v Bělé pod Bezdězem

Na další soutěžní turnaj se vydalo družstvo starších žákyň v neděli 9. 10. do Bělé pod Bezdězem opět bez nemocné E. Hanušové, zato již s novou posilou Annou Svobodovou (dcerou vynikajícího trenéra dětí Jablonce nad Nisou a hráčem v témže družstvu a Železného Brodu), a i bohužel zraněnou Kristýnou Novákovou. Se zdravotní indispozicí hrála i Kačka Nováková (bolesti zad).

Prvním soupeřem bylo družstvo domácích, za které hraje v Turnově hostující hráčka za mladší dorostenky Anežka Vítková. Úkolem bylo tuto hráčku uhlídat, což se podařilo, ale bohužel se rozehrála hráčka jiná. Zápas to byl velice vyrovnaný, v prvním poločase spící z obou stran. Poločasový výsledek 6:5 pro Turnov zřejmě hráčky uspokojil, neboť pokračovaly ve spící náladě, kdežto soupeřky začaly hrát lépe, zápas otočily ve svůj prospěch a zvítězily 13:10.

Druhý soupeř přijel z Mělníka. Děvčata turnova začala hrát tento zápas svižněji, ač nejprve vždy dotahovala, dokázala poločas vyhrát 7:6. Bohužel se v druhém poločase dostavila střelecká smůla, kdy většina střel končila na tyčce a zápas smolně prohrály 9:11, devátý gól ze sedmimetrového hodu střílela za stavu 8:8 zraněná Kristýna N., která zachovala čistou hlavu a proměnila. Předvedená hra zasloužila pochvalu.

Předposledním soupeřem bylo družstvo z Hájů Praha. V tomto utkání se nadělalo zbytečně mnoho chyb, chyběla střelba, bez níž góly padat nemůžou. Bylo to však i utkání s mnoha spornými momenty, které zápas částečně ovlivnily. Prohra 7:16.

Posledním soupeřem bylo družstvo z Kobylis. Začátek zápasu nebyl nijak příznivý a v 7. minutě turnovské dívky prohrávaly již 1:4, poté se děvčata zvedla a poločas obrátila ve svůj prospěch na 7:5. Bohužel ve druhém poločase daly pouze branky dvě oproti soupeřovým devíti. Výsledek 9:14 hodně mrzel, protože s tímto soupeřem již dokázaly remizovat.

„Poděkování patří rodičům zajišťující dopravu, fanouškům, kteří s námi přicestovali. Před holkami je ještě hodně práce, ale již tento turnaj ukázal, že umíme vyhrávat, zatím jen poločasy. Do příště se všichni uzdravíme, vylepšíme střelbu - hlavně ze spojek, již se na tom pracuje, a zbavíme se zbytečné zbrklosti. Pochvalu zaslouží brankářky, kde již nyní vidíme velké pokroky. Potěšující je, že do střelecké listiny se zapsalo 8 hráček včetně jedné brankářky," znělo hodnocení trenérek.

Sestava Turnova a góly: B. Kroupová, B. Andělová (1), M. Žmolilová - Š. Hatašová (11), B. Adamová (6), T. Kolomazníková (4), A. Svobodová (4), A, Víšková (4), E. Kolomazníková (2), K. Landecká (2), Kris. Nováková (1), M. Horáková, Kat. Nováková, H. Rybáková. 

Další házenkářské zápasy se hrají už v sobotu 15. října, kdy mladší dorostenky od 13 hodin přivítají v hale TJ Turnov družstvo Tachova a stejného soupeře budou mít i turnovské ženy od 16 hodin.

Související články:

Házenkářské týmy TJ Turnov sehrály další turnaje

Dorostenky Písku podlehly, ženy stejného soupeře porazily

Házená v Turnově stále žije 

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rovensko porazilo Stráž a Turnov potvrdil první místo proti Skalici
Semily využily poklesu cen energií na burze, klesnou náklady na plyn
Basketbalisté Turnova vstoupili do soutěže vítězstvím nad Hořicemi
Přehled fotbalových výsledků a tabulek šestého podzimního kola
Budova semilské radnice se dočkala zateplení a rekonstrukce kotelny

Nejčtenější články

27.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek šestého podzimního kola
26.09.: Policie žádá o pomoc v případu krádeže dvou motocyklů v Harrachově
25.09.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 25. do 28. září

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT