Hejtman Martin Půta byl nečekaně obviněn z korupce

19.11.2014 19:51:55 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Hejtman Martin Půta byl nečekaně obviněn z korupce

Až neuvěřitelně působí úterní policejní obvinění na podezření z přijetí úplatku a ze zneužití pravomoci hejtmana Libereckého kraje a zároveň předsedy hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Martina Půty. Obvinění má souviset s projektem rekonstrukce kostela Máří Magdalény v Liberci.

Půta na tiskové konferenci v Praze uvedl, že do vyšetření případu nebude stát v čele STAN. Toto hnutí má vést jeho první místopředseda a místopředseda Sněmovny Petr Gazdík. Z postu libereckého hejtmana ale zatím odejít nechce.

„Obvinění považuji za naprosto neopodstatněné, a nevidím proto důvod odstupovat z pozice hejtmana," řekl hejtman ČTK. Půta navíc stojí také v čele Regionální rady ROP Severovýchod, tam podle něj bude záležet na hejtmanech Pardubického a Královéhradeckého kraje, zda bude někdo z nich chtít jej v čele rady vystřídat.

Vedení hnutí pokládá obvinění za nesmyslné a účelové. „Klub zastupitelů SLK stojí pevně za hejtmanem Martinem Půtou a vyslovuje mu plnou podporu a důvěru. Pan Martin Půta je nejen naším dlouhodobým kolegou, ale i vzorem a čestným člověkem, který vždy hledá to nejlepší řešení pro občany Libereckého kraje. Má za sebou obrovský kus práce v komunální i krajské politice. Tato práce je pro nás dostatečným důkazem jeho kvalit. Bezprecedentní pokus o jeho skandalizaci a očernění je znevážením jeho dosavadní činnosti v boji s korupcí a nečistými metodami v politice i v běžném životě," zaslali médiím prohlášení předsedkyně klubu zastupitelů SLK Lena Mlejnková a předseda politického hnutí SLK Marek Pieter.

Hejtman také v úterý vypovídal na policii v Jablonci nad Nisou, kam se dostavil na základě žádosti o podání vysvětlení. Plánuje, že proti nečekanému obvinění podá stížnost.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Slavnostně otevřeli novou rozhlednu Schovanka v Plavech

Obrazem: Slavnostní otevření nové rozhledny Schovanka v Plavech V Plavech v místní sokolovně v sobotu 1. srpna 2020 slavnostně otevřeli rozhlednu Schovanka a současně nově opravené Posezení pod Schovankou. Na rozhlednu vystoupáme po zdolání 35 točitých schodů, na které vstupujeme hned od barového pultu nově opraveného „posezení“. Všichni návštěvníci byli velice mile překvapeni, přičemž obdivovali realizaci a preciznost zpracování tak trochu cimrmanovského nápadu, jedná se o skutečný unikát. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Klasickej postup band zahraje na muzejní zahrádce v Semilech

Již třetí hudební večer tohoto léta se koná 7. srpna od 18 hodin na muzejní zahrádce v Semilech. Tentokrát zahraje kytarové duo z kapely Klasickej postup band. V jejich repertoáru jsou popové, rockové a big beatové písně, při kterých si můžete i zatančit. V případě špatného počasí se koncert přesune do Pojizerské galerie. Celý program letních večerů na muzejní zahrádce


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Memoriál Oldy Nývlta se jede jako cross country maraton družstev
Kriminalisté obvinili muže z vraždy dvou žen v Rovensku a Turnově
Shrnutí situace s Covidem za červenec v Libereckém kraji
Po stopách řemesel v kraji: kováři z vesnic vymizeli, ale nezaniknou
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 7. do 9. srpna

Nejčtenější články

05.08.: Dva kluci zachránili v Semilech sebevraha před vykrvácením
05.08.: Obrazem: Legiovlak dorazil na martinické nádraží
06.08.: Hasič z Košťálova Josef Riegr oslavil 100 let

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT