Hejtman obdaroval novorozence. Rodiče Marianky dali peníze na charitu

03.01.2021 14:54:29 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice,Liberecký kraj,Pojizeří

Hejtman obdaroval novorozence. Rodiče Marianky dali peníze na charitu

Jan a Mariana. Tak se jmenují první miminka, která se narodila v tomto roce v Libereckém kraji. Od hejtmana Martina Půty obdržela sadu dětské kosmetiky, šek na pět tisíc korun a tradiční pamětní hejtmanský zlatý dukát; společnost Drylock přispěla poukázkou na 2021 dětských plen. Kvůli epidemické situaci však hejtman novorozence tentokrát v porodnicích nenavštívil a dary poslal.

„Letos musíme tuto tradici oželet. Rád bych popřál Honzíkovi a Mariánce, stejně jako všem dětem, které se narodí, do života hodně zdraví, štěstí a lásky," prohlásil hejtman Martin Půta.

Chlapeček Jan narozený v Jablonci nad Nisou<br />Autor: Archiv Nemocnice Jablonec nad NisouMalá Mariana byla vůbec prvním dítětem, které se v Libereckém kraji narodilo. Stalo se tak ve 2.24 v Masarykově městské nemocnici v Jilemnici. Zdravá holčička měřila 51 centimetrů a vážila 4,13 kilogramu. Chlapeček Jan přišel na svět ve 3.56 v Nemocnici Jablonec nad Nisou. Měřil rovného půl metru a vážil tři a půl kilogramu.

Rodiče Marianky, manželé Bartoníčkovi, se rozhodli věnovat finanční dar od hejtmana na charitu. „Za narození našeho třetího miminka jsme vděční a s darem od Libereckého kraje jsme vůbec nepočítali. Proto bychom rádi přispěli na dobrou věc a poukázali jsme jej Domácímu hospici 14 pomocníků, který nově od letošního ledna působí v regionu Semilska, Lomnicka, Rokytnicka a v části Tanvaldska a Turnovska," uvedl Jan Bartoníček.

Ten s ženou Annou sice žije na území sousedního Královéhradeckého kraje v Jičíně, spravují však spolu Dolení mlýn v Bradlecké Lhotě, jenž obdržel v roce 2016 titul Památka roku Libereckého kraje.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

První v Libereckém kraji 2021 se narodila v Jilemnici holčička Mariana
Veronika Vítková má dceru Elišku
Do babyboxu v Liberci vložili holčičku. Dostane jméno Barborka
Prvního Turnováčka o tři hodiny předběhla holčička Kateřina
Prvním letošním miminkem Turnova je holčička Nela
První dítě roku 2020 v Libereckém kraji je Kristián, holčičkou Kateřina

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Firma TGK - Technika oblékla do skleněných šatů oceněné sídlo Lasvitu
Parkování v Bedřichově bylo o víkendu obtížné, ale dostupné
Horská služba zachraňovala zraněného muže pod ledopádem
Vzácné pojizerské čepce dorazily z Olomouce do Semil
Fotbalové kuriozity 12 aneb Něco málo ze sezony 2020

Nejčtenější články

24.01.: Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
22.01.: VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021
24.01.: V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT