Hejtman Půta ocenil vybrané osobnosti Libereckého kraje medailí IZS

26.06.2020 19:35:21 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Hejtman Půta ocenil vybrané osobnosti Libereckého kraje medailí IZS

Záslužnou medaili IZS Libereckého kraje II. stupně v liberecké kavárně Pošta z rukou hejtmana převzalo v pátek 26. června čtrnáct osobností. Významnou měrou se totiž podílely na zvládnutí epidemie Covid-19 v kraji.

Oceněné nominovali členové Bezpečnostní rady Libereckého kraje a zástupci neziskových a dobrovolnických organizací z regionu. Slavnostní předávání medailí doprovodil koncert Hudby Hradní stráže a Policie České republiky. Vedení kraje uděluje medaile vždy v souvislosti s mimořádnými událostmi a konkrétními počiny jednotlivců.

Medailonky oceněných záslužnou medaili IZS Libereckého kraje II. stupně:

Záslužná medaile IZS Libereckého kraje II. stupně<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje 1) MUDr. Jana Prattingerová - Krajská hygienická stanice Libereckého kraje
MUDr. Jana Prattingerová je vynikajícím odborníkem v oboru epidemiologie. Z titulu své funkce i vzdělání, ale také osobním nasazením a oddaností oboru, dlouhodobě udržuje velmi vysokou efektivitu a odbornou úroveň boje proti infekčním nemocem v Libereckém kraji. Díky těmto vlastnostem, odborností a nasazení na hranici sebeobětování, ale i díky schopnosti strhnout kolektiv MUDr. Jana Prattingerová významným způsobem přispěla ke zvládnutí epidemie Covid-19 v Libereckém kraji.

2) MUDr. Jan Lejsek - Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje
Doktor Jan Lejsek dlouhodobě usiluje nejen o zajištění bezpečnosti práce ze strany zaměstnavatele, ale zasadil se zejména o vzdělávání a osobní rozvoj zaměstnanců v této oblasti.

3) Ing. Michal Tomáš - Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje
Inženýr Michal Tomáš je obětavý kolega, který v době nouzového stavu sloužil jednak jako zdravotnický záchranář, dále jako aktivní člen HART (týmu, který byl přednostně určen k přednemocniční neodkladné péči u Covid pozitivních pacientů) a v neposlední řadě pracovník oddělení krizové připravenosti, který na úkor času stráveného se svoji rodinou, odvedl svým nasazením obrovský kus práce při zajišťování logistiky ochranných pracovních pomůcek pro Zdravotnickou záchrannou službu Libereckého kraje.

4) poručík David Kořínek - Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje
Poručík David Kořínek, DiS. působil v době koronaviru jako významný konzultant pro jednotky požární ochrany i další základní a ostatní složky IZS v Libereckém kraj v tématech ochrany, desinfekce a dekontaminace osob či dopravních prostředků při zásahové činnosti. Dále se podílel na nastavení principů desinfekce a dekontaminace nebytových prostor jednotlivých složek a konzultační činnosti v průběhu těchto aktivit v případech předpokládaného výskytu osob s podezřením na Covid-19. Díky svým znalostem, schopnostem a dovednostem tak působil ve prospěch Integrovaného záchranného systému napříč složkami i ve prospěch obyvatel a návštěvníků Libereckého kraje.

5) kapitán Mgr. Vladimír Stránský - Policie České republiky (KŘP LK)
Kapitán Vladimír Stránský se velmi aktivně podílel na řešení situace na státních hranicích v době nouzového stavu. Bez ohledu na volný čas organizoval zabezpečení na hraničních přechodech z pohledu bezpečnosti silničního provozu jak samotných účastníků silničního provozu, tak i policistů, vojáků a celníků.

6) PhDr. Alena Riegerová - Krajský úřad Libereckého kraje
Paní doktorka Alena Riegerová působí od roku 2008 ve funkci vedoucí odboru zdravotnictví Krajského úřadu Libereckého kraje a je zároveň krajským zdravotním radou. Po celou dobu své působnosti na úřadě je členkou Bezpečnostní rady Libereckého kraje a aktivně se podílí na její činnosti. V době nouzového stavu byla nedílnou součástí týmu, který zajišťoval zvládání důsledků epidemie Covid-19 v Libereckém kraji.

7) MUDr. Vladimír Kracík - Krajská nemocnice Liberec
Primář oddělení klinické mikrobiologie a imunologie Vladimír Kracík pracuje v Krajské nemocnici Liberec od roku 1987 a oddělení klinické mikrobiologie vede od roku 1995. V době covidové epidemie se zpočátku podílel na koordinaci dodávek spotřebního a odběrového materiálu. Z důvodu několikanásobného navýšení kapacity laboratorních vyšetření zajistil chod oddělení, nepřetržité služby, rozšířil kapacitu laboratoře jak z technického, tak personálního hlediska včetně zásobování diagnostickými prostředky.

8) Věra Morávková - Krajská nemocnice Liberec
Paní Věra Morávková pracuje v Krajské nemocnici Liberec od roku 1986 a posledních 7 let zastává funkci vrchní sestry na infekčním oddělení. V době covidové epidemie svým postojem velmi pomohla k organizaci a zajištění bezpečného provozu infekčního oddělení. Výrazně pomohla k celkové koordinaci a mezioborové spolupráci.

9) prof. RNDr. David Lukáš, CSc. - Technická univerzita v Liberci
Profesor David Lukáš spojil svůj profesní život s Technickou univerzitou v Liberci. Na ní působil jako předseda akademického senátu vysoké školy, prorektor a v letech 1997-2002 jako rektor. Dlouhodobě se zabývá fyzikálními procesy při elektrostatickém zvlákňování polymerů, v této oblasti je autorem řady publikací a patentů. Jedním z nich je patent na zařízení pro výrobu polymerních nanovláken pomocí střídavého proudu. Prototyp tohoto zařízení byl využit právě v době nouzového stavu na výrobu nanovlákenných vrstev s vysokou filtrační účinností.

10) Miloslav Masopust - společnost Elmarco
Pan Miloslav Masopust pracuje ve firmě ELMARCO s.r.o. od r. 2009, od r. 2013 je jednatelem a od roku 2016 i generálním ředitelem firmy. Během pandemie COVID-19 společnost ELMARCO přijala mimořádná opatření k naprosto ojedinělému navýšení svých výrobních kapacit, aby vyhověla požadavkům zákazníků na dodávky strojů na výrobu nanovláken v požadovaném termínu. Zároveň zcela výjimečně vyráběla materiál jako takový, který byl použit na výrobu roušek pro dodávky organizované Krajským úřadem Libereckého kraje.

11) Bc. Tomáš Levinský - starosta města Rychnov u Jablonce
Pan starosta Tomáš Levinský v době nouzového stavu s pomocí zaměstnanců městského úřadu zajistil materiál a výrobu roušek a jejich následnou distribuci včetně dezinfekce mezi občany, zdravotní středisko a místní podnikatele. Dále se podílel na možnosti zajištění nákupu pro seniory a občany v karanténě. Vzhledem k vyššímu výskytu nakažených osob ve městě podával občanům aktuální informace a konzultoval s nimi případné osobní dotazy. Problémy vzniklé v této obtížné situaci řešil vždy operativně a bez zaváhání.

12) Vendula Prousková - Český červený kříž, oblastní spolek Českého červeného kříže Jablonec nad Nisou
Paní Vendula Prousková se stala se hlavní koordinátorkou všech členů Českého červeného kříže i zapojených členů ostatních organizací (vodní záchranná služba, skauti, Systema Liberec), zajišťovala bezproblémový chod všech těchto součástí, komunikovala. Vyjma nedělí odsloužila během korona krize za 10 týdnů více jak 600 hodin. Byla hlavní pomocnou rukou při řízení dobrocentra v Jablonci i Semilech a pomocná duše krizového callcentra v Jablonci nad Nisou.

13) Klára Zahradníková - Komunitní středisko Kontakt Liberec příspěvková organizace
Paní Zahradníková byla v době pandemie nejaktivnějším dobrovolníkem. Pomáhala v rámci organizace KONTAKT. Zapojila se do všech forem pomoci, od obsluhy dispečinku krizových linek, přes rozdávání roušek v nákupních centrech a měření teploty návštěvníkům Magistrátu statutárního města Liberce, až po realizaci nákupů seniorům, včetně donášky léků. Celkem odpracovala téměř 100 dobrovolnických hodin, navíc v rámci svého zaměstnání v mateřské škole šila ochranné roušky.

14) Petra Šebková - ADRA o. p. s.
Paní Petra Šebková se zapojila do dobrovolnické činnosti minulý rok. Věnuje se několik let podnikání. I přesto, že je Petra velmi pracovně vytížená, ve svém nabitém programu najde čas na dobrovolnictví a pomoc druhým lidem. Petra ráda pomáhá druhým lidem, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci, to se ukázalo během koronavirové pandemie, když se zapojila jako dobrovolnice a ujala se nakupování a rozvozu potravin pro seniory, onkologicky nemocné lidi a chronicky nemocné lidi na Turnovsku. Paní Šebková sama říká, že medaili nepřebírá sama za sebe, ale za celý tým dobrovolnického centra ADRA, který se podílel na pomoci druhým během pandemie.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V kraji přibyly další případy koronaviru, aktuálně nakažených je 41
Kvůli novému výskytu Covid-19 zakázali návštěvy ve většině nemocnic
Nové případy koronaviru jsou v okresech Liberec a Semily
Koronavir už Liberecký kraj připravil o více než 90 milionů korun
Ředitel krajské hygieny Vladimír Valenta obdržel záslužnou medaili
FOTO: Kraj dále zajišťuje výrobu nanoroušek v Turnově a Liberci
Hejtman Libereckého kraje udělil hasičům záslužné medaile IZS
Květiny, hymna a minuta ticha, válečné veterány uctili i krajští hasiči
V liberecké kavárně Pošta předali medaile hasičům i záchranářům
Hejtman ocenil záslužnou medailí šest válečných veteránů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zmírnění opatření proti koronaviru od 23. listopadu

Mezi nejdůležitější přijaté změny od 23. listopadu patří zkrácení úplného zákazu volného pohybu osob ze současných 21 hodin na dobu od 23 hodin do 4.59 druhého dne. Mezi výjimky ze zákazu nově přibude cesta zpátky do místa bydliště. Nově bude možné konat svatby, pohřby, bohoslužby či uzavření registrovaného partnerství v počtu do 20 osob. Zvýší se i limit pro shromažďování nepříbuzných osob, a to ze dvou na šest. Nově budou umožněna i náboženská shromáždění, ale opět jen do 20 osob a za dodržení nařízených hygienických opatření. V oblasti maloobchodu a služeb je umožněn také venkovní prodej vánočních stromků, kaprů a vánočních ozdob. Obchody budou moci mít otevřeno také až do 23 hodin a nově budou moci na žádost myslivců, kvůli prevenci výskytu afrického moru prasat, mít otevřeno i prodejny zbraní a střeliva.

Zdravotní potvrzení od lékaře musí uchazeč o studium doložit i nyní

Žáci devátých tříd, kteří se rozhodli pokračovat ve studiu na střední škole, kde je požadována talentová zkouška, mají termín odevzdání přihlášek do 30. listopadu 2020. Jedná se o všechny umělecké školy a sportovní gymnázia. Podmínkou přijetí ke vzdělání na tyto školy zpravidla bývá také potvrzení dětského lékaře, že je uchazeč ke studiu na vybrané škole zdravotně způsobilý. Tento postup je třeba dodržet i v době, kdy je vyhlášen nouzový stav. Ačkoliv je teprve listopad, děti v posledním ročníku základních škol a jejich rodiče již nyní stojí před nelehkou volbou, jakému studijnímu oboru se bude žák nadále věnovat. Pokud se rozhodli pro střední uměleckou školu nebo sportovní gymnázium, je třeba si pospíšit a přihlášku podat již do 30. listopadu 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ
Na zdraví řemeslu: Křišťálové údolí představí série krátkých videí
Turnovská radnice změnila webové stránky
Od 23. listopadu je turnovská knihovna otevřená přes výdejní okénko
Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách

Nejčtenější články

24.11.: Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách
22.11.: Klára Kůželová: Je potřeba pečovat o duši, to nás waldorf učil
22.11.: Kopicův statek doplňují osobité plastiky ve skalách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT