Hlášení o produkci a nakládání s odpady za rok 2017 v Turnově

02.01.2018 08:06:23 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Hlášení o produkci a nakládání s odpady za rok 2017 v Turnově

Městský úřad Turnov odpor životního prostředí upozorňuje původce odpadů a oprávněné osoby, kterým za rok 2017 vznikla ohlašovací povinnost, že dle zákona o odpadech je nutné nejpozději do 15. února 2018 podat roční hlášení o produkci a nakládání s odpady.

Hlášení se podává, stejně jako v předchozích letech, elektronicky prostřednictvím ISPOP - Integrovaného systému plnění ohlašovacích povinností. Ohlašovací povinnost se týká všech podnikajících subjektů včetně živnostníků, kteří jako původci odpadů nakládají nebo produkují více než 100 kg nebezpečných odpadů za kalendářní rok nebo více než 100 tun ostatních odpadů za kalendářní rok. Oprávněné osoby podávají hlášení vždy, pokud v daném roce nakládají s odpadem, bez ohledu na jeho množství.

Subjekt podávající hlášení musí být v systému ISPOP zaregistrován. Bez registrace není hlášení přijato a zpracováno. Doporučujeme provést registraci subjektu v dostatečném předstihu a minimalizovat tak možnost delší časové prodlevy při zpracování žádosti o registraci, to znamená abyste včas získali přístupové údaje do systému ISPOP a podali hlášení v řádném termínu. Zaslaná hlášení již není nutné autorizovat a zasílat poštou listinnou autorizaci hlášení na adresu CENIA. Autorizace hlášení probíhá automaticky. Způsob autorizace registračních formulářů zůstává stejný.

Více informací můžete získat na Městském úřadě v Turnově, odboru životního prostředí (tel. 481366157). Manuály a návody pro registraci subjektu a podávání hlášení jsou dostupné na internetové adrese www.ispop.cz, pod odkazem „Jak podat hlášení".

Současně upozorňujeme všechny podnikající subjekty na další povinnosti v oblasti nakládání s odpady, které pro ně vyplývají ze zákona o odpadech č. 185/2001 Sb. a souvisejících právních předpisů.

Každá právnická osoba nebo fyzická osoba oprávněná k podnikání, při jejíž činnosti vzniká odpad, je původcem odpadů a má dle § 16 zákona o odpadech řadu povinností. Mezi tyto povinnosti patří i následující, na které však většina původců velmi často zapomíná a vystavuje se tak riziku finančního postihu za neplnění povinností:
• třídit odpady podle jednotlivých druhů,
• zabezpečit odpady před odcizením, únikem a znehodnocením,
• odpady předávat oprávněné osobě dle zákona o odpadech (dle § 12 odst. 3), tzn. osobám, které mají patřičná povolení ke sběru, výkupu, využití nebo odstranění určitých druhů odpadů - tuto informaci si ověřuje osoba, která odpad předává,
• využívat systém shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů zavedený obcí pouze na základě písemné smlouvy s obcí,
• vést průběžnou evidenci o odpadech a způsobech nakládání s nimi za každý odpad zvlášť, tuto evidenci je nutné archivovat minimálně 5 let.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Rádle přivítali advent a rozsvítili vánoční strom i s velbloudem

Vítání adventu se v Rádle stalo již tradicí. Byl zahájen v místním kostele - i letos se do nácviku programu s nadšením pustili místní obyvatelé a zcela zaplněnému kostelu představili program s názvem Krkonošské koledy a poudačky. Po jeho skončení se všichni přítomní (i s velbloudem) společně vydali před budovu obecního úřadu, kde byl za zpěvu koled rozsvícen vánoční strom. Článek s fotogalerií na Našem Jablonecku

Havárie v budově SŠ řemesel v Jablonci uzavře Podhorskou ulici

Ve čtvrtek 13. prosince od 7 hodin by mělo dojít k úplnému uzavření Podhorské ulice v Jablonci nad Nisou v úseku před bývalou budovou SŠ řemesel a služeb Podhorská 717. Důvodem je havarijní stav statiky budovy. Podhorská ulice je přitom v tomto úseku páteřní komunikací a průtahem na Harrachov. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Hon na drobnou zvěř v Libštátě
FOTO: Škoda Auto zahájila výstavu o závodu ve Vrchlabí
Semilští šipkaři bojují ve 3. lize
V Libereckém kraji zemřelo do listopadu 2018 na silnicích méně lidí
Nadace Euronisa rozdělila přes 800 tisíc korun!

Nejčtenější články

13.12.: FOTO: Jilemnické náměstí opět zaplnil vánoční jarmark
15.12.: Semilští šipkaři bojují ve 3. lize
13.12.: FOTO: Výstavu o F. L. Riegrovi v Semilech zahájil i jeho potomek

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT