Hlášení o produkci a nakládání s odpady za rok 2017 v Turnově

02.01.2018 08:06:23 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Hlášení o produkci a nakládání s odpady za rok 2017 v Turnově

Městský úřad Turnov odpor životního prostředí upozorňuje původce odpadů a oprávněné osoby, kterým za rok 2017 vznikla ohlašovací povinnost, že dle zákona o odpadech je nutné nejpozději do 15. února 2018 podat roční hlášení o produkci a nakládání s odpady.

Hlášení se podává, stejně jako v předchozích letech, elektronicky prostřednictvím ISPOP - Integrovaného systému plnění ohlašovacích povinností. Ohlašovací povinnost se týká všech podnikajících subjektů včetně živnostníků, kteří jako původci odpadů nakládají nebo produkují více než 100 kg nebezpečných odpadů za kalendářní rok nebo více než 100 tun ostatních odpadů za kalendářní rok. Oprávněné osoby podávají hlášení vždy, pokud v daném roce nakládají s odpadem, bez ohledu na jeho množství.

Subjekt podávající hlášení musí být v systému ISPOP zaregistrován. Bez registrace není hlášení přijato a zpracováno. Doporučujeme provést registraci subjektu v dostatečném předstihu a minimalizovat tak možnost delší časové prodlevy při zpracování žádosti o registraci, to znamená abyste včas získali přístupové údaje do systému ISPOP a podali hlášení v řádném termínu. Zaslaná hlášení již není nutné autorizovat a zasílat poštou listinnou autorizaci hlášení na adresu CENIA. Autorizace hlášení probíhá automaticky. Způsob autorizace registračních formulářů zůstává stejný.

Více informací můžete získat na Městském úřadě v Turnově, odboru životního prostředí (tel. 481366157). Manuály a návody pro registraci subjektu a podávání hlášení jsou dostupné na internetové adrese www.ispop.cz, pod odkazem „Jak podat hlášení".

Současně upozorňujeme všechny podnikající subjekty na další povinnosti v oblasti nakládání s odpady, které pro ně vyplývají ze zákona o odpadech č. 185/2001 Sb. a souvisejících právních předpisů.

Každá právnická osoba nebo fyzická osoba oprávněná k podnikání, při jejíž činnosti vzniká odpad, je původcem odpadů a má dle § 16 zákona o odpadech řadu povinností. Mezi tyto povinnosti patří i následující, na které však většina původců velmi často zapomíná a vystavuje se tak riziku finančního postihu za neplnění povinností:
• třídit odpady podle jednotlivých druhů,
• zabezpečit odpady před odcizením, únikem a znehodnocením,
• odpady předávat oprávněné osobě dle zákona o odpadech (dle § 12 odst. 3), tzn. osobám, které mají patřičná povolení ke sběru, výkupu, využití nebo odstranění určitých druhů odpadů - tuto informaci si ověřuje osoba, která odpad předává,
• využívat systém shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů zavedený obcí pouze na základě písemné smlouvy s obcí,
• vést průběžnou evidenci o odpadech a způsobech nakládání s nimi za každý odpad zvlášť, tuto evidenci je nutné archivovat minimálně 5 let.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali v Desné u střechy hrozící pádem na silnici

Tři jednotky hasičů byly povolány operačním důstojníkem KOPIS v neděli 18. března po jedenácté hodině dopoledne k utržené části plechové střešní krytiny v Desné. „Na místo byla povolána výšková technika a lezecké družstvo ze stanice Jablonec nad Nisou. Část uvolněného plechu byla rozřezána pomocí motorové kotoučové pily a následně spuštěna na lanech bezpečně na zem. Další část plechové krytiny byla připevněna zpět ke střešní konstrukci pomocí dřevěných latí," upřesnila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Pavlína Bílková. Další informace na Našem Jablonecku

Turnovské studánky jsou nadále pitné

Prameny vody v turnovských studánkách byly dne 13. března 2018 podrobeny pravidelné kontrole s hodnocením všech hygienických limitů požadovaných vyhláškou Ministerstva zdravotnictví. „Oba prameny, pod Valdštejnem i Boží voda, dlouhodobě vyhovují všem stanoveným limitům. Turnovské studánky jsou i dále pitné," uvedla tisková mluvčí města Turnov Anna Šupíková.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jak probíhá rekonstrukce Palackého ulice v Turnově
FOTO: Za fanoušky Slavie přijel do Semil gólman Ondřej Kolář
Obrazem: Co dokáže mráz vykouzlit na vyfouknutých bublinách
Ruštináři ze Žižkovky postoupili do finále Puškinova památníku
Sport Park Liberec čeká v sobotu rekordní nápor diváků a sportovců

Nejčtenější články

19.03.: V Roztokách u Semil shořela hala v areálu pily, škoda je 2 miliony
20.03.: V Turnově podepsali smlouvu na stavbu hřiště s umělým povrchem
21.03.: FOTO: Za fanoušky Slavie přijel do Semil gólman Ondřej Kolář

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Mostecko

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT