Hlášení o produkci a nakládání s odpady za rok 2017 v Turnově

02.01.2018 08:06:23 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Hlášení o produkci a nakládání s odpady za rok 2017 v Turnově

Městský úřad Turnov odpor životního prostředí upozorňuje původce odpadů a oprávněné osoby, kterým za rok 2017 vznikla ohlašovací povinnost, že dle zákona o odpadech je nutné nejpozději do 15. února 2018 podat roční hlášení o produkci a nakládání s odpady.

Hlášení se podává, stejně jako v předchozích letech, elektronicky prostřednictvím ISPOP - Integrovaného systému plnění ohlašovacích povinností. Ohlašovací povinnost se týká všech podnikajících subjektů včetně živnostníků, kteří jako původci odpadů nakládají nebo produkují více než 100 kg nebezpečných odpadů za kalendářní rok nebo více než 100 tun ostatních odpadů za kalendářní rok. Oprávněné osoby podávají hlášení vždy, pokud v daném roce nakládají s odpadem, bez ohledu na jeho množství.

Subjekt podávající hlášení musí být v systému ISPOP zaregistrován. Bez registrace není hlášení přijato a zpracováno. Doporučujeme provést registraci subjektu v dostatečném předstihu a minimalizovat tak možnost delší časové prodlevy při zpracování žádosti o registraci, to znamená abyste včas získali přístupové údaje do systému ISPOP a podali hlášení v řádném termínu. Zaslaná hlášení již není nutné autorizovat a zasílat poštou listinnou autorizaci hlášení na adresu CENIA. Autorizace hlášení probíhá automaticky. Způsob autorizace registračních formulářů zůstává stejný.

Více informací můžete získat na Městském úřadě v Turnově, odboru životního prostředí (tel. 481366157). Manuály a návody pro registraci subjektu a podávání hlášení jsou dostupné na internetové adrese www.ispop.cz, pod odkazem „Jak podat hlášení".

Současně upozorňujeme všechny podnikající subjekty na další povinnosti v oblasti nakládání s odpady, které pro ně vyplývají ze zákona o odpadech č. 185/2001 Sb. a souvisejících právních předpisů.

Každá právnická osoba nebo fyzická osoba oprávněná k podnikání, při jejíž činnosti vzniká odpad, je původcem odpadů a má dle § 16 zákona o odpadech řadu povinností. Mezi tyto povinnosti patří i následující, na které však většina původců velmi často zapomíná a vystavuje se tak riziku finančního postihu za neplnění povinností:
• třídit odpady podle jednotlivých druhů,
• zabezpečit odpady před odcizením, únikem a znehodnocením,
• odpady předávat oprávněné osobě dle zákona o odpadech (dle § 12 odst. 3), tzn. osobám, které mají patřičná povolení ke sběru, výkupu, využití nebo odstranění určitých druhů odpadů - tuto informaci si ověřuje osoba, která odpad předává,
• využívat systém shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů zavedený obcí pouze na základě písemné smlouvy s obcí,
• vést průběžnou evidenci o odpadech a způsobech nakládání s nimi za každý odpad zvlášť, tuto evidenci je nutné archivovat minimálně 5 let.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Turnově představí, jak bude vypadat přístavba divadla

Starosta Turnova Tomáš Hocke pozval architekty Ing. arch Josefa Pleskota a team AP Atelier z Prahy, kteří společně představí prezentaci dokumentace k územnímu řízení přístavby městského divadla. Prezentace je určena nejen zastupitelům města a odborným komisím, ale také občanům města, které toto téma zajímá. Představení se uskuteční v úterý 19. června od 17 hodin v prostorách kina Sféra budovy Kulturního centra Střelnice.

Pramen Boží voda v Turnově není pitný, pramen Valdštejn vyhovuje

Odbor životního prostředí informuje o pravidelné kontrole pramenů vody na území města Turnova. Pramen Valdštejn je pitný, ale pramen Boží voda nevyhovuje všem limitům a není do odvolání pitný. Rozbory vody byly provedeny 14. června 2018 a byly zkontrolovány všechny hygienické limity požadované vyhláškou Ministerstva zdravotnictví České republiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Narozeninová A-styl show roztančila arénu!
Přepeře uhájily druhé místo a míří do divize, ovšem do skupiny B
Krkonošské muzeum představuje historii pošty na Jilemnicku
Osmáci ze Žižkovky cestovali za poznáním
V Semilech zahájí výstavu k nedožitým devadesátinám malíře Komárka

Nejčtenější články

17.06.: Přehled fotbalových výsledků 13. jarního kola
17.06.: Ohlédnutí za 32. ročníkem turnaje přípravek v Lomnici
16.06.: FOTO: Legiovlak dostal v Turnově náležité uvítání

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT