Hlášení o produkci a nakládání s odpady za rok 2017 v Turnově

02.01.2018 08:06:23 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Hlášení o produkci a nakládání s odpady za rok 2017 v Turnově

Městský úřad Turnov odpor životního prostředí upozorňuje původce odpadů a oprávněné osoby, kterým za rok 2017 vznikla ohlašovací povinnost, že dle zákona o odpadech je nutné nejpozději do 15. února 2018 podat roční hlášení o produkci a nakládání s odpady.

Hlášení se podává, stejně jako v předchozích letech, elektronicky prostřednictvím ISPOP - Integrovaného systému plnění ohlašovacích povinností. Ohlašovací povinnost se týká všech podnikajících subjektů včetně živnostníků, kteří jako původci odpadů nakládají nebo produkují více než 100 kg nebezpečných odpadů za kalendářní rok nebo více než 100 tun ostatních odpadů za kalendářní rok. Oprávněné osoby podávají hlášení vždy, pokud v daném roce nakládají s odpadem, bez ohledu na jeho množství.

Subjekt podávající hlášení musí být v systému ISPOP zaregistrován. Bez registrace není hlášení přijato a zpracováno. Doporučujeme provést registraci subjektu v dostatečném předstihu a minimalizovat tak možnost delší časové prodlevy při zpracování žádosti o registraci, to znamená abyste včas získali přístupové údaje do systému ISPOP a podali hlášení v řádném termínu. Zaslaná hlášení již není nutné autorizovat a zasílat poštou listinnou autorizaci hlášení na adresu CENIA. Autorizace hlášení probíhá automaticky. Způsob autorizace registračních formulářů zůstává stejný.

Více informací můžete získat na Městském úřadě v Turnově, odboru životního prostředí (tel. 481366157). Manuály a návody pro registraci subjektu a podávání hlášení jsou dostupné na internetové adrese www.ispop.cz, pod odkazem „Jak podat hlášení".

Současně upozorňujeme všechny podnikající subjekty na další povinnosti v oblasti nakládání s odpady, které pro ně vyplývají ze zákona o odpadech č. 185/2001 Sb. a souvisejících právních předpisů.

Každá právnická osoba nebo fyzická osoba oprávněná k podnikání, při jejíž činnosti vzniká odpad, je původcem odpadů a má dle § 16 zákona o odpadech řadu povinností. Mezi tyto povinnosti patří i následující, na které však většina původců velmi často zapomíná a vystavuje se tak riziku finančního postihu za neplnění povinností:
• třídit odpady podle jednotlivých druhů,
• zabezpečit odpady před odcizením, únikem a znehodnocením,
• odpady předávat oprávněné osobě dle zákona o odpadech (dle § 12 odst. 3), tzn. osobám, které mají patřičná povolení ke sběru, výkupu, využití nebo odstranění určitých druhů odpadů - tuto informaci si ověřuje osoba, která odpad předává,
• využívat systém shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů zavedený obcí pouze na základě písemné smlouvy s obcí,
• vést průběžnou evidenci o odpadech a způsobech nakládání s nimi za každý odpad zvlášť, tuto evidenci je nutné archivovat minimálně 5 let.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberec hostil žijící legendy stolního tenisu

V pátek při utkání 14. kola extraligy mužů ve stolním tenise hostili domácí tenisté SKST Borová - Liberec tým KT Praha. Za ten nastupují žijící legendy československého stolního tenisu Milan Orlowski, Jindřich Panský a Petr Javůrek. Kompletní článek s fotogalerií

V turnovské Náruči získáte více informací o pěstounské péči

V úterý 23. ledna 2018 od 15 do 17 hodin pořádá Centrum pro rodinu Náruč nezávazné informační setkání na téma pěstounská péče. V prostorách organizace ve Skálově ulici, č. p. 540, Turnov se mohou zájemci dozvědět komplexní informace nejen o pěstounské péči, ale také o celém sytému náhradní rodinné péče. Jedná se o akci pořádanou v rámci celokrajské kampaně na podporu náhradního rodičovství s názvem Mít domov a rodinu - samozřejmost nebo vzácnost?


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kvůli sněžení je pro kamiony opět uzavřena silnice na Harrachov
Přehled hokejových výsledků od 12. do 14. ledna
Projekt Odpovědný skialpinista v Krkonoších se rozjíždí
Strhující závěr přinesl Veronice Vítkové bronz
Jak jsme navštívily nejstarší výrobnu dřevěných hraček v Evropě

Nejčtenější články

13.01.: V lednu naplno startuje plesová sezona
13.01.: Do druhého kola prezidentské volby jdou Zeman a Drahoš
14.01.: Jak jsme navštívily nejstarší výrobnu dřevěných hraček v Evropě

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Mostecko

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT