Hlášení o produkci a nakládání s odpady za rok 2017 v Turnově

02.01.2018 08:06:23 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Hlášení o produkci a nakládání s odpady za rok 2017 v Turnově

Městský úřad Turnov odpor životního prostředí upozorňuje původce odpadů a oprávněné osoby, kterým za rok 2017 vznikla ohlašovací povinnost, že dle zákona o odpadech je nutné nejpozději do 15. února 2018 podat roční hlášení o produkci a nakládání s odpady.

Hlášení se podává, stejně jako v předchozích letech, elektronicky prostřednictvím ISPOP - Integrovaného systému plnění ohlašovacích povinností. Ohlašovací povinnost se týká všech podnikajících subjektů včetně živnostníků, kteří jako původci odpadů nakládají nebo produkují více než 100 kg nebezpečných odpadů za kalendářní rok nebo více než 100 tun ostatních odpadů za kalendářní rok. Oprávněné osoby podávají hlášení vždy, pokud v daném roce nakládají s odpadem, bez ohledu na jeho množství.

Subjekt podávající hlášení musí být v systému ISPOP zaregistrován. Bez registrace není hlášení přijato a zpracováno. Doporučujeme provést registraci subjektu v dostatečném předstihu a minimalizovat tak možnost delší časové prodlevy při zpracování žádosti o registraci, to znamená abyste včas získali přístupové údaje do systému ISPOP a podali hlášení v řádném termínu. Zaslaná hlášení již není nutné autorizovat a zasílat poštou listinnou autorizaci hlášení na adresu CENIA. Autorizace hlášení probíhá automaticky. Způsob autorizace registračních formulářů zůstává stejný.

Více informací můžete získat na Městském úřadě v Turnově, odboru životního prostředí (tel. 481366157). Manuály a návody pro registraci subjektu a podávání hlášení jsou dostupné na internetové adrese www.ispop.cz, pod odkazem „Jak podat hlášení".

Současně upozorňujeme všechny podnikající subjekty na další povinnosti v oblasti nakládání s odpady, které pro ně vyplývají ze zákona o odpadech č. 185/2001 Sb. a souvisejících právních předpisů.

Každá právnická osoba nebo fyzická osoba oprávněná k podnikání, při jejíž činnosti vzniká odpad, je původcem odpadů a má dle § 16 zákona o odpadech řadu povinností. Mezi tyto povinnosti patří i následující, na které však většina původců velmi často zapomíná a vystavuje se tak riziku finančního postihu za neplnění povinností:
• třídit odpady podle jednotlivých druhů,
• zabezpečit odpady před odcizením, únikem a znehodnocením,
• odpady předávat oprávněné osobě dle zákona o odpadech (dle § 12 odst. 3), tzn. osobám, které mají patřičná povolení ke sběru, výkupu, využití nebo odstranění určitých druhů odpadů - tuto informaci si ověřuje osoba, která odpad předává,
• využívat systém shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů zavedený obcí pouze na základě písemné smlouvy s obcí,
• vést průběžnou evidenci o odpadech a způsobech nakládání s nimi za každý odpad zvlášť, tuto evidenci je nutné archivovat minimálně 5 let.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Den se Sokolem v Jilemnici aneb Správný pohyb nebolí

Akce Den se Sokolem aneb Správný pohyb nebolí proběhne rámci kampaně Dny zdraví v Sokolovně na Tyršově náměstí v Jilemnici v pátek 21. září od 16 do 18 hodin. Od 16 hodin začínají Jilemnické hýbánky pro rodiče s dětmi a od 17 hodin akce nazvaná Hýbat se je zdravé pro všechny bez rozdílu věku.

Tanvaldský kynolog se stal mistrem ČR v závodě záchranných psů

Ve dnech 7. a 8. září 2018 se kynolog HZS Libereckého kraje nstržm. Václav Vančura zúčastnil závodu záchranných psů. Závod s mezinárodní účastí byl zaměřený na plošné pátrání po osobách a pořádal ho Svaz záchranných brigád kynologů ČR ve spolupráci s MV - Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR. Díky vynikajícímu finiši Václav Vančura se psem Bellou celou sotěž vyhrál. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci září a během října probíhají vlakové výluky na několika tratích
Třetí Jilemnický bleší trh se koná na zahradě sboru ČCE
Příznivci motorů se sjedou do Bozkova na 17. ročník závodu traktorů
V Krkonošském muzeu v Jilemnici zahájí výstavu o hraběti Harrachovi
Jilemnická Galerie V Kotelně zahájí výstavu Objekty

Nejčtenější články

18.09.: Město Semily odkoupí pozemky pod Riegrovou a Kamenického stezkou
18.09.: I.A třída: Lomničtí zvítězili v Horní Branné díky gólu v 90. minutě
19.09.: I.B třída: Bozkov statečně bojoval s první rezervou Velkých Hamrů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Díky ionizačním elektro kotlům Stafor je elektrická energie stále efektivní a cenově výhodné řešení.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT