Hlasování o nejlepších návrzích Tvoříme Turnov odstartovalo

13.06.2019 10:18:16 | Autor: Klára Preislerová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Hlasování o nejlepších návrzích Tvoříme Turnov odstartovalo

Celkem 11 postupujících návrhů, zapojených do 3. ročníku participativního rozpočtu Tvoříme Turnov, se od 10. června utká o vítěze. V letošním roce turnovská radnice vyčlenila 500 tisíc korun na návrhy občanů, kteří by chtěli ve městě něco zlepšit, zkrášlit či vybudovat.

Celkem se do projektu přihlásilo 14 návrhů. Tři návrhy musely být z důvodu nesplnění kritérií vyřazeny - v prvním případě místem realizace hřiště nebyl městský pozemek, ve druhém případě workoutového hřiště šlo o nesoulad návrhu s kritérii městské studie. A návrh Městské ovocné sady Károvsko nebyl dle metodiky zcela v souladu s plánovanými akcemi a bude řešen v rámci dalšího projednávání zpracované studie „Řešení území interakčního prvku IP 2 Hruštice - Károvsko, Turnov" ve spolupráci se zhotovitelskou firmou, odborem životního prostředí a komisí pro životní prostředí.

Pět projektů bylo ještě podrobně konzultováno a doplněno. Jednalo se například o změnu typu laviček, úpravu rozpočtu či doladění formálních náležitostí. Do hlasování tak postupuje 11 návrhů. Podrobnosti o návrzích včetně fotografií najdete na www.tvorime.turnov.cz v sekci návrhy. Návrhy budou také k vidění v prostoru turnovské radnice.

Mezi postupující návrhy patří: (řazeno abecedně)

Bezprašný objezd místní komunikací Nudvojovice
Dětské hřiště Mašov
Chodník u dětského hřiště v Dělnické ulici
Lavičky
Obnovení pěší stezky ke Stebence
Oprava chodníku mezi ul. Studentská a Za Sokolovnou
Pítko do parku
Pumptrack v Turnově
Rekonstrukci hřiště na Hrušici - Károvsku
Sportujeme na rovné ploše
Zabezpečení cesty na Mariánském hřbitově

A jak hlasovat?

Stačí navštívit webové stránky participativního rozpočtu www.tvorime.turnov.cz. Vybrat projekty, které chcete podpořit (k dispozici jsou kladné i záporné hlasy). Negativní hlasy můžete (ale nemusíte) využít až po využití části kladných hlasů. Každý může hlasovat pouze jednou, a to pomocí ověřovacího kódu, který mu bude zaslán na mobilní telefon. (Využít lze 1 hlas pro návrh A, 1 hlas pro návrh B, 1 hlas pro návrh C,...

Hlasování je určeno pro obyvatele Turnova starší 15 let. Po odeslání hlasování se Vám zobrazí několik doplňujících dotazníkových otázek. Prosíme o jejich zodpovězení, pomůžete nám tak s vyhodnocením celého hlasování. Hlasování a doplňující informace zpracovává společnost Agora CE, o.p.s., která zaručuje zachování anonymity Vašeho hlasování. Hlasování bude probíhat od pondělí 10. 6. 2019 od 00:01 hodin do pondělí 24. 6. 2019 do 12:00 hodin. Po uzavření hlasování budou zveřejněny vítězné projekty.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Druhé workoutové hřiště v Turnově bylo slavnostně otevřeno
Obyvatelé Turnova prezentovali, co by chtěli ve městě zlepšit
Participativní rozpočet Tvoříme Turnov bude mít k dispozici 500 tisíc
Obyvatelé Turnova zvolili vítěze mezi projekty pro rok 2018
Můj projekt pro Turnov 2017 má svého vítěze

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Upozornění na odtlakování části plynovodu v Přepeřích

Ve středu 19. června v době od 8 do 11 hodin dojde z provozních důvodů k odtlakování části VTL plynovodu DN 500 Přepeře - Paceřice, na kterém bude probíhat plánovaná oprava. Odtlakování bude probíhat řízeně odfukem na trasovém uzávěru v katastru obce Čtveřín na parcele č. 265/1 (u rychlostní silnice R10 směr Turnov - Praha). Odtlakování probíhá za trvalého dozoru pracovníků Gridservices s.r.o. Odtlakování je doprovázeno zvýšeným hlukem v okolí a může být cítit zápach zemního plynu v ovzduší, který není nijak nebezpečný

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

I.A třída: Lomnice, Semily i Horní Branná na závěr vyhrály
Hrad Valdštejn opět oblehli husité
FOTO: Amfora hrála se Železným Brodem smírně 7:7
Vjezd do průmyslové zóny Vesecko v Turnově bude omezen!
Výpadky vlaků na Frýdlantsku a Tanvaldsku ohrožují důvěru v železnici

Nejčtenější články

16.06.: Přehled fotbalových výsledků 14. jarního kola
18.06.: FOTO: Amfora hrála se Železným Brodem smírně 7:7
16.06.: SDH Semily I mají další zápis v knize rekordů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT