Hokejisté Lomnice utrpěli dvě těsné prohry

22.11.2018 14:29:51 | Autor: HC Lomnice a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Lomničtí hokejisté nejprve v sobotu prohráli 5:4 v odvetě na ledě českolipských Predátorů. V neděli na domácím ledě ztratili vedení s Libercem a prohráli 5:6 v prodloužení. V tabulce Liberecké ligy je Lomnice čtvrtá, ale bodově ji dorovnal Turnov.

V dalším kole hrají Lomničtí v neděli 25. listopadu na ledě posledního Varnsdorfu.

HC Česká Lípa - HC Lomnice n. P. 5:4 (3:2, 1:2, 1:0)

V sobotu náš tým třikrát vedl o jednu branku, ale nikdy si vedení nedokázal udržet na delší dobu a vzápětí inkasoval. Do třetí třetiny se šlo za nerozhodného stavu. O vítězství domácích rozhodla individuální chyba v obraně v osmé minutě poslední části hry a ani závěrečná hra bez brankáře nepřinesla vyrovnání.

Branky a nahrávky: 12. Kupička (Rašín, Žák), 16. Preussler (Novák), 16. Preussler (Novák, 38. Šesták (Novák), 48. Češka - 12. Maťátko (Knap David), 15. Syrovátka Jakub (Knap David), 22. Kuch (Maťátko), 36. Mizera (Martinec). Rozhodčí: Touš - Novák, Krejbich. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 20:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4, 4:4, 5:4. Česká Lípa: Bohatý - Černý, Novák, Žák, Rašín, Zelinger, Krupička, Osmani, Češka, Preussler, Ivanyuk, Gaszsi, Holčák, Šesták.Lomnice nad Popelkou: Dulák - Syrovátka Jakub, Kuch, Kotula, Špaček, Sehnoutek, Martinec - Rudiš, Junek, Václavec, Liška, Maťátko, Křepelka, Knap Daniel, Knap David, Maryška, Mizera.

HC Lomnice n. P. - HC Slavoj Liberec 5:6p (0:1, 3:1, 2:3)

V neděli hráli lomničtí v domácím prostředí. V první třetině Liberec přehrával Lomnici a šel do jednobrankového vedení. V polovině zápasu přidali hosté druhý gól a uspokojeni dvoubrankovým vedením polevili v aktivitě. Toho využili domácí, zlepšili pohyb a třemi brankami do konce třetiny utkání otočili. Na začátku třetí třetiny přidali další a poprvé v utkání měli dvougólový náskok. Stejně jako v sobotu ovšem ihned inkasovali. O dvě minuty později při úspěšném napadání získala Lomnice znovu dvoubrankové vedení. Toto vedení trvalo do vyloučení domácího kapitána v padesáté druhé minutě. Nabídnutou přesilovku Slavoj ihned využil a o minutu později vyrovnal střelou od modré čáry. V prodloužení domácí nevyužili přečíslení dva na jednoho ani dvakrát tři na jednoho. Naopak z těchto dvou šancí, šli na druhé straně do dvou samostatných úniků hosté. První nájezd domácí brankář chytil, ale druhý už zkušený liberecký kapitán proměnil.

Branky: 31. Křepelka, 35. Knap Daniel (Martinec), 40. Mizera (Junek, Václavec), 42. Knap David (Knap Daniel), 45. Maťátko (Knap David), - 16. Tomíček (Burkoň, Duda), 29. Tomíček (Burkoň), 43. Bitman, 52. Herda (Burkoň), 53. Bálik (Duda), 64. Herda (Bálik). Rozhodčí: Touš - Svobodová, Serbus. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:1, v oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 23:46. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 5:6. Lomnice nad Popelkou: Dulák - Martinec, Kuch, Syrovátka J., Kotula, Junek, Knap David, Maťátko, Knap Daniel, Syrovátka L., Rudiš, Václavec, Mizera, Křepelka, Liška, Sehnoutek. Slavoj: Tomíček - Pešek, Duda, Šnajdr, Šorejs, Dvořák, Herda, Tomíček, Šebesta, Peřina, Bitman, Burkoň, Bálik.

Další utkání 11. a 12. kola: Liberec - Turnov 8:3 (podrobnosti zde), Varnsdorf - Jičín 2:7, Jičín - Frýdlant 10:1, Turnov - Varnsdorf 7:0 (podrobnosti zde).