Hokejisté Turnova zdolali Varnsdorf a jsou po základní části třetí

27.12.2019 18:41:08 | Autor: HC Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V posledním kole základní části krajské ligy hokejisté Turnova zdolali na domácím ledě Zimního stadionu Ludvíka Koška vysoko 5:1 Varnsdorf. Základní část vyhrál obhájce loňského titulu Jičín, Turnov je třetí před čtvrtou Lomnicí, a má tak před nadstavbou také dobrou výchozí pozici.

HC Turnov 1931 - HC TS Varnsdorf  5:1 (2:0, 3:1, 0:0)

V první třetině byl k vidění vyrovnaný hokej a jen díky dvěma slepeným gólům odcházel Turnov do kabin v lepším rozpoložení. Hosté sice v závěru první třetiny snížili, ale jejich gól nemohl být uznán, protože hráč, který ho vsítil, nebyl uveden v zápisu o utkání. Na začátku druhé třetiny hosté, díky využité přesilové hře, snížili na rozdíl jediného gólu. Pak se začala hra domácího týmu zlepšovat a rozhodnutí celého zápasu přišlo za polovinou celého utkání. Domácí tým v rozmezí tří minut nasázel Varnsdorfu tři góly a bylo rozhodnuto.

Branky: 5. Maděra (Dám), 5. Maděra (Zákoutský Jan, Kotyza), 34. Hloušek (Zákoutský P., Suska), 36. Hloušek (Zákoutský Jan, Suska), 37. Hujer (Maděra) - 21. Damnitz. Rozhodčí: Touš - Drbohlav, Krejbich. Vyloučení: 8:7, navíc Dám (Turnov) a Prokop (Varnsdorf) 10 minut. Využití: 1:1, v oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 25:40 (9:8, 9:18, 7:14). Diváků: 205. Turnov: Brunát - Zákoutský P., Zákoutský Jan, Kysilka, Zákoutský Jiří, Zbroj, Dám - Vondráček, Maděra, Kysela - Suska, Hloušek, Kotyza - Hanuš, Duda, Hujer. Varnsdorf: Kácha - Pípa, Oplt, Černý, Bali Šoltés, Procházka, Nedomlel - Rubeš, Žďárský, Matějka Jan, Matějka Jaroslav, Prokop, Veselý, Damnitz.

Další utkání 14. kola: HC Stavební stroje Jičín - HC Česká Lípa 9:0, HC Slavoj Liberec - HC Frýdlant 5:2.

7. HC Česká Lípa 12 1 0 0 11 34:87 3

Liberecká liga pokračuje po vánoční přestávce jednokolovou nadstavbou, ve které týmy čeká celkem šest zápasů. Nadstavba je nalosována dle umístění po první části soutěže, takže v 1. kole čeká 11. ledna Turnov doma od 17 hodin Varnsdorf a Lomnice ve stejný den v 18 hodin přivítá Slavoj Liberec.