Hořel dům ve Frýdštejně, jednu osobu ošetřili záchranáři

02.03.2021 19:51:54 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Malá Skála

Hořel dům ve Frýdštejně, jednu osobu ošetřili záchranáři

Doplněno video a fotografie! Hasiči v úterý 2. března zasahovali u obytné budovy v obci Frýdštejn. Z objektu byla vyvedena starší žena a předána záchranářům k ošetření, ven hasiči vynesli propanbutanové lahve.

Na místo vyjelo pět jednotek s celkem pěti cisternami a další technikou - HZS LK stanice Liberec, Jablonec nad Nisou a Turnov a dobrovolní hasiči z Malé Skály a také Turnova. K události dorazil i vyšetřovatel požáru.

„Hasiči nasadili jeden vodní C proud a nyní i přetlakovou ventilaci pro odvětrání silně zakouřených prostor. Na místě byl ustaven automobilový žebřík a pomocí termokamery se kontrolují možná skrytá ohniska, požár už je lokalizován," informoval o průběhu HZS Libereckého kraje.


„Před půl čtvrtou hodinou policisté na lince 158 přijali oznámení o požáru rodinného domu ve Frýdštejně. Na místo se ihned sjely všechny složky Integrovaného záchranného systému. Jako první na místě byla policejní hlídka, která v té době byla na nedalekém stanovišti v rámci opatření zaměřeného na kontrolu dodržování vládních opatření. Policisté přijeli k požáru v době, kdy lidé ze sousedství pomáhali 74leté seniorce dostat se z hořícího domu, což se jim povedlo. V době vypuknutí požáru byl s touto ženou v domě ještě její syn, který se dostal z domu vlastními silami," uvedla tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Seniorku se synem na místě vyšetřila posádka Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. Jejich zdravotní stav nevyžadoval převoz do zdravotnického zařízení. Odpoledne před půl šestou byl požár zlikvidován. Příčina je v šetření HZS Libereckého kraje. Objekt již hasiči předali zpět majiteli.

Pozdější doplnění policie:

„Na základě provedeného šetření vyšetřovatele Hasičského záchranného sboru bylo zjištěno, že k zahoření došlo od svíčky, od které se vzňaly věci na stole v jedné z místností domu a požár se následně rozšířil v objektu. Celou věc si k dalšímu šetření převzali hasiči Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje," dodala mluvčí Dagmar Sochorová.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

VIDEO: Rozsáhlý požár průmyslové haly v Chrastavě, škoda 100 milionů
FOTO: Hořela chalupa na Smržovce, hasiči nasadili i zařízení Cobra
Hasiči zasahovali u požáru domu v Železném Brodě
Hasiči zachraňovali chlapce spadlého na Riegrově stezce
Hasiči zasahovali u požáru autobusu v Jirkově
Ve Studenci zasahovali hasiči u požáru v kotelně
Ve Víchové nad Jizerou zasahují hasiči u požáru domu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj převezme úsek silnice mezi libereckou Zhořeleckou a Klášterní ulicí

Liberecký kraj převezeme do své správy od Ředitelství silnic a dálnic České republiky komunikaci I. třídy vedoucí přes Šaldovo náměstí v Liberci po křižovatku ve Zhořelecké ulici. Důvodem je ztráta významu pozemní komunikace v závislosti na výstavbu nových přeložek státních silnic. V budoucnu kraj úsek předá městu, jehož cílem je zklidnit dopravu přes centrum Liberce. „Převzetí úseku mezi Klášterní a Zhořeleckou ulicí od Ředitelství silnic a dálnic České republiky bude bezplatné. Naším úkolem je ve spolupráci se statutárním městem Liberec provést rozsáhlejší rekonstrukci v několika po sobě jdoucích etapách. Kraj se bude podílet na vyhotovení projektové dokumentace. Celkové náklady odhadujeme na 25 milionů korun, přičemž je chceme uhradit po rekonstrukci inženýrských sítích ve vozovce," uvedl statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy Jan Sviták.

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy Od pondělí 19. dubna je na jablonecké Střelnici v provozu velkokapacitní veřejné odběrové centrum v multifunkčním zařízení Střelnice pro antigenní testování. V provozu je každý všední den od 8 do 16 hodin. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Stromy vrchlabského zámeckého parku se představují
Cyklovýlet provede krásami frýdlantského výběžku
Krajská informační linka bude fungovat už jen ve všední dny
Obrazem: Jak pokračuje stavba školky Treperka v Semilech
S návratem do škol si děti připomněly dopravní pravidla

Nejčtenější články

20.04.: Rada města Semily odvolala ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého
21.04.: V Semilech hořela venkovní sauna
22.04.: Nebezpečné stromy podél cest v Krkonoších musí k zemi

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT