Hořel neobydlený dům v Pěnčíně – Huti

26.03.2021 15:46:36 | Autor: Petr Ježek, rk | Rubrika: KRIMI | Obce: Železný Brod,Liberecký kraj

Hořel neobydlený dům v Pěnčíně – Huti

Doplněny informace a fotografie! Brzy ráno v pátek po čtvrté hodině vyjely složky IZS k ohlášenému požáru neobydleného domu v rekonstrukci v obci Pěnčín, části Huť. Objekt byl celý v plamenech, hasičům se podařilo požár lokalizovat před sedmou hodinou. Ke zranění osob naštěstí nedošlo.

„Jedná se o neobydlený objekt v rekonstrukci. Dům jsme odpojili od elektrické energie. Hašení probíhá vnitřní i vnější zásahovou cestou. Požár byl v 6.46 lokalizován, probíhá dohašování skrytých ohnisek a odvětrávání objektu. Událost je bez zranění," sdělili krajští hasiči na svém twitteru.

Ohledání místa požářiště policisté společně s hasiči provedou v pátek odpoledne. „V pátek 26. března ve čtyři hodiny policisté na lince 158 přijali oznámení o požáru neobydleného domu v rekonstrukci v obci Pěnčín, část Huť. Ke zranění osob naštěstí nedošlo. Ohledání místa požářiště policisté společně s hasiči provedou dnes v odpoledních hodinách. Příčina vzniku požáru je předmětem probíhajícího šetření," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Rozebírání a dohašování probíhalo až do likvidace události, která byla na Krajské operační a informační středisko HZS LK nahlášena krátce před sedmou hodinou ranní. „Velitel zásahu nařídil do 14 hodin v místě události dohlídku, kterou zajistila jednotka PO Pěnčín-Huť. Předběžná výše škody byla vyšetřovatelem příčin požárů stanovena na 500 tisíc Kč, uchráněné hodnoty 1 milion Kč. Příčinou vzniku požáru byla závada na elektronickém zařízení," doplnil tiskový mluvčí HZS Libereckého kraje Jakub Sucharda.

Zasahující jednotky: Stanice HZS LK Jablonec nad Nisou; JSDHO Maršovice, Pěnčín - Huť, Pěnčín - Bratříkov, Pěnčín - Jistebsko, Držkov, Železný Brod.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hořel sklad v Bradlecké Lhotě
Hasiči zasahovali u požáru chalupy ve Světlé pod Ještědem
Hasiči ze Semil zajišťovali převoz pacientů s covidem
Hasiči vyjížděli k popadaným stromům
Byt v Liberci hořel kvůli nabíjení elektrokoloběžky
VIDEO: Požár haly v Chrastavě se řadí k největším v Libereckém kraji
Hořel dům ve Frýdštejně, jednu osobu ošetřili záchranáři
Všímavý semilský hasič uspíšil záchranu zraněné sousedky

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Víkend sklářského řemesla oživí Kittelovo muzeum

Rok 2022 je vyhlášen celosvětovým rokem skla. Jako předzvěst roku skla a jako poctě této surovině a sklářskému řemeslu vůbec, připravili Setkání sklářů na Kittelově muzeu, které se uskuteční o víkendu 16. a 17. října. Podrobná pozvánka na Našem Jablonecku

Krajský úřad hostil konferenci o veřejných zakázkách

Další ročník konference k problematice zákona o zadávání veřejných zakázek se 7. a 8. října konal na Krajském úřadu Libereckého kraje. Účastnili se pracovníci krajských úřadů, kteří se zpracováním těchto zakázek zabývají. Nad konferencí převzal záštitu Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. „Předávání zkušeností v tomto oboru mezi takzvanými zakázkářemi napříč kraji je nesmírně cenné a jsem rád, že jej můžeme podpořit. Liberecký kraj mimo jiné zajišťuje v souladu se zákonem o veřejných zakázkách už bezmála deset let pro objekt krajského úřadu, příspěvkové organizace zřizované krajem, jím řízené společnosti a některé obce výběr dodavatele elektřiny a zemního plynu, a to nákupem komodit na burze. Výrazně tím ušetříme," prohlásil náměstek Miklík.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tobruk a Václav Marhoul v krajské knihovně
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 12. podzimního kola
Závodnice aerobiku úspěšné v Semilech i Praze
Obnovu oltáře v zákupském kostele podpořil kraj statisíci
Kraj a veterina žádají, aby lidé nechodili do lesů a hlásili mrtvé divočáky

Nejčtenější články

13.10.: I.A třída: Ze souboje s prvním Pěnčínem veze Bělá bod za remízu
14.10.: V Krkonošské ulici v Jilemnici přejdete bezpečně
16.10.: Závodnice aerobiku úspěšné v Semilech i Praze

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT