Hořela chalupa v Nové Vsi, škoda je milion korun

20.07.2015 10:16:55 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Nová Ves nad Popelkou

Hořela chalupa v Nové Vsi, škoda je milion korun

Deseti jednotkám hasičů z Pojizeří a okolí byl v pondělí časně ráno vyhlášen poplach kvůli rozsáhlému požáru objektu v Nové Vsi nad Popelkou. Chalupa sloužila k rekreaci a v době vzniku požáru se v ní žádný člověk nenacházel. Škodu vyčíslili hasiči na 1 milion korun.

„Ohlášení požáru stodoly, chalupy a hromady dřeva hasiči obdrželi ve 2.45. Při příjezdu prvních jednotek byl požár objektu stodoly s garáží ve třetí fázi rozvoje, kdy již probíhalo intenzivní hoření a plameny zachvátily všechny hořlavé předměty," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Požár se přenesl také na štít chalupy, částečně roubené, která prohořívala půdním prostorem. Kolem hořely i hromady uskladněného palivového dřeva. Hasiči ihned nasadili několik vodních proudů. Aby měli dostatek vody, zřídili čerpací stanoviště na místním potoce a také plnili cisterny z hydrantu u požární zbrojnice v Nové Vsi na Popelkou.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze Semil, Nové Paky, Liberce, drážní hasiči, dobrovolné jednotky z Nové Vsi nad Popelkou, Lomnice nad Popelkou, Libštátu, Košťálova, Staré Paky a Semil.

Rozsáhlý požár chalupy v Nové Vsi nad Popelkou „Zabránit šíření požáru se hasičům podařilo po půl páté ráno. Poté ještě dlouho dohašovali a rozebírali konstrukce. Pomáhala jim i výšková technika. Požár byl zcela zlikvidován pár minut před osmou hodinou. Jelikož šlo o dlouhotrvající zásah v dýchacích přístrojích, měli hasiči k dispozici ze stanice Liberec protiplynový a chemický kontejner s plnicím zařízením tlakových lahví. Objekty zasažené požárem se nacházely blízko železniční trati, a proto byl na ní omezen provoz, vlaky projížděly nižší rychlostí," upřesnila Štrauchová.  

Chalupa sloužila k rekreaci a v době vzniku požáru se v ní žádný člověk nenacházel, nikdo nebyl zraněn ani ze zasahujících hasičů. „Škoda byla vyčíslena na 1 milion korun. Příčina je v šetření," dodala mluvčí hasičů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Silný nedělní vítr lámal stromy i v Libereckém kraji
V Syřenově zcela shořel seník, policie nevyloučila úmyslné zapálení
Požár stodoly v Sekerkových Loučkách v noci zaměstnal pojizerské hasiče
Na školním výletě železnobrodské školy zemřely dvě osoby

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Kvůli uzavřeným prvoligovým zápasům 18 fanoušků Jablonce přišlo podpořit fotbalisty na zápas proti Zlínu improvizovaně alespoň za bránu jabloneckého stadionu Střelnice. Jablonec i v deseti po vyloučení Plechatého vyhrál brankou Holíka 1:0. Podrobnosti a fotogalerie ze samotného zápasu: Rozhodl Radův překvapivý tah - Dočekal

Proběhne monitoring studní v Turnově

Společnost Global-Geo, s. r. o. informuje obyvatele města Turnov, že z důvodu projektové přípravy nové silnice I/35 na úseku Turnov - Úlibice bude na přelomu května a června 2020 firma objíždět obce, v jejichž blízkosti by měla stavba probíhat.  Cílem je změřit hladinu podzemní vody ve studních. Jediné co tedy potřebujeme, je aby občané byli o této skutečnosti informováni a umožnili nám přístup na pozemky, kde se studny nacházejí. „Katastrální území, která spadají pod město Turnov a kterých se monitoring bude týkat, jsou následující: Turnov, Mašov u Turnova. Nahlašujeme to takto předem na základě negativních zkušeností z minulosti, kdy nás lidé nechtěli pustit na zahradu z důvodu obav, že jsme podvodní prodejci. Děkuji všem za spolupráci a ochotu," uvedla za Global-Geo, s.r.o., Eva Pišvejcová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na jilemnickém náměstí už opět probíhají farmářské trhy
Za středověkými mnichy a vládcem Jizerských hor na vrch Muchov
Při stavbě vedení vysokého napětí u Pecky usazoval stožáry vrtulník
Jablonec rozezpívala ABBA
V Turnově vlály 28. května městské vlajky. Bylo 30 let od odchodu vojsk

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Od 6. června opět autobusem až na Zlaté návrší
28.05.: Díky úpravě sazby DPH se malinko sníží ceny vodného a stočného

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT