Hořela chalupa v Nové Vsi, škoda je milion korun

20.07.2015 10:16:55 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Nová Ves nad Popelkou

Hořela chalupa v Nové Vsi, škoda je milion korun

Deseti jednotkám hasičů z Pojizeří a okolí byl v pondělí časně ráno vyhlášen poplach kvůli rozsáhlému požáru objektu v Nové Vsi nad Popelkou. Chalupa sloužila k rekreaci a v době vzniku požáru se v ní žádný člověk nenacházel. Škodu vyčíslili hasiči na 1 milion korun.

„Ohlášení požáru stodoly, chalupy a hromady dřeva hasiči obdrželi ve 2.45. Při příjezdu prvních jednotek byl požár objektu stodoly s garáží ve třetí fázi rozvoje, kdy již probíhalo intenzivní hoření a plameny zachvátily všechny hořlavé předměty," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Požár se přenesl také na štít chalupy, částečně roubené, která prohořívala půdním prostorem. Kolem hořely i hromady uskladněného palivového dřeva. Hasiči ihned nasadili několik vodních proudů. Aby měli dostatek vody, zřídili čerpací stanoviště na místním potoce a také plnili cisterny z hydrantu u požární zbrojnice v Nové Vsi na Popelkou.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze Semil, Nové Paky, Liberce, drážní hasiči, dobrovolné jednotky z Nové Vsi nad Popelkou, Lomnice nad Popelkou, Libštátu, Košťálova, Staré Paky a Semil.

Rozsáhlý požár chalupy v Nové Vsi nad Popelkou „Zabránit šíření požáru se hasičům podařilo po půl páté ráno. Poté ještě dlouho dohašovali a rozebírali konstrukce. Pomáhala jim i výšková technika. Požár byl zcela zlikvidován pár minut před osmou hodinou. Jelikož šlo o dlouhotrvající zásah v dýchacích přístrojích, měli hasiči k dispozici ze stanice Liberec protiplynový a chemický kontejner s plnicím zařízením tlakových lahví. Objekty zasažené požárem se nacházely blízko železniční trati, a proto byl na ní omezen provoz, vlaky projížděly nižší rychlostí," upřesnila Štrauchová.  

Chalupa sloužila k rekreaci a v době vzniku požáru se v ní žádný člověk nenacházel, nikdo nebyl zraněn ani ze zasahujících hasičů. „Škoda byla vyčíslena na 1 milion korun. Příčina je v šetření," dodala mluvčí hasičů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Silný nedělní vítr lámal stromy i v Libereckém kraji
V Syřenově zcela shořel seník, policie nevyloučila úmyslné zapálení
Požár stodoly v Sekerkových Loučkách v noci zaměstnal pojizerské hasiče
Na školním výletě železnobrodské školy zemřely dvě osoby

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Do Jizerských hor vysadí tisíce původních stromků

Do Jizerských hor vracejí geneticky původní dřeviny a zachraňují místní rašeliniště. To jsou hlavní cíle projektu s názvem Obnova evropsky významné lokality Jizerské smrčiny, na kterém spolupracuje Jizersko-ještědský horský spolek a Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody. V průběhu tří let bude vysázeno 14 100 sazenic smrků ztepilých, jedlí i listnatých dřevin a vybuduje se 60 přehrážek, které zmírní negativní účinky rychlého odtoku vody. Více podrobností na Našem Jablonecku

Oba turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Z posledního rozboru vyhotoveného 11. listopadu 2019 je zřejmé, že pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem vyhovují hygienickým limitům a jsou pitné.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Oslava 30 let svobody ve Vrchlabí
Turnovské volejbalistky dvakrát porazily Mladou Boleslav
Pozvánka na rozsvícení vánočního stromečku v Turnově
Liberecký kraj chystá silniční projekty na další roky
Křížová cesta na Vysokém hřebeni vznikla díky léčivé vodě

Nejčtenější články

16.11.: Ohlédnutí za sezonou i novinky u mládeže FK Turnov
16.11.: Fotovýstava Body Shadows byla v semilském archivu prodloužena
15.11.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 15. až 17. listopadu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT