Hořela chalupa ve Vítkovicích v Krkonoších

08.03.2019 10:29:17 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Vítkovice

Hořela chalupa ve Vítkovicích v Krkonoších

Aktualizováno: Hasiče z Pojizeří zaměstnal v noci ze čtvrtka na pátek požár rekreační chalupy v obci Vítkovice v Krkonoších. V ranních hodinách ještě probíhaly dohašovací práce, vzniklá škoda i příčina požáru jsou zatím v šetření.

„Na tísňovou linku 112 krátce po 23. hodině oznámil požár německy mluvící občan, který nebyl schopen určit přesněji polohu chalupy. I přes tyto komplikace se podařilo příslušníkům operačního střediska vytěžit základní informace a vyslali na místo šest jednotek hasičů," sdělil za HZS Libereckého kraje Daniel Mlčoch.

Při příjezdu k místu požáru bylo hasičům ihned zřejmé, že zásah bude náročný, neboť se chalupa nacházela cca 300 metrů od silnice ve stráni a plameny již byly „střechou ven". Hasiči museli od silnice prudkým svahem natáhnout hadice a se vším vybavením stoupat pěšky k místu požáru. Po příchodu k chalupě začali ihned s hasebními pracemi. „Dle informace se v chalupě již nikdo nenacházel a všech šest osob bylo mimo ohrožení života. Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu v 1.02 a v současné době je na místě místní jednotka a provádí dohašovací práce," doplnil Daniel Mlčoch.

Požár rekreační chalupy v obci Vítkovice v Krkonoších<br />Autor: HZS Libereckého kraje Na místě zasahovaly jednotky HZS LK stanice Semily, Jilemnice a SDH obcí Jilemnice, Vítkovice, Rokytnice nad Jizerou a Poniklá. „Škoda, uchráněné hodnoty a příčina vzniku požáru jsou v současné době v šetření HZS Libereckého kraje a Policie ČR. Na místě je v pátek v dopoledních hodinách plánované došetření," dodal Mlčoch.

Aktualizace:

V pátek na místě události proběhlo došetření, kterým bylo zjištěno, že příčinou vzniku požáru bylo tepelné samovznícení dřevěných konstrukcí stropu. Škoda způsobená požárem byla majitelem vyčíslena na 3 miliony korun.  

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hoří budova nedaleko nádraží v Liberci
V centru Liberce hořel autobus
V Příkrém u Semil hořel v noci rodinný dvojdomek
Požár elektroinstalace zapříčinil evakuaci OC Forum v Liberci

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Další dopravní omezení v Turnově, tentokrát v Palackého ulici

V sobotu 18. května proběhne v Palackého ulici v Turnově vyzvedávání vnějších znaků vodovodního potrubí do úrovně vozovky a oprava jednoho kanalizačního poklopu. „Provoz bude výrazně omezen, pro průjezd zůstane vždy pouze jeden jízdní pruh. Pro cestu přes Jizeru autem využijte velkého mostu," upozornil Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy turnovské radnice. Oproti původnímu omezení na několik dní se firma aktuálně bude snažit všechny potřebné úpravy udělat v jednom dni. Od neděle 19. května by tak Palackého ulice měla být opět průjezdná bez omezení. Harmonogram rekonstrukcí silnic v Turnově

Cestu pohádkovým lesem připravují v Lomnici nad Popelkou

Už 34. ročník tradičního turistického pochodu pro děti i rodiče světem pohádkových postaviček v Oboře v Lomnici nad Popelkou se koná v sobotu 18. května od 9 hodin. Pořádá Středisko volného času Sluníčko Lomnice nad Popelkou. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

K zápisům do mateřských škol dorazilo v Turnově 261 dětí
Pasecký Památník zapadlých vlastenců bronzový v Gloria musaealis
Organizace v sociální oblasti budou moci zažádat kraj o předfinancování
Hasičský Soptík pokračoval v Kundraticích a Bozkově
Pokračují práce v turnovské Nádražní ulici. Známe harmonogram

Nejčtenější články

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT