Hořela chalupa ve Vítkovicích v Krkonoších

08.03.2019 10:29:17 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Vítkovice

Hořela chalupa ve Vítkovicích v Krkonoších

Aktualizováno: Hasiče z Pojizeří zaměstnal v noci ze čtvrtka na pátek požár rekreační chalupy v obci Vítkovice v Krkonoších. V ranních hodinách ještě probíhaly dohašovací práce, vzniklá škoda i příčina požáru jsou zatím v šetření.

„Na tísňovou linku 112 krátce po 23. hodině oznámil požár německy mluvící občan, který nebyl schopen určit přesněji polohu chalupy. I přes tyto komplikace se podařilo příslušníkům operačního střediska vytěžit základní informace a vyslali na místo šest jednotek hasičů," sdělil za HZS Libereckého kraje Daniel Mlčoch.

Při příjezdu k místu požáru bylo hasičům ihned zřejmé, že zásah bude náročný, neboť se chalupa nacházela cca 300 metrů od silnice ve stráni a plameny již byly „střechou ven". Hasiči museli od silnice prudkým svahem natáhnout hadice a se vším vybavením stoupat pěšky k místu požáru. Po příchodu k chalupě začali ihned s hasebními pracemi. „Dle informace se v chalupě již nikdo nenacházel a všech šest osob bylo mimo ohrožení života. Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu v 1.02 a v současné době je na místě místní jednotka a provádí dohašovací práce," doplnil Daniel Mlčoch.

Požár rekreační chalupy v obci Vítkovice v Krkonoších<br />Autor: HZS Libereckého kraje Na místě zasahovaly jednotky HZS LK stanice Semily, Jilemnice a SDH obcí Jilemnice, Vítkovice, Rokytnice nad Jizerou a Poniklá. „Škoda, uchráněné hodnoty a příčina vzniku požáru jsou v současné době v šetření HZS Libereckého kraje a Policie ČR. Na místě je v pátek v dopoledních hodinách plánované došetření," dodal Mlčoch.

Aktualizace:

V pátek na místě události proběhlo došetření, kterým bylo zjištěno, že příčinou vzniku požáru bylo tepelné samovznícení dřevěných konstrukcí stropu. Škoda způsobená požárem byla majitelem vyčíslena na 3 miliony korun.  

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hoří budova nedaleko nádraží v Liberci
V centru Liberce hořel autobus
V Příkrém u Semil hořel v noci rodinný dvojdomek
Požár elektroinstalace zapříčinil evakuaci OC Forum v Liberci

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj ocení pedagogické pracovníky

Ve středu 27. března 2019 se uskuteční v prostorách multimediálního sálu Libereckého kraje již 17. ročník oceňování pedagogických pracovníků škol a školských zařízení v regionu. Ocenění proběhne k příležitosti připomenutí Dne učitelů. Celkem se sešlo 31 nominací a Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost vybral 21 oceněných. Za šestnáct let trvání bylo oceněno již 330 pedagogů.

Liberecký kraj vyhlásí vítěze krajského kola soutěže Zlatý erb

Liberecký kraj ve spolupráci se spolkem Český zavináč vyhlásí v pondělí 25. března 2019 vítěze krajského kola 21. ročníku soutěže Zlatý erb. Slavnostní vyhlášení soutěže, která hodnotí městské a obecní weby a elektronické služby občanům, se bude konat v multimediálním sálu Krajského úřadu Libereckého kraje od 14 hodin za přítomnosti představitelů zúčastněných obcí a měst Libereckého kraje a dalších hostů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Lízátkové závody na Benecku 2019
Horská služba se v Harrachově setkala s Krakonošem
Křišťálový glóbus za vítězství SP vybojovala i Ester Ledecká
Na 26. ročníku Českého lva byli výrazně vidět tvůrci z Pojizeří
Kraj reaguje na námitky proti zadáním na rekonstrukce silnic

Nejčtenější články

22.03.: Šťastný konec pátrání: Malého chlapce hledali policisté i občané Semil
21.03.: Jarní trh v Libštátě opět nabídne výrobky pro domácnost i pro radost
23.03.: Přehled fotbalových výsledků druhého jarního kola

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT