Hořelo na terase budovy v centru Liberce

24.07.2018 15:29:24 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Hořelo na terase budovy v centru Liberce

Aktualizováno: V Liberci vznikl v úterý 24. července ve 14 hodin požár v budově v ulici 1. máje v centru města. Na místo vyjelo šest jednotek hasičů. V průběhu průzkumu místa zásahu hasiči evakuovali z budovy tři osoby, kterým nasadili vyváděcí masky, které zabraňují vdechnutí zplodin hoření.

Hasiči požádali o vypnutí trolejového vedení a ustavili na místě výškovou techniku. Jednalo se totiž o požár terasy na střeše objektu. „Po 16 minutách od nahlášení události byl požár lokalizován a následně zlikvidován jedním útočným proudem vody. Jednotky ovšem na místě stále zůstávají, dohledávají skrytá ohniska a prohlíží část budovy termokamerou. Na místě je i vyšetřovatel příčin požárů, který po prošetření místa zásahu stanoví pravděpodobnou příčinu i výši škody," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Pavlína Bílková.

Podle policejní zprávy přesně hořela střecha multifunkční budovy v ulici Jánská 864, naproti obchodnímu domu Tesco. „V tuto chvíli zasahují na místě hasiči, policisté s ohledem na bezpečnost osob, ale i z důvodu, že kolem objektu vede hlavní tramvajová trať, zastavili provoz v obou směrech. Do těchto míst tedy nesmí v tuto chvíli vjíždět tramvaje, autobusy, ani osobní vozidla, není povolen ani vstup chodcům," informovala bezprostředně po zásahu tisková mluvčí krajského ředitelství policie Vlasta Suchánková.

Hasičům se podařilo do necelé hodiny požár uhasit. Z důvodu požáru bylo nutné evakuovat 15 osob, nikdo nebyl zraněn. Provoz byl obnoven v 15.05. „Ohledáním místa požáru bylo zjištěno, že došlo ze zatím nezjištěných příčin k zahoření dřevěné verandy. Vše dokumentuje policejní technik služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Liberec. Předběžně je škoda odhadnuta na 250 tisíc korun," doplnila Suchánková.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kvůli rozsáhlému požáru lesa aktivovány hasičské jednotky 3. stupně
Požár pole v Radostné pod Kozákovem likvidovalo sedm jednotek hasičů
Noční požár chalupy v Kořenově zaměstnal šest jednotek hasičů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Projekt zelené infrastruktury Krkonoš dospěl ke svému zdárnému konci

V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy". Projekt MaGICLandscapes se snažil zelenou infrastrukturu, tento u nás relativně mladý a legislativně neukotvený termín, její základní funkce a benefity představit zejména regionálním a lokálním aktérům ve všech případových regionech. Cílem projektu byla také podpora udržitelného využívání půdy pomocí celé řady vytvořených manuálů a nástrojů posuzujících zelenou infrastrukturu. Ty lze využít k plánování, ochraně a zlepšení stavu zelené infrastruktury v různých regionech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití
Kamion v Liberci prorazil svodidla a zabrzdil až před plynovou stanicí
Silnice z Turnova na hranici kraje prošla rekonstrukcí, většinu platila EU
Starostka města Semily ani v nouzovém stavu nezapomněla na tradici
Dům řemesel v Kryštofově údolí je ukázkou lidové architektury

Nejčtenější články

28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
27.10.: Obrazem: Nutrie se zabydlely na březích Jizery v Semilech
27.10.: Největší rekonstrukce silnic na Turnovsku je hotová!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT