Hořkosladká příchuť prvního kola pro turnovské volejbalisty

07.10.2019 16:01:30 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Hořkosladká příchuť prvního kola pro turnovské volejbalisty

Turnovští volejbalisté zahájili svoji sezonu na hřišti soupeře TJ Jiskra Havlíčkův Brod. S tímto soupeřem mají hráči Turnova zápornou bilanci z minulého ročníku 1:3 na zápasy. Bohužel ale ani tentokrát start nevyšel podle očekávání a z Havlíčkova Brodu vezou pouze jeden bod.

Rok od roku se hráči Turnova potýkají s nedostatkem hráčů. Bohužel tomu není jinak ani tuto sezonu. „Po loňském roce skončil Jakub Vencovský, který dostal nabídku na trénování B-týmu Dukly (1. liga) a Marek Bukovjan, který obdržel nabídku z ČZU Praha (1. liga). Na tuto sezonu soupisku tvoří celkem 10 hráčů, ale i tak to nevzdáváme a budeme bojovat o dobré výsledky v novém ročníku," dodal za turnovský tým Michal Folprecht.

TJ Jiskra Havlíčkův Brod - TJ Zikuda Turnov 3:1 (15, 23, -20, 22)

První zápas proti Havlíčkovu Brodu Turnováci nezačali špatně. Od začátku to byla tahanice o každý míč. Bohužel za stavu 15:15 se hostujícím nepodařilo udržet koncentraci a soupeř odskočil o 4 body. Turnovákům se nedařilo na útoku, soupeř vždy se štěstím míče nadrážel a následně proměnil v bodový zisk. První set tak skončil v poměru 15:25. Do druhého setu vstoupili hráči Turnova lépe. Od začátku se drželi na dohled soupeře a trestali jejich chyby. Bohužel se opět projevilo několik chyb v koncovce na útoku a druhý set skončil ve prospěch domácích v poměru 25:23. Do třetího setu nastoupili Turnováci s větším odhodláním. Zlepšili svůj servis a i na útoku byli důraznější. Tato taktika jim vynesla vítězství v 3. setu v poměru 25:20. Toto nasazení si turnovští hráči přenesli i do setu čtvrtého, ale bohužel byli stále o jeden krůček za soupeřem. Opět se projevily nevynucené chyby v koncovce - hlavně na útoku a domácí již nepřipustili žádné drama a 4. set vyhráli 25:22 a celý zápas tak v poměru 3:1.

Sestava Turnova: Kuncíř, Zelfel, Chum, Vacík, Kovář, Žalský (libero - Folprecht), střídal Peníška.

TJ Jiskra Havlíčkův Brod - TJ Zikuda Turnov 3:2 (-22, -20, 23, 16, 11)

Do druhého zápasu hráči Turnova nastoupili v pozměněné sestavě. Na postu univerzála nastoupil Vláďa Chum a na smeči od začátku Zelfel s Peníškou. Tento tah se osvědčil a od prvního míče byli domácí hráči pod tlakem a museli dotahovat. První set vyhráli hráči Turnova v poměru 25:22. Druhý set byl odehrán ve stejném duchu a Turnováci ho získali v poměru 25:20. V tuto chvíli již hosté věděli, že neodjedou s prázdnou. Těžko říct, zda se jednalo o lehčí uspokojení nebo či jen došla energie. Bohužel v třetím setu se začala na straně hostů projevovat spousta nevynucených chyb na útoku, které nás v koncovce stály jasné vítězství, kdy Turnováci nedokázali udržet výhodu a srovnat tak na 24:24 a vynutit si tak prodloužení a možná i vítězství v druhém zápase. V koncovce třetího setu přišla souhra nevynucených chyb na útoku a v poli a prohra hostů v poměru 25:23. Bohužel tyto chyby na Turnovácích zanechaly značnou stopu, se kterou se nedokázali vypořádat a dotáhnout tak set čtvrtý do vítězného konce. Čtvrtý set skončil v poměru 25:16 pro domácí hráči. Hráče tedy čekala zkrácená hra (tie-break). Vstup do pátého setu se lépe podařil hostujícímu týmu a od začátku si držel tříbodové vedení. Bohužel ale náskok Turnováci nedokázali udržet a dotáhnout do vítězného konce. Znovu se projevily chyby v koncovce a nedůslednost na útoku. Tyto chyby bohužel stály hráče Turnova vítězství v druhém zápase a z Havlíčkova Brodu odvážejí pouze jeden bod. Dá se říct, že tento víkend má pro Turnováky tzv. hořko-sladkou příchuť, protože poprvé odvážejí z Havlíčkova Brodu body, ale bez vítězství.

Sestava Turnova: Kuncíř, Peníška, Zelfel, Vacík, Kovář, Chum (libero - Folprecht), střídal Žalský.

V příštím kole hráči Turnova zavítají na palubovku VK Hronov. Na domácí půdě se poprvé představí 19. 10. 2019 proti Kometě Brno, od 9 a 12 hodin.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Regionální volejbalové derby v Turnově pro Malou Skálu
Skupina Českého poháru volejbalistek se hrála v Turnově
Turnovský volejbal na prahu nové sezony 2019 až 2020

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nová radnice v Turnově bude pro občany 4. srpna uzavřena

Městský úřad Turnov informuje občany, že v úterý 4. srpna 2020 bude z důvodu přerušení dodávky elektrické energie v budově Nové radnice ve Skálově ulici uzavřen úřad. Zrušení úředního dne se týká odboru správního - občanské průkazy, pasy a matrika, odboru dopravního, odboru školství, kultury a sportu, odboru sociálních věcí, Obecního živnostenského úřadu a odboru přestupků.

Autobusová linka 691 propojí Trojzemí

Autobusová linka 691 propojí Trojzemí V sobotu 1. srpna 2020 v 7.40 vyjede z Hrádku nad Nisou první spoj nové autobusové linky číslo 691. Na své 66 km dlouhé trase celkem pětkrát překročí státní hranice Česka, Německa a Polska. Celkem tři páry spojů nabídnou možnost cestovat od vlaků ze Zittau přes Bogatyniu, Frýdlant, Raspenavu, Nové Město pod Smrkem až do letoviska Świeradów Zdrój na polské straně Jizerských hor. Více informací


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hráči Přepeř nečekaně zdolali v přípravě Slovan Liberec!
Děti z příměstského tábora navštívily semilské policisty
V letním kině Turnov opět přichystali Filmový víkend 2020
Hasiči vzpomínají na bleskové povodně z roku 2010
Křehká krása 2020 bude!

Nejčtenější články

02.08.: Na semilském fotbalovém memoriálu obhájil vítězství Železný Brod
02.08.: Krkonoše Amerikou 2020 objektivem Zdeňka Horáka
01.08.: Až 150 milionů ze Státního fondu půjde do oprav krajských silnic

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT