Horská služba dostala od dětí Anděla pro lepší svět

22.08.2019 15:10:09 | Autor: Radek Zeman | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Krkonoše

Horská služba dostala od dětí Anděla pro lepší svět

Horská služba ČR o.p.s. obdržela ve středu 21. srpna v sídle Horské služby Jeseníky od dětí ze Školičky základů umělecké práce pro děti z Malé Morávky Dětskou Mírovou cenu - Anděla pro lepší svět.

Cena v podobě malované dřevořezby bude posléze umístěna ve Špindlerově Mlýně v budově HS ČR. „Vzhledem k tomu, co anděl představuje a kdo jej už dostal, je to pro nás obrovská čest. Považujeme cenu za ocenění všech našich záchranářů za celou dlouholetou historii Horské služby. Je to pro nás zároveň závazek, abychom neslevovali z našich náročných standardů a dál a ještě lépe sloužili všem návštěvníkům hor i místním obyvatelům," komentoval předání ceny Pavel Antl, ústřední náčelník Horské služby ČR o.p.s.

Snímky anděla a předání horské službě<br />Autor: Horská služba Krkonoše Projekt Anděl pro lepší svět - Dětská Mírová cena založil v roce 2010 ve Školičce základů umělecké práce pro děti z Malé Morávky při Galerii U Šťastných Bobtailů malý, tehdy jen šestiletý student starých uměleckých řemesel Ondřej Pánek. Dnes předaný Anděl vznikl spoluprací žáků Školičky a účastníků Letní Dětské Řezbářské Školičky v Malé Morávce podle návrhu slečny Akayenny Alvarado z Mexika.

„Andělé jsou určeni osobám vysokého morálního kreditu, institucím spravujícím paměť lidstva, organizacím pomocným a chránícím, jednotlivcům se specifickým osobním přínosem pro člověka a lidstvo a vojákům, čestným lidem nebo osobám, jejichž smrt byla symbolem cti a statečnosti," uvedla při předání výtvarnice a mistra lidových uměleckých řemesel Helena Vaculíková.

Andělů je již 131. Obdrželi je někteří státníci a duchovní vůdci. Například Alžběta ll., Harald V., oba žijící papežové a Dalajláma, in memoriam občan Havel, vynikající sportovci (Dana Zátopková, Josef Masopust, Věra Čáslavská, Zdeněk Zerzáň...), z organizací například Armáda ČR, vojáci padlí v Afghánistánu, hrdinové Heydrichiády nebo sedm statečných československých parašutistů z krypty kostela sv. Cyrilla a Metoděje v Resslově ulici v Praze. Držitelem ceny je i sir Nicholas Winton, prof. MUDr Jan Pirk či in memoriam Egon Redlich a Antonín Kalina - Spravedlivý mezi národy (zachránci židovských dětí).

Anděl č. 131 se jmenuje Anděl se srdcem hor. Předcházel ho v březnu 2017 anděl pro emeritního náčelníka HS Jeseníky Zdeňka Zerzáně a následovat ho bude příští rok Anděl pro leteckou záchrannou službu. Nejmladší účastnicí práce na ceně jsou čtyři roky. Nejstarší je pak svolavatelka Letní Školičky a babička dvou externích žáků Školičky základů umělecké práce pro děti z Malé Morávky, Mgr. Eva Pandora Ráčková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Horská služba zachraňovala zraněného turistu nad Obřím dolem
Pod vrcholem Sněžky pomocí defibrilátoru zachránili staršího muže
Horolezec spadl na Hnědých skalách, letěl pro něj vrtulník
Horská služba se předvedla při cvičení a Helicopter show v Hradci
Nehoda autobusu na hřebeni Krkonoš otestovala souhru složek IZS
Krajská zdravotnická záchranná služba spouští 2. etapu projektu AED
Liberecký kraj poskytne tři miliony na další defibrilátory

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Z radniční věže v Jablonci se letos turisté rozhlédnou až 13. července

Začátek turistické sezony na radniční věži v Jablonci nejprve zbrzdil koronavirus, poté uznaná reklamace. Oblíbená vyhlídka se tak pro veřejnost poprvé letos otevře až nyní. „První návštěvníky na věži přivítáme v pondělí 13. července, což je oproti původním plánům výrazně později. Vyhlídku jsme chtěli zpřístupnit už v dubnu o Velikonočních slavnostech," upozornil Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy zajišťuje. Letošní rok však zamíchal kartami nejen v cestovním ruchu. Více informací na Našem Jablonecku

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasičský dětský tábor probíhal na Nebákově už podvanácté
Oblíbené informační centrum můžete podpořit v prestižní anketě
Tábor nejen pro neslyšící děti měl letos název Svět kolem nás
Xavier Baumaxa zazpívá v lomnickém klubu
Pták Loskuták se vydal na výlet po Libereckém kraji

Nejčtenější články

11.07.: Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
11.07.: Fotbalisté Bělé vyzvou starou gardu pražské Bohemky
11.07.: Semilské kulturní léto 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT