Hráči Dalmachu Turnov jsou vítězi futsalové divize A!

18.03.2019 17:43:47 | Autor: FC Dalmach a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Hráči Dalmachu Turnov jsou vítězi futsalové divize A!

V premiérovém play off futsalové divize A zdvihl pohár pro vítěze TJ FC Dalmach Turnov, který na své palubovce přehrál FC Atletico Chomutov. Domácí hráči měli lepší koncovku a skvělého gólmana, hosté bojovali, smazali i dvoubrankové manko, ale neproměnili přesilovku a v závěru inkasovali další branky.

Páteční večer 15. března patřil ve sportovní hale TJ Turnov vyvrcholení letošního ročníku třetí nejvyšší futsalové soutěže, semifinále hrané na dva vítězné zápasy proti sobě nasměrovalo dva nejlepší celky základní části hry, TJ FC Dalmach Turnov a FC Atletico Chomutov, oba celky vyhrály jednoznačně své semifinálové duely 2:0 na zápasy. Hosté z Chomutova se nechali doprovodit plným autobusem fanoušků, a tak v hale nakonec finalisty povzbuzovalo více než 150 diváků.

TJ FC Dalmach Turnov - FC Atletico Chomutov 6:3 (2:1)

Po úvodním hvizdu obou prvoligových rozhodčích (Nagy, O. Černý) se hosté na první dvě minuty nastěhovali na domácí půlku. Byli to však paradoxně domácí, kteří z jednoho z prvních útoků po závaru před brankou Atletica dokázali již ve 3. minutě zásluhou dorážky Šimka skórovat a šli do vedení 1:0. V následující pasáži měla obě mužstva několik šancí, ale oba brankáři dokázali své svatyně uhájit. Ve 13. minutě si domácí Špína se Šimkem vyměnili role z první dosažené branky a prvně jmenovaný upravil na 2:0 pro Dalmach. Když už se zdálo, že domácí udrží čisté konto, podařilo se hostům dvě minuty před poločasem vsítit kontaktní branku Glasem a za toho stavu se šlo do kabin na přestávku.

Do druhého poločasu vstoupili lépe a aktivněji hosté a po třech minutách opět Glasem srovnali stav na 2:2. Za další tři minuty hry nasměroval opětovné vedení domácímu celku nejlepší hráč letošní sezony Randák. Následovala poněkud divoká 28. minuta, kdy se několikrát zažlutilo a domácí hráč Tvrdý na to doplatil vyloučením. Hostům se nabídlo skvělá příležitost na vyrovnání, začali přesilovku VKP z hranice pokutového území. Chomutovští odehráli celé dvě minuty kolem pokutového území domácího celku, několikrát zahrozili před brankou, ale vyrovnání se nedočkali. Definitiva přišla pět minut před koncem, kdy domácí vstřelili tři slepené branky během dvou minut a vedli již 6:2, když skórovali Randák podruhé, Hurt a Pařízek. Ve 38. minutě pak uzavřeli hosté brankou Moravce účet finálového zápasu. Po závěrečném hvizdu vypukla radost domácích hráčů, kteří zaslouženě po vítězství v dlouhodobé základní části Divize A, tak vyhráli i nadstavbu - play off, když v jejím průběhu nepoznali hořkost porážky.

TJ FC Dalmach Turnov po vítězství v divizi A<br />Autor: Lenka MenclováBranky (asistence): 3. Šimek (Špína), 13. Špína (Šimek), 26. Randák (Šimek), 35. Randák (Kalousek), 37. D. Hurt, 38. Pařízek - 18. Glas (Vondráček), 23. Glas, 38. Moravec (Vondráček). Rozhodčí: Nagy, Černý. ŽK: 1:2, ČK: 1:0 (Tvrdý Vojtěch). Diváků: 150. Nejlepší hráči: M. Randák, P. Prokopec (oba Turnov), D. Glas (Chomutov).
TJ FC Dalmach Turnov:
Prokopec Petr, Krejčík Aleš, Tvrdý Vojtěch, Šimek Jiří, Pařízek Michal, Randák Matěj, Kalousek Zdeněk, Špína Marcel, Hurt Daniel, Bangha Marek, Fedorko Jan, Vítek Pavel, Hyka Miroslav.
FC Atletico Chomutov: Novotný Petr, Moravec Miloslav, Otáhal Václav, Král Jan, Myšička Karel, Kopečný Patrik, Kadlec Petr, Hajný Vladimír, Naďal Michal, Glas David, Vondráček Denis.

Ihned po skončení utkání následovalo na hrací ploše vyhodnocení celého ročníku Divize A, které bylo poté zakončeno i slavnostním rautem.

Nejlepším hráčem aktivity play off se stal chomutovský Vondráček Denis 8 (5+3).

Anketa nejlepší hráč: 1. dělené místo - Randák Matěj (Turnov) a Beneš Jan (Slatina), 3. místo - Paluka Lukáš (Slatina).

Anketa nejlepší rozhodčí: 1. místo - Laštovička Stanislav (Kladno), 2. místo - Lafek David (Praha), 3. dělené místo - Čurda Michal (Frýdlant), Černý Martin (Milovice).  

Vítězové divize A z Turnova avizují, že využijí právo postupu, a vrátí se tak opět do 2. ligy západ, kde působili několik let až do sezony 2015/ 2016.

Články ze sezony Dalmachu:

Futsalisté Dalmachu Turnov postoupili přes Kobylisy do finále play off

Dalmach Turnov vyhrál základní část, v play off se utká s Kobylisy

Dalmach Turnov ztratil body remízou s Hraslem Slaný

Turnovský Dalmach smetl rezervu Baníku Chomutov 19 góly!

Dalmach potvrdil první místo výhrou v Ústí nad Labem

Dalmach doma porazil díky čtyřem gólům Matěje Randáka Kobylisy

V souboji o první místo Dalmach Turnov zdolal Atletico Chomutov

Slatina v Turnově čtyřikrát dorovnala vedení Dalmachu

Dalmach dokázal v Kolíně vyrovnat dvěma góly v posledních minutách

Dalmach Turnov si doma poradil s Hraslem Slaný

Turnovský Dalmach Chomutovu nasypal 17 branek!

Dalmach Turnov rozdrtil Combix Ústí a posunul se na druhé místo

Dalmach si přivezl vysokou výhru 9:1 z Chomutova

Více sálového fotbalu a futsalu v rubrice SPORT - Futsal

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj schválil strategický dokument pro podporu podnikání a výzkumu

Krajský dokument staví na odborných kapacitách místní výzkumné základny a firem v oblasti strojírenství, sklářství, optiky, nanotechnologií, robotiky či umělé inteligence. Své priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy a formuluje opatření pro jejich maximální využití v regionu. Je úzce propojen s nastavením finančních zdrojů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací v období 2021+ na evropské, národní i regionální úrovni. „Jsme si vědomi, že síla nápadů a inovací, na kterých můžeme stavět ekonomickou prosperitu našeho regionu, není závislá ani na počtu obyvatel ani na velikosti území," uvedl Michal Kříž, člen rady kraje pro resort regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hradišťan s Jiřím Pavlicou otevřou Sedmihorské léto 2020
V Semilech začnou místo herbicidů plevel likvidovat horkou párou
Léto na hradech a zámcích
Zahraniční dělníci o nákaze často nevědí. Otestujte se, vybízejí hygienici
Léto s Déčkem České televize probíhá i v Turnově

Nejčtenější články

01.07.: V Košťálově někdo střílí na domácí kočky. Dvě jsou zraněné
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, nejvíc zahraničních dělníků v Liberci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT