Hráčky Turnova překvapily v Kobylisích, ale body si nakonec neodvezly

20.02.2013 20:41:49 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Pouze s deseti hráčkami cestoval turnovský tým k nedělnímu utkání druhé házenkářské ligy do Prahy. Protože v turnovských řadách postrádaly spojky, musel trenér na tomto postu trochu improvizovat a nakonec mělo jeho družstvu nečekaně velmi blízko k výhře.

TJ Sokol Kobylisy II B - TJ Turnov 21:19 (8:10)

Již při rozcvičování bylo patrné, že to nebude jednoduchý zápas. Domácí hráčky, některé i se zkušenostmi z 1. ligy, hýřily sebevědomím a na rozdíl od turnovského celku, měl ten pražský plnou soupisku. Výhodou všech pražských oddílů je to, že si mohou hráčsky vzájemně vypomáhat.

Hráčky z Turnova skórovaly v 5. minutě jako první, ale kobyliské házenkářky dokázaly o minutu později vyrovnat. O další minutu déle už vedly 2:1. Až do 20. minuty utkání musely hráčky z Turnova náskok pražských dotahovat. Ve 20. minutě se podařilo vyrovnat na 8:8 a dalšími dvěma brankami se dokonce Turnovačky dostaly do poločasového dvoubrankového vedení. S tím asi málokdo počítal.

Překvapivý byl také vstup do druhého poločasu, kdy se turnovské hráčky šňůrou čtyř branek dostaly dokonce do šestibrankového vedení. Ve 36. minutě svítilo na ukazateli 8:14! Domácí hráčky přitvrdily nejen v obraně, ale začaly i s nepříjemnými slovními útoky. Při oslabeních 5:6 dokázaly Turnovačky celkem dobře bránit a dokonce i skórovat. Ve druhé půli druhého poločasu se však přestalo hráčkám ze srdce Českého ráje dařit. Neproměnily několik vyložených příležitostí, špatně se po chybách či zbrklém zakončení vracely do obrany a toho zkušené pražské hráčky využívaly. Během deseti minut se jim podařilo vyrovnat na 16:16 a byly „na koni". Dopředu je hnalo také domácí publikum...

„Výkon jsme neměli špatný. V první půli jednoduchost v útoku a celkem slušná obrana měla úspěch. Když se přidala bojovnost a přesná střelba, byl poločas z naší strany velice dobrý. Měli jsme herně i psychicky navrch. Ještě lepší byl start do druhé poloviny, kdy jsme drželi rozdíl pěti branek. Pak přišel útlum, technické chyby a nepřesná střelba. V obraně jsme nedokázali udržet střední spojku, která buď střelbou po proskočení, nebo přesnou přihrávkou spojkám v rychlém protiútoku postupně tlačila hráčky Kobylis do vyrovnání. Sice jsme celkem dobře ubránili oslabení 4:6, ale psychická pohoda byla pryč. Škoda, že jsme neměli alespoň ještě jednu spojku na vystřídání. Dva body nám ve druhém poločase vzala také slabší střelecká úspěšnost ze všech postů. Škoda dobře rozehraného zápasu," komentoval utkání trenér turnovského celku Roman Fuchs.

Sestava TJ Turnov (branky): Kučerová B. - Aissi D. (8/1), Kohoutová R. (4), Ševrová L. (3/1), Nalezencová J. (1), Ševrová V. (1), Tichá I. (1), Vališová A. (1), Bártová P., Šafářová A.

V neděli 24. února se od 15 hodin turnovské házenkářky střetnou v domácí hale TJ Turnov se soupeřkami z Českých Budějovic. S celkem, který přezimoval na prvním místě a tuto příčku si úspěšně udržuje i po dvou jarních kolech.