Hradozámecká noc nabízí prohlídky s nádechem tajemna

28.08.2014 20:05:25 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Sychrov,Liberecký kraj

Hradozámecká noc nabízí prohlídky s nádechem tajemna

Zajímavou akcí na památkách je na konci prázdnin Hradozámecká noc, která letos vychází na sobotu 30. srpna. V tento večer a noc se otevřou brány na hradě Grabštejn, Frýdlantu, Kunětické hoře, zámku Hrubý Rohozec, Litomyšli, Slatiňanech a Opočně. V nabídce najdete kostýmované veselé prohlídky, pečení koláčů, prohlídky s nádechem tajemna, šermíře... v pestré nabídce si vybere pravdu každý!

30. 8. SH Grabštejn - Hradozámecká noc - S Jiřím Mehlem ze Střelic renesanci vstříc - letošní Hradozámecká noc bude ve znamení velké přestavby. Ne že by snad hrad sám byl během ní přestavován, ale spolu s dr. Jiřím Mehlem ze Střelic budete mít možnost prožít ještě jednou renesanční dobu a atmosféru největší stavební změny, jíž hrad v novověku prošel. Prohlídky ve 20:00, 20:30, 21:00, 21:30, 22:00 a dle zájmu návštěvníků i ve 22:30 a 23:00 hodin, doporučujeme rezervaci na tel: 482 724 301. Plné vstupné: 100 Kč, snížené vstupné: 70 Kč.

30. 8. SZ Frýdlant - Hradozámecká noc - Hradozámecká noc v duchu historických postav frýdlantského hradu, provázení bude v dobových kostýmech.Akce potrvá od 20.00 do 22.00 hodin, přičemž prohlídky budou vycházet po 10 až 15 minutách dle zájmu návštěvníků. Vstupné: 130 Kč dospělí, 90 Kč snížené.

30. 8. SZ Hrubý Rohozec - Hradozámecká noc - Budiž světlo! - kostýmované noční prohlídky zámku na téma elektrifikace objektu s podtitulem - Jestli to ono potmě nebylo lepší?! Prohlídky začínají ve 20.00 hod. a podle zájmu návštěvníků budou realizovány do 23.00 hod. Nutná rezervace na tel: 481 321 012 nebo 725 181 569

30. 8. SH Kunětická hora - Hradozámecká noc + Lampionový průvod z parkoviště na hrad, noční prohlídky, hudba, promítání unikátních dokumentárních filmů z němé éry o Kunětické hoře, program 20.00 - 24.00 hodin. Vstupné: 100 Kč základní, 60 Kč snížené, 260 Kč rodinné.

30. 8. SZ Litomyšl - Hradozámecká noc - Návrat o 216 let zpět - 21. dubna 1798 se celý litomyšlský zámek připravoval na premiéru v novém divadle rodiny Waldsteinů. Jaké okolo otevření divadla byly potíže? Jací hosté se zde sešli a co na to říkala přísná hraběnka Marie Františka? To vše lze prožít v rámci hudebně divadelní Hradozámecké noci v sobotu 30. srpna 2014 od 19 hodin. Noční prohlídky začínají v 19 hodin. Následně pak odcházejí ve 20, 21, 22 a event. 23 hodin (dle zájmu). Cena za osobu je 120 Kč, beze slev pro děti, studenty a seniory. Divadelní prohlídka, připomínající důležitý večer v Litomyšli - otevření zámeckého divadla, dnes evropského unikátu, provede návštěvníky reprezentačními pokoji 1. patra západního křídla a pochopitelně i samotným zámeckým divadlem.

30. 8. SZ Slatiňany - Hradozámecká noc - Noční prohlídky na baterky - Přijďte se opět po roce bát a bavit zároveň! Čeká vás tajuplná procházka nočním zámkem s neobyčejnými příběhy starých i nových slatiňanských zámeckých strašidel. Odvahu a kapesní svítilnu nutně s sebou! Obojího bude zapotřebí! Nevhodné pro děti do 7 let. Prohlídky se uskuteční v pravidelných intervalech od 19:30 do 22:30 hodin. Jednotné vstupné 100 Kč.

30. 8. SZ Opočno - Hradozámecká noc Opočenská - Opočenská a historická témata v podání oživených postav v kostýmech inspirovaných dobovou módou.Tajemná atmosféra nočního zámku. Jako by byla přímo stvořená pro mýty, legendy, témata historická i jiná. Přijďte se pokochat a zaposlouchat (doporučená rezervace). Zahajuje se každou půl hodinu od 18:00 do 20.30. a od 21.30 do 24.00. hod. Vstupné jednotné: 170 Kč Akce v rámci mediálního tématu NPÚ pro rok 2014: Oživlé památky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na Sychrově dokončili obnovu Rohanské aleje
Skotské kilty, kladiva a dudy opět ovládnou zámek Sychrov
Záchrana barokního oltáře na Bezdězu je nominována na Cenu NPÚ
Rozhledna na Hlavatici slaví letos 120 let
Hrad Bezděz si připomíná 750 let od založení
V srpnu památky opět lákají, prázdniny poté uzavře Hradozámecká noc

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Z radniční věže v Jablonci se letos turisté rozhlédnou až 13. července

Začátek turistické sezony na radniční věži v Jablonci nejprve zbrzdil koronavirus, poté uznaná reklamace. Oblíbená vyhlídka se tak pro veřejnost poprvé letos otevře až nyní. „První návštěvníky na věži přivítáme v pondělí 13. července, což je oproti původním plánům výrazně později. Vyhlídku jsme chtěli zpřístupnit už v dubnu o Velikonočních slavnostech," upozornil Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy zajišťuje. Letošní rok však zamíchal kartami nejen v cestovním ruchu. Více informací na Našem Jablonecku

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasičský dětský tábor probíhal na Nebákově už podvanácté
Oblíbené informační centrum můžete podpořit v prestižní anketě
Tábor nejen pro neslyšící děti měl letos název Svět kolem nás
Xavier Baumaxa zazpívá v lomnickém klubu
Pták Loskuták se vydal na výlet po Libereckém kraji

Nejčtenější články

11.07.: Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
11.07.: Fotbalisté Bělé vyzvou starou gardu pražské Bohemky
11.07.: Semilské kulturní léto 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT