Hudební a divadelní Sedmihorské léto jde do své druhé poloviny

06.08.2020 22:58:18 | Autor: Jitka Maděrová | Rubrika: KULTURA | Obce: Karlovice - Sedmihorky

Hudební a divadelní Sedmihorské léto jde do své druhé poloviny

Oblíbený českorajský festival se překlopil do své druhé poloviny. Po velkých jménech a úžasných koncertních vystoupeních čeká diváky další nášup skvělé kultury pod vyhlášenou venkovní pergolou Sedmihorského léta. Festival pro své diváky ke svému programu přidal ještě tři speciální akce „Sedmihorské léto... ještě něco navíc".

Letos už diváci mohli zažít krásné, poetické, letní a vždy originální koncerty několika osobností. Své koncertní turné k megakoncertům s názvem 40 let na profiscén právě na Sedmihorském létě odstartoval Dalibor Janda. Show plná hitů, vtipu a romantiky... s hostem Jiřinou Annou Jandovou a mladou bubenicí - vítězkou soutěže ČeskoSlovensko má talent - Nikoletou Drummer, která byla překvapením večera.

Hradišťan s Jiřím Pavlicou předvedli nádhernou hudbu, vtip i své charisma. Bratři Ebenové rozproudili publikum, které je nechtělo pustit z pódia ani po několika přídavcích... A také proběhla velmi oblíbená víkendová akce v nádherném prostředí zahrady Penzionu Recall - Jóga kemp v Českém ráji. Výhled na hrad Trosky, klid, příroda, relax, jóga... To vše mohli účastníci zažít už počtvrté. A mimochodem, termín pátého ročníku je již znám a určen na 17. - 18. 7. 2021.

Koncert Evy Urbanové<br />Autor: Jitka Maděrová Gentlemani z Prague Cello Quartet nadchli originálním zpracováním světoznámých melodií i svým vtipem a šarmem. Operní diva světového formátu Eva Urbanová si střihla rockovou polohu a poprvé s představením Druhá tvář vystoupila s programem v open-air. Atmosféra všech koncertů byla dokonalá!

Bohužel během letošního Sedmihorského léta došlo - vždy v rámci zdravotních komplikaci účinkujících ke změnám v programu. Poslední změnou je, že ze zdravotních důvodů zrušil Honza Nedvěd všechny své koncerty. Tedy i ten v Sedmihorkách. Festival však okamžitě nahradil koncert ve stejném termínu novou akcí. Ve čtvrtek 20. srpna vystoupí skvělá, legendární a velmi oblíbená rockerka Petra Janů se svou kapelou Amsterdam.

Pro své diváky pak festival přidal ještě tři nové akce. V rámci Sedmihorského léta vystoupí Ivo Jahelka, 50 let oslaví legendární Poutníci a také se můžete těšit na Jaroslava Svěceného s Věrou Žádníkovou Volencovou v programu Večer pro dva. Poslední zmiňované představení se neodehraje již venku pod pergolou, ale hned vedle v komorním prostředí sálu Recall centra. Kapacita v něm je omezená a proto doporučujeme vstupenky pořídit včas.

Co diváky v rámci Sedmihorského léta ještě čeká?

Sedmihorské léto 2020<br />Autor: Jitka Maděrová IVO JAHELKA (19. 8. 2020): Pořad  „zpívajícího právníka"  je sestaven z veselých příběhů ze života zpracovaných do písniček. Písničky jsou prokládány ukázkami ze soudních spisů a policejních protokolů, o humor není nouze. Ivo Jahelka vzkazuje: „...dobrý humor, slovo, smích - nejít na to byl by hřích!"

PETRA JANŮ (20. 8. 2020): Na Sedmihorské léto poprvé v jeho historii zavítá jedna z legend tuzemské poprockové scény jedinečná Petra Janů.  Vystoupí se svou skupinou Amsterdam, kterou tvoří ostřílení rockeři: Pavel Lochman (klávesy + zpěv), Roman Štefl (baskytara), Miloš Švec (elektrická kytara), Tomáš Marek (bicí). Skvělá rockerka Petra Janů zazpívá mnoho ze svých hitů jako: Exploduj!, Jedeme dál, To máme mládež nebo Moje malá premiéra. Těšte se na největší rockové hity Petry Janů doplněné o další oblíbené písně a také o novinky z posledního alba Blázni.

LOLLIPOPZ (25. 8. 2020): Skupina Lollipopz - LAURA / ELIŠKA / PÁJA / NIKKI vznikla v roce 2016 a tvoří jí čtyři dívky ve věku 11-13 let. Se svým vlastním repertoárem vystupují v České i Slovenské Republice. Mají za sebou i několik televizních vystoupení a s pořadem Lollymánie se staly oblíbenými Youtuberkami mezi dětmi do 12 let.

4TET (27. 8. 2020): Brilantně aranžované známé melodie ve 4TETovském kabátu a skvělou podívanou. Scéna, kostýmy, projekce, elegance a specifický humor potěší diváky všech generací. Není koncert, jako koncert. Koncert 4TETu je opravdu něčím ojedinělým a určitě vás nadchne.
Těště se na novou verzi s číslem V.

POUTNÍCI (11. 9. 2020): Dnes již legendární kapela Poutníci hrající bluegrass a country si svojí premiéru na hudební scéně odbyla na začátku prosince roku 1970 v Country klubu v Maloměřicích. Již od prvních koncertů a hudebních přehlídek se skupina řadí do brněnské a krajské špičky své žánrové škatulky, což potvrdila i svými postupy do celostátního finále soutěže, jež měla tenkrát velký zvuk a jmenovala se Porta. Přijďte na Sedmihorské léto oslavit s Poutníky jejich 50 let v country. 

JAROSLAV SVĚCENÝ - VEČER PRO DVA (6.10.2020): Večer krásné hudby v módu pozitivní energie v podání houslisty Jaroslava Svěceného a herečky Dejvického divadla Zdeňky Žádníkové Volencové (mluvené slovo a flétna). Zazní hudba tří staletí. Komorní atmosféra Recall centra zaručí dokonalý zážitek!

Sedmihorské léto - Sedmihorky u Turnova. Veškeré informace a vstupenky k akcím na www.sedmihorskeleto.cz

Související články:

FOTO: Eva Urbanová zazpívala v Sedmihorkách rockové hity

FOTO: Sedmihorské léto pokračovalo koncertem Prague Cello Quartet

FOTO: Tomáš Klus byl po koncertě v Sedmihorkách nadšený

FOTO: Bratři Ebenové nadchli publikum v Sedmihorkách

FOTO: Dalibor Janda v Sedmihorkách hodnotil 40 let kariéry

FOTO: Koncert Hradišťanu zahájil Sedmihorské léto 2020

Sedmihorské léto 2020 bude!

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého podzimního kola
Vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky proběhne v libereckém Babylonu
Klub lyžařů Turnov zve na 34. ročník přespolního běhu
Nádražní ulice v Turnově dostala v okolí viaduktu finální koberec
Kdo nepláče není Čech aneb One man show Lukáše Pavláska

Nejčtenější články

20.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého podzimního kola
19.09.: Na neukázněné řidiče u Turnova znovu dohlížel policejní autobus
18.09.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 18. do 20. září

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT