Husova ulice v Turnově se dočká nového přechodu pro chodce

24.02.2018 18:50:52 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Husova ulice v Turnově se dočká nového přechodu pro chodce

Od čtvrtka 1. března začne v Turnově práce na stavbě nového přechodu pro chodce, kterým bude zvýšena bezpečnost chodců na silnici III/2831 v Husově ulici. Stavební práce v hodnotě 1 milion 112 tisíc korun, včetně DPH, bude provádět 1. jizerskohorská stavební společnost z Hodkovic nad Mohelkou. Stavba bude trvat do 30. dubna 2018.

Stavební práce v sobě zahrnují nový přechod pro chodce se stavebními úpravami chodníků a parkovacích zálivů. Přechod pro chodce bude mít bezbariérový vstup a vodící linky pro nevidomé s hmatovými prvky stanovené dle zvláštních předpisů. Pro zaručení bezpečnosti chodců zde bude umístěno veřejné osvětlení.

„Veškeré práce v ulici budou vzájemně koordinovány. V Husově ulici bude po dobu prací částečné dopravní omezení, o kterém budou řidiči informování průběžně přechodným dopravním značením. Stavební práce zcela uzavřou pravý chodník a parkovací zálivy v chodníku od ulice Komenského po křížení s Rokycanovou ulicí a následně levého chodníku od domu č. p. 77 po č. p. 586. Uzavírkou chodníků a parkovacích zálivů budou také dotčeny autobusové zastávky v Husově ulici, které budou posunuty. Děkujeme za pochopení i za trpělivost," upřesnila tisková mluvčí města Turnova Anna Šupíková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kvůli rekonstrukci v Nádražní ulici v Turnově pokácejí javory
V turnovské Palackého ulici začnou od března dopravní omezení
Blíží se stavební práce v Nádražní ulici v Turnově a související uzavírky
Na turnovském nádraží probíhá druhá etapa rekonstrukce hlavní budovy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Projekt zelené infrastruktury Krkonoš dospěl ke svému zdárnému konci

V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy". Projekt MaGICLandscapes se snažil zelenou infrastrukturu, tento u nás relativně mladý a legislativně neukotvený termín, její základní funkce a benefity představit zejména regionálním a lokálním aktérům ve všech případových regionech. Cílem projektu byla také podpora udržitelného využívání půdy pomocí celé řady vytvořených manuálů a nástrojů posuzujících zelenou infrastrukturu. Ty lze využít k plánování, ochraně a zlepšení stavu zelené infrastruktury v různých regionech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití
Kamion v Liberci prorazil svodidla a zabrzdil až před plynovou stanicí
Silnice z Turnova na hranici kraje prošla rekonstrukcí, většinu platila EU
Starostka města Semily ani v nouzovém stavu nezapomněla na tradici
Dům řemesel v Kryštofově údolí je ukázkou lidové architektury

Nejčtenější články

28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
27.10.: Obrazem: Nutrie se zabydlely na březích Jizery v Semilech
27.10.: Největší rekonstrukce silnic na Turnovsku je hotová!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT