Hygienici kontrolovali dětské tábory v Libereckém kraji

22.07.2020 07:30:38 | Autor: Zuzana Balašová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Hygienici kontrolovali dětské tábory v Libereckém kraji

Za prvních čtrnáct dní letních prázdnin hygienici zkontrolovali 29 táborů a čtyři jiné podobné akce. Kontrolně hygienici odebrali osm vzorků pitné vody na osmi tábořištích zásobovaných z individuálních zdrojů. Laboratorní výsledky ze dvou individuálních zdrojů nevyhověly požadavkům legislativy v mikrobiologických ukazatelích, na ostatní výsledky ještě čekají.

Ke dni 15. 7. 2020 bylo v Libereckém kraji nahlášeno celkem 190 táborů s 289 běhy. Předpokládaný počet rekreovaných dětí je 14 666. Dle okresů - Česká Lípa 65 táborů/6370 dětí, Jablonec - 44 táborů/3873 dětí, Liberec - 43 táborů/1827 dětí, Semily - 38 táborů/2596 dětí. Dále evidují 41 jiných podobných akcí, které by měly proběhnout v 62 bězích. Předpokládaný počet rekreovaných dětí je 1 259. 

Provozovatelům bude předáno rozhodnutí s omezením používání pitné vody z individuálního zdroje (pramen/studánka) k přímé spotřebě, tedy k pití, čištění zubů, vaření, mytí nádobí, čištění pracovních ploch v kuchyni, osobní hygieně osob vykonávajících činnost epidemiologicky závažnou a k provozu ošetřovny a izolace. Do doby než bude vodní zdroj vyčištěn/dezinfikován a účinnost ověřena kontrolním rozborem musí být zajištěno náhradní zásobování pitnou vodou (voda balená/cisterna).

„Průběh letní dětské rekreace v Libereckém kraji zatím hodnotíme jako klidný. Kromě nevyhovujících výsledků pitné vody jsme neshledali žádné závady. Neevidujeme žádný hromadný výskyt onemocnění ani horečnatá onemocnění. Ze zdravotních deníků a informací zdravotníků je zatím patrný velký výskyt klíšťat zejména ve vývojovém stádiu nymf tedy nedospělců, které jsou velmi obtížně rozeznatelné," konstatovala Kateřina Hochmalová, ředitelka odboru hygieny dětí a mládeže.

Zatím hygienici žádný dětský letní tábor nezakázali a nezjistili žádný neohlášený. Při kontrolách letních táborů věnují největší pozornost zdravotnímu zabezpečení zotavovacích akcí, včetně zajištění zásobování pitnou vodou, způsobu stravování, dodržování vhodné skladby jídelníčku, dodržování pitného režimu, ubytování, režimu dne či vybavenosti lékárničky.

„Na táborech je patrná zvýšená míra úklidu a dezinfekce. Potvrzení o neexistenci příznaků infekce Covid-19 v rámci dokládaných potvrzení o bezinfekčnosti měli u dosud kontrolovaných táborů vzorně všichni dospělí i děti. Snaha pořadatelů nic nepodcenit je zřejmá, jsou důslední, což hodnotíme velmi kladně," dodala Hochmalová.

Dětské tábory probíhají v tradičních atraktivních lokalitách Libereckého kraje. Jedná se zejména o tato místa: Českolipsko - Sloup v Č., Dolní Světlá, Stvolínky, Svor, Mařenice, Hamr na Jezeře, Holany, Dubá; Liberecko - Českodubsko, louky vokolí Raspenavy, Vápno, Ferdinandov, Bílý Potok, Lázně Libverda; Pojizeří - Rakousy u Turnova, Jesenný, Vyskeř, Hrubá Skála, Rokytnice n. J., Benecko, Jablonecko - Malá Skála, Bedřichov, Kořenov, Janov n. N., Splzov, Frýdštejn.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasiči upozorňují na prázdninová rizika
Bezpečná a zdravá cykloturistika s projektem Na kole jen s přilbou
Co vše dodržovat, aby prázdniny byly bezpečné

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Cvičení dobrovolných hasičů proběhlo v Josefově Dole

Obrazem: Cvičení dobrovolných hasičů proběhlo v Josefově Dole Cvičení dobrovolných hasičů zaměřené na hledání osob v sutinách probíhalo v pátek 7. srpna v Josefově Dole. Účastnili se hasiči SDH Smržovka, SDH Josefův Důl, SDH Lučany nad Nisou a psovodi z Hejnic. Podrobnosti a fotogalerie na Našem Jablonecku

Plavecký bazén v Jablonci je opět v provozu

Od úterý 4. srpna je jablonecký plavecký bazén opět otevřený pro veřejnost, od pátku i sluneční louka. V důsledku pozitivních testů na koronavir u dvou zaměstnanců plaveckého bazénu musel být v minulých dnech uzavřen. Běžný provoz byl obnoven 4. srpna. Více informací na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Nová Bítouchovská lávka už je na místě, ještě ale není přístupná
Vyjížďka na kolech nedopadla dobře. Seniorka skončila v nemocnici
Kapela Znouzectnost opět zahraje v lomnickém klubu
O činnosti ČČK Semily v nouzovém stavu při pandemii covid–19
Rada Libereckého kraje odvolala dva členy představenstva Silnice LK

Nejčtenější články

09.08.: Fotbalisté FC Lomnice jsou s přípravou na sezonu spokojení
09.08.: FOTO: Fanoušci historie v Martinicích viděli legiovlak i parničku
11.08.: Vyjížďka na kolech nedopadla dobře. Seniorka skončila v nemocnici

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT