I.A třída: Bělá i Košťálov bez bodu, Semily naopak slaví výhru

08.09.2021 18:54:50 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bělá,Libštát,Košťálov,Semily

Oproti předpokladům dopadly zápasy pojizerských celků v pátém hraném kole I.A třídy. Vedoucí Bělá totiž doma nečekaně snadno 1:5 prohrála s Rynolticemi a Košťálov kvůli oslabení vysoko prohrál 1:6 v Pěnčíně u Turnova. Naopak Semily zabraly a vyhrály venku 5:0 nad Ruprechticemi.

Ruprechtice - Semily 0:5 (0:2)

Do semilské sestavy se vrátili Michal Hájek a Jan Káňa, ale hlavně slovy trenéra Jana Bretta měli hráči po domácí prohře 1:3 s Krásnou Studánkou „nůž na krku". A možná díky tomu jim tento zápas vyšel po všech stránkách, domácí se téměř nedostali k šancím a hosté ty své dokázali i proměňovat.

Nejprve se trefil ve 21. minutě zkušený Peškar a deset minut na to zvýšil na 0:2 Lukeš. Na začátku druhé půle přidali další branky Hájek a Mazánek. V 73. minutě vyšperkoval povedený semilský zápas na 0:5 svou druhou brankou Hájek.

Branky: 21. Peškar, 31. Lukeš, 50. a 73. Hájek, 59. Mazánek. Rozhodčí: Jirák - Šůma, Zboroň, ŽK: 1:1. Diváků: 40. Semily: Zamastil - Chlupáč, Zelenka (86. O. Hradecký), M. Hradecký, Peškar, Mazánek, Káňa, Lukeš (71. Hejduk), Podzimek, Frolík (84. Klíma), Hájek.

Sokol Pěnčín - Košťálov/ Libštát 6:1 (1:0)

Po prvním poločase vedli domácí brankou Bárty a vypadalo to na dramatický zápas. Hned na začátku druhé půle ale dostal druhou žlutou kartu Houžvička, byl vyloučen a hosté hráli až do konce zápasu oslabeni, což se postupně projevilo.

Nejprve ale vyrovnal v 62. minutě na 1:1 košťálovský kapitán Holovič, hrdina minulého zápasu pro Ruprechticím. V 67. a 72. minutě však dokončil hattrick Tomáš Bárta a domácí vedli 3:1. Pak přidal čtvrtý domácí gól Vít a v závěru ještě vylepšil domácí výhru až na 6:1 dvěma góly kapitán Jan Škréta.

Branky: 37., 67. a 72. Bárta 69. Vít, 83. a 86. Jan Škréta - 62. Holovič z pen. Rozhodčí: Vrtal - Adam, Chládek, ŽK: 1:6, ČK: 0:1 (50. Houžvička). Diváků: 70. Sokol Pěnčín: Semenský - Mendlík, Mikula (26. Šerpán), Jaček, Vondrák, Jan Škréta, Borovička, Žďárský, Stoklasa, Vít (84. Rösler), Bárta (81. Gábr). Košťálov/ Libštát: Věrný - Vohnout, Klazar (72. Fejfar), Vancl (72. Koldovský), Piry, Holovič, Cerman, Houžvička, K. Janata, Šafář (86. J. Lukeš), M. Janata (58. T. Lukeš).

Bělá - Rynoltice 1:5 (0:2)

Sobotní utkání se hrálo za krásného počasí, ale taky to bylo jediné, co se povedlo. Domácí měli den "blbec" a hosté na co šáhli, to jim vyšlo. Bělá měla v první půli balón většinou ve své moci, ale hosté hrozili z brejků. První velkou šanci měl v 11. minutě Militký. Bohužel trefil jen gólmana. O minutu později se to samé povedlo hostům a v domácí brance se vyznamenal Jakubičko. Ve 20. minutě měli domácí ve vteřině tři tvrdé střely, které zneškodnil gólman hostů.

První smrtící brejk ukázali hosté ve 29. minutě. Z bělského rohového kopu byl bleskový přesun do otevřené obrany a hosté vedli 0:1. Další takovou příležitost Jakubičko ve 40. minutě zlikvidoval, ale o minutu později inkasoval podruhé - 0:2. Do poločasu mohl snížit Grebeníček. Jeho střela však skončila na břevně.

Začátek druhé půle byl opět v režii domácích. Jenže Vorel neproměnil penaltu, Vydra z voleje pálil vedle, v 55. minutě hosté zvýšili na 0:3 a bylo hotovo. V 62. minutě už to bylo dokonce 0:4. Domácím se sice povedlo snížit v 70. minutě Davidem Hančem na 1:4, ale víc toho nestihli. V 85. minutě opět z brejku zvýšili hosté na 1:5 a určili konečný výsledek zápasu.

„Dneska to prostě nešlo. Ke spoustě zraněných nám v tomto zápase nedohrál Jirka Vitvar a ani Lukáš Kázmer a navýšili počet zraněných snad na šest. Už není ani kde brát a my se můžeme jen modlit, aby se aspoň někdo do soboty uzdravil. Ač jsme dnes špatně nehráli, tak je výsledek takový, jaký je. Brejky rozhodly dnešní zápas a nám nevyšlo nic. Penaltu jsme nedali, pak trefili břevno. Kdyby toto vyšlo, mohlo to vypadat jinak. Na kdyby se ale nehraje. Je třeba se z toho ale oklepat a za týden v Košťálově předvést lepší výkon a nějaký bod tam urvat," hodnotil utkání za Bělou Milan Poličanský.

Branky: 70. D. Hanč - 29. Vacek, 41. Kopic, 55. a 85. Čermák, 62. Hanzl. Rozhodčí: Paulus - Marek, Hrbáček, ŽK: 1:3 Diváků: 150. Bělá: Jakubičko - Vitvar (70. M. Hanč), Janů, Rypl, Grebeníček, Mach, Vorel, Vrba, Kázmer (46. D. Hanč), Navrátil (68. Motejlek), Militký.