I.A třída: Bozkov se rozloučil s I.A třídou rozstřílením Jilemnice

17.06.2013 14:34:41 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Horní Branná,Bozkov,Mírová pod Kozákovem,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou

V závěrečném kole I.A třídy svedl los k derby Bozkov a Jilemnici. Vítězové soutěže hráli prim i v tomto utkání a jasně zvítězili 8:2. Mírová nezvládla souboj o druhé postupové místo s Mimoní, přesto si připíše historicky nejlepší sezonu. Na hřištích soupeřů pak vyhrály Lomnice i Horní Branná.

Bozkov - Jilemnice 8:2 (4:0)

K poslednímu utkání letošní sezony nastoupila proti Bozkovu Jilemnice. Domácí vlétli do zápasu rychlostí blesku a v 18. minutě svítilo na ukazateli skóre 3:0 a bylo prakticky rozhodnuto. Již v první minutě se trefil po rohu Makuly Nesvadba, druhý gól přidal Coufal opět po příhře domácího špílmachra a na 3:0 zvýšil Coufal, když od postranní čáry zaskočil brankáře.

Bozkov hrál velmi uvolněně a hosté z Jilemnice nevěděli kde jim hlava stojí, Burnusova rána letěla vedle, Plátkovu pumelici brankář vyrazil na roh, Coufal střílel těsně vedle a po famózním průniku Kobrleho byla střela Nesvadby zblokována. Jilemnice se připomněla střelou z trestného kopu nad. Ve 33. minutě se dostal do samostatného úniku Coufal, ale svoji šanci na hattrick neproměnil. Bozkov byl jednoznačným pánem na hřišti, hráči bavili fotbalem sebe a hlavně diváky v ochozech. Ve 40. minutě přišla další gólová akce. Na jejím začátku byl Liďák, akce na jeden dotek pokračovala přes Kubána a Feriho až k Coufalovi, ten vyčkal na vhodný okamžik a nabil Nesvadbovi - 4:0. Na konci poločasu Bozkov polevil a hosté si připravili dvě příležitosti, ale střely mířily vedle.

Druhý poločas začal brankou Jilemnice po nedůrazu v obraně a nahrávce jilemnickému Horáčkovi, který nečekanou příležitost proměnil - 4:1. Režii utkání ale opět převzali domácí, v 55. minutě vybojoval nezadržitelný Coufal míč pro Plátka, a ten po kličce zvýšil na 5:1. Šestou branku přidal parádní střelou Burnus. Hosté se snažili mírně přitvrdit a v rozmezí deseti minut si vytvořili čtyři pěkné příležitosti, z nich dvě skončily vedle a dvě likvidoval bravurními zákroky brankář Zemánek. Pátá šance už ale skončila snížením Horáčka na 6:2. V 82. minutě byl nařízen pokutový kop a diváci si k jeho exekuci vyvolali Zemánka, ten však těsně přestřelil, přesto se obecenstvo ještě dvou branek dočkalo. Kubán s Plátkem uvolnili krásnou kombinací Kobrleho a novopečený otec pálil přesně k tyči - 7:2.  O dvě minutky později uzavřel gólově veleúspěšnou sezonu kapitán Petr Červený hlavou po rohu Plátka - 8:2.

„Výsledek je zasloužený, hráli jsme dnes opravdu velmi dobře, hráči se fotbalem bavili a celý zápas jsme si všichni užili. Hostům slouží ke cti, že se snažili hrát otevřený fotbal, jenže nám dnes vše vycházelo a spousta dalších šancí zůstala nevyužita. Chválím celé mužstvo za výborný výkon v tomto utkání i za celou sezonu, která nám vyšla parádně a úspěch je korunován historickým postupem do krajského přeboru. Děkujeme divákům za podporu a těšíme se po letní přestávce nashledanou," uvedl po zápase asistent trenéra Bozkova Milan Mayer.

„Poslední zápas připomínal naše utkání s mužstvem Cvikova. Bohužel tentokrát jsme byli v pozici neškodně hrajícího družstva my. Zaslouženě postupující Bozkov nás přehrával po všech stránkách a především první poločas si s námi dělal co chtěl. Po zranění Marka Šťastného musel už v 10. minutě zaskočit v poli náhradní brankář Tuž, který jako jeden z mála nezklamal," hodnotil zápas za Jilemnici Martin Schauer.

Branky: 1., 40. Nesvadba, 4. a 18. Coufal, 55. Plátek,  60. Burnus, 87. Kobrle, 89. Červený - 48. a 77. Horáček. Rozhodčí: Huřťák, Čurda, Šťastný, ŽK: 1:1. Diváků: 140. Bozkov: Maňák (46. Zemánek) - Liďák, Červený, Feri (67. Aster), Kobrle -  Kubán, Burnus, Makula (31. Linek), Plátek- Nesvadba, Coufal. Jilemnice: Černý - Mečíř, P. Schauer, Šťastný (12. D. Tuž), Šnorbert - Paulů, Jež, Kubina, Bergemann - Horáček, Tonar.

Mimoň - Mírová 3:0 (2:0)

Jednalo se o přímý souboj o druhé postupové místo, takže na začátku utkání byla patrná na hráčích Mírové nervozita. Toho domácí využili a v 7. minutě jim Hanousek střelou po zemi zajistil vedení. Domácí mohli hrát víc v klidu, naopak hosté museli otevřít hru. Ve 22. minutě si Jíra vypracoval velkou šanci po rohu, ve 29. minutě nebezpečně hlavičkoval Špína a minutu po něm prováhal situaci před brankou Tokan, takže vyrovnání nepřišlo. Domácí měli několik nebezpečných brejků, z těch branka nepadla, ale přesto domácí přidali druhý gól po standardní situaci ve 33. minutě, kdy se dostal k odraženému míči Feher a akrobaticky zakončil. Hosté pokračovali aktivně, ale do ofsajdu se dostal Špína a jeho hlavičku o několik minut později chytil domácí gólman.

Po přestávce začali hosté znovu aktivně, Jírovu bombu ze 16 metrů vyrazil domácí gólman s vypětím sil. Podobná situace se opakovala v 54. minutě. V 58. minutě gólman J. Jíra vykopl balon a k údivu všech skončil bez tečování až na tyči domácí branky. Hosté už hráli vabank a domácí se tak často dostali do přečíslení při brejcích. V 72. minutě byl domácí brankář znovu pozorný při trestném kopu M. Jíry. V 75. minutě se po jednom z nákopů mimoňského Eichlera ocitl sám před brankou Sutr a třetí brankou dal výsledku konečnou podobu.

Branky: 7. Hanousek, 33. Feher, 75. Sutr. Rozhodčí: Ginzel, ŽK: 2:0. Diváků: 200. Mírová: J. Jíra - Holeček, Hejduk, M. Zelnický - Taibr (46. Mich. Kovář, M. Jíra, O. Horák, Rohatský (71. T. Horák) - D. Zelnický, Tokan, Špína.

Krásná Studánka - Lomnice 1:4 (0:1)

Hosté mohli hrát v posledním utkání v pohodě, zatímco domácí museli vyhrát, pokud chtěli myslet na záchranu. Ve 30. minut se Lomničtí ujali vedení po akci Drahoňovského, kterou do prázdné zakončoval Vohnout. Další šance Drahoňovského poté mířila nad. Domácí v 50. minutě vyrovnali na 1:1. Poté ale vstřelil Drahoňovský druhou branku Lomnice, domácí otevřeli hru a během 15 minut přidal Drahoňovský další dva góly po pěkných akcích a rozhodl o vítězství svého mužstva.

Branky: 30. Vohnout, 61., 68. a 74. Drahoňovský. Rozhodčí: Marek, ŽK: 4:0. Diváků: 120. Lomnice: Jezdinský - V. Čapek, T. Ďoubalík, Mich. Drábek, Koš´ták - Fišar, J. Ďoubalík, Vohnout, Podstavek - Drahoňovský (78. Cerman), Vávra (80. Dlouhý).

Cvikov - Horní Branná 0:2 (0:1)

Hráči Horní Branné chtěli odčinit špatný výkon a porážku s Krásnou Studánkou a udělat pěknou tečku za výbornou sezónou v I.A třídě, což se jim nakonec povedlo! V 8. a 12. minutě domácí zahrozili nebezpečnými střelami. V 16. minutě Hoffman vyrazil prudkou střelu z trestného kopu. Ve 21.minutě šel zahrávat roh Nýdrle a na přední tyči stál připravený Vašek, který hlavou zařídil vedení Horní Branné. To byl pro domácí doslova šok, ale dále si vytvářeli šance. Po jednom trestném kopu musel Hoffman vytáhnout střelu domácího hráče ze šibenice. Ve 32. minutě šel do úniku Nýdrle, dostal se šikovně za obránce, který ho na hranici velkého vápna ze zadu fauloval a byl za to vyloučen. Poté se hra trochu zklidnila a pokusy obou mužstev končily na dobře hrajících obranách nebo v ofsajdu.

Druhý poločas měli hosté mírnou převahu, ale před brankou se těžko prosazovali. V 55. minutě z voleje dobře vystřelil Landiga, ale prudká střela šla těsně nad. Po jednom z  faulů nejlepší hráč domácích trefil bombou břevno a míč se odrazil před brankovou čáru ven z branky. Domácí dále útočili hlavně z brejků, ale hráli nedisciplinovaně. V 69. minutě nebezpečně stříleli nad branku. Hned na to Nýdrle z úhlu pouze trefil brankáře domácích. V 72. se další hráč domácích vyfauloval, tentokrát po druhé žluté kartě. Nýdrle, který útočil na 1. místo v tabulce střelců, se opět objevil před brankou, ale ze čtyř metrů se levou nohou netrefil do sítě.

V 89. minutě byla nařízena penalta po sporném spadnutí hrajícího trenéra Cvikova, brankář Hoffman ji však bravurně skokem k tyči chytil. Hned na to šel do úniku Pičman a domácí brankář, který vyběhl daleko do pole ho fauloval a přitom se zranil. Do branky nastoupil jeden z hráčů a domácí hráli již jen v osmi hráčích, protože měli vystřídáno. Hrála se již 91. minuta, Zuzánek přesnou přihrávkou poslal do úniku Nýdrleho, který šel sám a konečně proměnil a rozhodl zápas. Dal tím svou 30. branku a v tabulce střelců se dotáhl na vedoucího Věcheta ze Stráže pod Ralskem. Přišla 92. minuta a Pešina dal Nýdrlemu příležitost k dalšímu samostatnému úniku. Nýdrle však pouze trefil tyč a míč se odrazil k domácímu brankáři.

„Celkově mělo utkání náboj, jako by sehrálo o postup. Byli jsme disciplinovanějším týmem a to také rozhodovalo o výsledku. Negativní bylo velké množství našich faulů kolem vápna, kladem však v těchto momentech byla velmi dobrá hra obrany v čele s Vaškem a jistota Hoffmana při zákrocích. Hoffman byl také vyhlášen našim nejlepším hráčem," uvedl p utkání trenér Horní Branné Stanislav Klápště.

Branky: 21. Vašek, 91. Nýdrle. Rozhodčí: Jacík, ŽK: 2:5, ČK: 2:0. Diváků: 100. Horní Branná: Hoffman - Šimůnek (70. Pičman), Vašek, Chlup - Jón, Pešina, Zuzánek, Landiga - Nýdrle, Fiedler (64. Beneš), Šimek.