I.A třída: Košťálov rozstřílel Desnou, derby v Horní Branné pro domácí

03.04.2019 19:24:27 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Libštát,Košťálov,Horní Branná,Semily,Lomnice nad Popelkou

Fotbalová I.A třída pokračovala třetím jarním kolem. Velké množství šancí Lomnici stačilo pouze ke vstřelení neuznaného gólu, takže remizovala s Rynolticemi 0:0. V Košťálově naopak domácí rozstříleli Desnou 5:1. V derby Horní Branná - Semily si důležité body připsali domácí po výhře 3:1.

Lomnice n. P. - Rynoltice 0:0

Do Lomnice se vrátil Gaubman z Turnova, kde neměl takové využití, naopak Kalenda byl zapůjčený ještě na tento zápas a vrací se do Robous. Drahoňovský po návratu od hokeje zatím začal na lavičce a střídal až ve druhém poločase.

V 8. minutě přišla první větší šance, když centroval Zuzánek, ale Starý mířil těsně nad. Poté předal Topič míč Portykovi, ten centroval, ale Starý mířil znovu mimo branku. Ve 20. minutě Dlouhý vystřelil, ale gólman Vacek balon vyrazil. Ve 25. minutě Starý v dobré pozici zkazil přihrávku. Hosté zahrozili ze dvou standardek, ale také neuspěli.

Ve 46. minutě vybojoval Portyk míč, ale brankář vystihl jeho zpětnou přihrávku. Poté měli hosté standardní situaci z 18 metrů a na druhé straně zahrával v podobné pozici Topič, ale stav se stále nezměnil. Poté Drusan našel Gaubmana, který hlavou vstřelil gól, ale ten nebyl zřejmě správně uznán pro ofsajd. Od 55. minuty, kdy fauloval Veg, už se stala z utkání nervozní strkanici, kterou měli rozhodčí co dělat ukočírovat. V závěru ještě zahrával standardku Topič a po něm Drusan našel Starého, který hlavičkou pálil opět mimo.

„Zápas s výsledkem 0:0 diváky rozhodně nenudil. První půle od nás dobrá, ovšem finální nahrávka nám chyběla. S výkonem určitě spokojenost, ale ne s disciplínou, byli jsme rádi, že se dohrálo bez vyloučení," hodnotil utkání pro Naše Pojizeří trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Rozhodčí: Krucký - Trejbal, Pešava, ŽK: 3:3. Diváků: 80. Lomnice: Přibyl - J. Veg, Gaubman, Poledník, Zuzánek (67. Drahoňovský) - Dlouhý, Topič, Drusan, Portyk (83. Morávek) - Kalenda, Starý.

Košťálov/ Libštát - Desná 5:1 (2:1)

V 18. minutě se domácí ujali vedení, když přetažený centr si ve vápně našel Sádek a střelou na zadní tyč překonal gólmana. Ve 26. minutě následoval centr M. Janaty do vápna a Sádek z voleje zavěsil na 2:0. Ve 27. minutě hosté mohli snížit, odražený balón se dostal ke Kořínkovi, ale brankář Průcha ho vychytal. Ve 36. minutě se po rohovém kopu hostů prosadil Vr. Kořínek na 2:1.

V 54. minutě chyboval hostující hráč, který chtěl dávat brankáři malou domů, ale byla příliš pomalá a u balónů byl rychleji Frolík, který zvýšil na 3:1. V 59. minutě Frolík vyslal po lajně Holoviče, a ten samostatnou akcí upravil na 4:1. V 72. minutě přišla další branka domácích, kdy Grosu dostal balón do křídla a střelou po zemi překonal brankáře na 5:1.

Branky: 19. a 26. Sádek, 54. Frolík, 59. Holovič, 72. Grosu - 37. Vr. Kořínek. Rozhodčí: Vachek - Mizera, Řezníček, ŽK: 0:2. Diváků: 100. Košťálov/ Libštát: Průcha - Patka, Klazar (82. Kosina), Koldovský (46. Vancl), Klaban (60. Grosu), Grafek, Holovič, M. Janata (46. Frolík), Piry, Sádek (76. Lukeš), K. Janata.

Horní Branná - Semily 3:1 (2:1)

Los soutěže svedl v neděli k souboji 16. celek tabulky SK Semily se 13. Horní Brannou a domácí se brzy v 9. minutě ujali vedení golem Lukáše Kubelky. Ve 21. minutě přidal David Šimek druhý domácí gól. Hosté snížili v 37. minutě Zelenkou na 2:1.

Ve druhé půli zvýšil v 57. minutě Tomáš Jón na 3:1 a poté domácí vcelku poklidně dovedli zápas do vítězného konce. V hodnocení úrovně hry nelze upřít oběma celkům bojovnost, ale kvalita pokulhávala.

Branky: 9. Kubelka, 21. Šimek, 57. Jón - 37. Zelenka. Rozhodčí: Bohata - Vrtal, Šůma, ŽK: 3:1. Diváků: 120. Horní Branná: Hofman - Šimůnek, Jirousek, Pešina, Vašek - Fiedler, Sládek, Beneš (65. J. Paulů), Jón - Šimek (88. Rychtr), Kubelka (83. Kocourek). Semily: Zamastil - Chlupáč, Prousek (60. Brett), M. Hradecký, Zelenka, Lukeš, Podzimek, Adamec (83. O. Hradecký), Vrchovský, Klíma, Hapiak (80. Hruška).