I.A třída: Lomnice po vítězství v Krásné Studánce stále bojuje o čelo

22.05.2018 12:51:24 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Libštát,Košťálov,Lomnice nad Popelkou

V dalším kole krajské I.A třídy vyhráli fotbalisté Lomnice v Krásné Studánce, a drží si tak naději na vítězství v soutěži, i Košťálova/ Libštátu, jenž doma udolali Stráž pod Ralskem a jsou v tabulce devátí.

Krásná Studánka - Lomnice n. P. 1:4 (1:0)

V první půli předvedli hosté proti předposlednímu celku tabulky strašidelný výkon, který naštěstí domácí potrestali jen jedinou brankou Smoláka v 16. minutě. Ve druhém poločase už hosté podali jasně lepší výkon. Obrat v zápase přišel v 65. minutě po faulu na Janatu, když trestný kop Drusan zatočil „ligově" do šibenice. O deset minut později Starý uvolnil Gaubmana - 1:2, v 79. minutě skóroval Fedorko po závaru před domácí brankou a čtvrtý zásah přidal opět kapitán Lomnice Gaubman po nahrávce Drusana.

„Druhá půle už byla z naší strany kvalitní. Nadstandardní výkony opět podali Poledník a Gaubman, ale pochválit může celé mužstvo. Jen ta první půle proti slabšímu soupeři nebyla ideální," hodnotil zápas trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 16. Smolák - 65. Drusan, 75. a 88. Gaubman, 79. Fedorko. Rozhodčí: Bahník - Havel, Zlatník, ŽK: 2:2. Diváků: 78. Lomnice: Přibyl - Knížek, Poledník, Bryscejn (62. Sehnoutek), Materna - Janata, Drusan, Gaubman, Dlouhý, Starý - Fedorko (88. Morávek).

Košťálov/ Libštát - Stráž p. R. 2:1 (2:0)

V 8. minutě první šanci hostů zneškodnil brankář Průcha. Ve 14. minutě přišel centr Janaty do vápna, kde byl Cerman a hlavou otevřel skóre. Ve 20. minutě Věchet postupoval z úhlu sám na brankáře, ale toho nepřekonal. Ve 30. minutě Holovič zvýšil na 2:0.

V 50. minutě centroval Grosu do vápna, kde byl Piry, ale brankář hiostů ho vychytal. V 58. minutě z nařízeného pokutového kopu snížil Věchet na 2:1. V poslední minutě byli hosté blízko vyrovnání, ale ze závaru ve vápně nic nevytěžili, a tak domácí už vítězství udrželi.

Branky: 14. Cerman, 30. Holovič - 58. Věchet z penalty. Rozhodčí: Ouředník - Dvořák, Jákl, ŽK: 2:3. Diváků: 100. Košťálov: Průcha - Grafek, Kosina, Koldovský, Vancl - K. Janata (22. Grosu), Cerman, Piry, Sádek - Stehlík (63. Sládek), Holovič (90. M. Janata).