I.A třída: Lomničtí zvítězili v Horní Branné díky gólu v 90. minutě

18.09.2018 22:32:24 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Libštát,Košťálov,Horní Branná,Semily,Lomnice nad Popelkou

V derby Horní Branná - Lomnice dokázali domácí dvě minuty před koncem vyrovnat na 3:3, ale hosté pak ještě přidali šťastný gól ze standardní situace. Bod získalo mužstvo Košťálov/ Libštát po remíze 3:3 v Pěnčíně, Semily doma podlehly 0:4 Mimoni a zůstávají v tabulce poslední.

Pěnčín - Košťálov/ Libštát 3:3 (1:2)

Hosté přijeli v oslabené sestavě na lavičce pouze s náhradním brankářem a veteránem Dohnalem. Přesto šli hosté do vedení po brance Holoviče. Za domácí srovnal za čtyři minuty Paldus, ale hosté vyhráli poločas, když se ve 40. minutě trefil na 1:2 kapitán Cerman.

Na začátku druhé části domácí góly Hlubučka a Palduse otočili stav na 3:2, ale za hosty vrovnal na 3:3 v 66. minutě Sádek. V závěru už další gól nepadl, takže se obě mužstva rozdělila o bod.

Branky: 17. a 56. Paldus, 52. Hlubuček - 13. Holovič, 40. Cerman, 66. Sádek. Rozhodčí: Lopuszynski - Marek, Mizera, ŽK: 2:1. Diváků: 80. Košťálov/ Libštát: Klazar - Vancl, Kosina, Koldovský, Klaban, Grosu, Holovič, Cerman, Piry, Sádek, Janata.

Utkání I.A třídy Sk Semily - TJ Jiskra Mimoň<br />Autor: Petr Ježek Semily - Mimoň 0:4 (0:4)

Domácí sehráli děsivý první poločas, když poprvé inkasovali hned v 5. minutě a za další minutu už prohrávali 0:2. Mimoňský útočník Jiří Hřeben stihl za poločas zkompletovat hattrick po dalších zásazích ve 28. a 45. minutě.

Druhý poločas už byl od domácích lepší a dokázali si vytvořit i několik šancí, ale bez konečného brankového efektu. Gól nepřidali ani hosté, a zůstalo tak skóre z prvního poločasu.

Branky: 5. Vrána, 6., 28. a 45. Hřeben. Rozhodčí: Dvořák - Brož, Pánek, ŽK: 0:0. Diváků: 101. Semily: Zamastil - Podzimek, Sůva (46. Vávra), Prousek, Klíma (46. Hapiak) - Zelenka, Káňa, Hradecký, Lukeš - Hruška (80. O. Hradecký), Chlupáč. Fotografie z utkání

Horní Branná - Lomnice n. P. 3:4 (1:1)

Diváci viděli velmi zajímavý a bojovný zápas. V 7. minutě trestný kop domácích propadl na malé vápno, ale míč šel vedle, poté si Přibyl poradil s tutovkou domácích. Ve 27. minutě střelu Drusana dorazil Drahoňovský a hosté vedli 0:1. Po pěkné kombinaci Gaubman, Drahoňovský, pálil Starý do břevna. Domácí odolávali velkou bojovností a v nastavení  poločasu vyrovnali po rohovém kopu Kubelkou na 1:1. Poté měl ještě tutovku Gaubman, ale brankář Hofman míč nohou reflexivně vyrazil.

Domácím se úvod druhé půle  nevydařil a hosté byli po třech střídáních jasně lepší. V 53. minutě si po centru Janaty dali domácí vlastní gól na 1:2. V 68. minutě inkasovali domácí třetí branku, když chybu jejich obrany využil Starý. Zdálo se být rozhodnuto, ale domácí celek tuto alternativu nebral a bojoval. V 73. minutě snížil z pokutového kopu zkušený Dušan Paulů na 2:3 a zápas gradoval. V 88. minutě Jirousek  krásným gólem vyrovnal na 3:3. V 90. minutě kopali hosté standardku ze 35 metrů. Drusan ji zahrál na zadní tyč, všichni míč podběhli a míč skončil až v brance! Pro domácí bylo vyústění velmi kruté, když za tři góly nezískali ani bod.

„Celý zápas jsme byli lepší, ale zkomplikovali jsme si to sami, když jsme chybami v obraně umožnili se domácím do zápasu vrátit. Chválím ale hráče za bojovnost, že hráli až do konce. Ze hřišť soupeřů máme za dva zápasy šest bodů, takže panuje spokojenost," dodal k zápasu trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 47. Kubelka, 73. Dušan Paulů z penalty, 88. Jirousek - 27. a 90. Drusan, 53. vlastní (Šimůnek), 68. Starý. Rozhodčí: Vachek - Pánek, Brož, ŽK: 2:2. Diváků: 140. Horní Branná: Hofman - Šimůnek, David Paulů, Pešina, Jirousek - Strmeň (63. Kobrle), Beneš (73. Hochbergr), Fiedler, Šimek - Dušan Paulů (87. Hrdina), Kubelka. Lomnice: Přibyl - Dlouhý (46. Knížek), Poledník, Bryscejn (46. Vohnout), Košťák - Kozák (46. Janata), Gaubman, Drusan, Morávek (63. Sehnoutek) - Starý, Drahoňovský (68. Skalický).