I.A třída: Mírová přestřílela Stráž a Lomnice vyhrála v Harrachově

30.03.2015 15:43:26 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Mírová pod Kozákovem,Lomnice nad Popelkou,Harrachov

Fotbalisté Mírové pod Kozákovem konečně hrou i výsledkem potěšili domácí fanoušky, když jasně 4:0 přehráli Stráž pod Ralskem. Plný bodový zisk má ve druhém jarním kole i Lomnice nad Popelkou, která vyhrála v Harrachově.

Mírová - Stráž p. R. 4:0 (2:0)

Mírovským fotbalistům se konečně domácí zápas povedl. Od začátku hosty přehrávali a tentokrát i proměňovali brankové příležitosti. Už v 1. minutě prostřelil brankáře Krouza po nahrávce Koubka, ale branka nebyla uznána pro těsný ofsajd. Ve 23. minutě už ale Koubek otevřel skóre, stejný hráč pak přihrával v povedeném zápase i na druhý domácí gól, který vstřelil Beneš. V 60. minutě Kázmera našel dlouhým centrem Marcel Kovář, a bylo to 3:0. V 76. minutě ještě vylepšil domácí skóre pumelicí pod břevno Marek Jíra.

„Zápas se nám povedl, šancí jsme měli ještě víc, hosté se dostali do příležitostí pouze při dvou standardních situacích," doplnil vedoucí mužstva Mírová Aleš Roszman.

Branky: 23. Koubek, 41. Beneš, 60. Kázmer, 76. Jíra. Rozhodčí: Kubišta, ŽK: 4:4. Diváků: 70. Mírová: Rulc - Taibr, Hejduk, Rypl, Gerboc - Krouza (82. Novotka), Beneš, Jíra, Marcel Kovář - Koubek, Kázmer.

Harrachov - Lomnice 2:4 (0:1)

Hosté měli hru pod kontrolou, ale do šancí se dostávali na malém hřišti jen při standardkách. Ve 25. minutě po akci Drahoňovského otevřel skóre Zboroň, ale další příležitosti Lomnice už zůstaly nevyužité. Ve druhém poločase domácí vyrovnali v 58. minutě na 1:1, ale hosté konečně pořádně zapnuli a během 15 minut zápas rozhodli. Nejprve v 62. minutě Drahoňovský tvrdou střelou upravil na 1:2 a po akci J. Ďoubalík zvyšoval v 65. minutě Zboroň na 1:3. V 75. minutě po nahrávce T. Ďoubalíka ještě přidal čtvrtou branku Lomnice Drahoňovský. V 85. minutě ještě domácí snížili na konečných 2:4 po chybě lomnického obránce Drábka.

„Měli jsme vést v poločase mnohem víc, pak bychom hráli víc v pohodě, i tak jsme to ale ve druhé půli bezpečně uhráli k vítězství," dodal k tukání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 58. Trepera, 85. Veselý - 25. a 65. Zboroň, 58. a 75. Drahoňovský. Rozhodčí: Vokřínek, ŽK: 3:0. Diváků: 60. Lomnice: Jurčo - Drábek, Kraus, Nechanský (65. Fedorko), T. Ďoubalík - Hrnčíř, Vohnout, Fišar (60. J. Ďoubalík), Heřmanský (85. Cerman) - Zboroň, Drahoňovský.