I.A třída: Mírové stačila k výhře nad Jilemnicí jediná povedená akce

26.09.2011 14:13:38 | Autor: Petr Ježek a David Průcha | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Mírová pod Kozákovem,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou

Fotbalisté Jilemnice nezopakovali výkon z minulého kola I.A třídy, Mírové proto stačila k výhře jediná akce kapitána Zelnického. Za Lomnici hrál při krizi v mužstvu v útoku brankář Kos, ale na výhru s Hamry to nestačilo, Bozkov pak nechal všechny body v Hejnicích.

Jilemničtí hráli oproti poslednímu zápasu bez bojovnosti a nasazení a čekali, že vítězství proti nováčkovi v Mírové pod Kozákovem asi přijde samo. Domácím tak k výhře pomohly zejména nakopávané míče a povedený začátek druhého poločasu.

Mírová - Jilemnice 1:0 (0:0)

V 16. minutě se Bergemann na pravé straně uvolnil a jeho křížná střela těsně minula branku. O minutu později se ho snažil napodobit z levé strany Stránský a opět mířil vedle. Ve 36. poprvé nebezpečněji zahrozili domácí, ale brankář Tuž střelu Marka Jíry chytil. Ve 39. minutě zazvonilo břevno na domácí brance při trestném kopu zahrávaném Princem.

Ve 48. minutě napálil míč Miloš Zelnický, míč zapadl do šibenice a domácí se ujali vedení. Pak měla Mírová mírnou převahu, ale větší šance si kromě další střely Jíry nevytvořila. V závěru získala převahu Jilemnice a byla blízko vyrovnání, ale domácím svědčilo jejich menší hřiště, znovu zvonila tyč při trestném kopu Prince, ale skóre se už neměnilo.

„Moc krásy oba týmy nepředvedly, dvakrát nás podržel gólman Jíra a pak se trefil Miloš Zelnický, hosté chtěli alespoň bod a tak v 90. minutě útočil i jejich brankář, ale ustáli jsme to," sdělil sekretář SK Mírová Jiří Kadlec.

„Bylo vidět velké množství zkažených přihrávek z obou stran. Byl to takový hurá fotbal, na který se nedalo dívat," vyjádřil se o zápase sekretář SK Jilemnice Jaroslav Kavan.

Branka: 48. Miloš Zelnický. Rozhodčí: Urbánek, ŽK: 1:2. Mírová: J. Jíra - Kochman, Hejduk, M. Zelnický, Ráliš - Tokan, Horák, Marc. Kovář, Císař (80. Mich. Kovář), M. Jíra - D. Zelnický (88. Dědeček). Jilemnice: Tuž - Šnorbert, Hadač, Mečíř, Paulů - Bergemann, Brož (75. Malý), Mach, Stránský (25. Faistauer) - Princ, Horáček (57. Tonar).

Lomnice - Velké Hamry 0:0 (0:0)

Zprvu vše vypadalo podle papírových předpokladů. Lomnice, hrající v tuto chvíli nejnižší patra tabulky, se začala bránit hamrovským nájezdům. Hostující přechod do útoku však postupem času slábl a slábl. Hamry si pouze vypracovaly dvě gólové šance, kterým chybělo při cestě do sítě pár centimetrů. Nejprve po skvostné příhře Prouska Mihálik obehrál brankáře a už chtěl uklidit míč do prázdné. V poslední chvíli ale přiskočil domácí obránce Náhlovský, který cestu míči zatarasil. Chvilku na to centr Kobra přeletěl i brankáře Jezdinského a dosedl na hlavu Prouska. Domácí ovšem znovu na brankové čáře zachránil jeden z obránců.

Lomnice neopustila zápasový stereotyp a dlouhými míči se snažila dobývat hamrovské bloky. Obrovskou šanci spálil Koudelka a po něm i dorážející Bouška. Brankář hostů Miček dvakrát vytáhl ze své mošničky skvělý zákrok.

Po změně stran se taktovky chytili Hamrovští. Domácí, jak se fotbalovou hantýrkou říká, zalezli. Ale hostující klopotná snaha končila na domácí šestnáctce. Tak alespoň z dálky to nebezpečně zkusil Mihálik. Jenže Jezdinský se mrštnou figurou stačil zhmotnit v časoprostoru a střelu vyrazit. Na závěr se osmělili také domácí. Hlavička Kose se bohužel pro domácí nevešla mezi tři tyče. Zápas tedy skončil dělbou bodů.

Rozhodčí: Horáček - Čurda, Pekař, ŽK: 2:2. Diváků: 70. Lomnice: Jezdinský - Láska, Náhlovský, Kraus, Vohnout - Čapek, Matějka, Košťák, Koudelka - Bouška, Kos.

Hejnice - Bozkov 3:1 (2:0)

Hosté přijeli bez šesti hráčů a s kombinovanou sestavou se chtěli pokusit o získání bodu. Plány ovšem vzaly za své hned v 1. minutě, když byl souboj Červeného v pokutovém území  posouzen jako faul a domácí se z penalty ujali vedení. Rozhození hosté se nestačili vzpamatovat a v 9. minutě domácí po chybě Hykmana přidali i druhou branku. Hra se pak postupně vyrovnala a šance byly na obou stranách.

Na začátku druhé půle dostal Bozkov do hry svým gólem Pekárek, kterého šikovně našel J. Coufal. V 51. po dobré kombinaci předložil Pekárek míč do šance Kubánovi, ten však přestřelil. V 73. minutě po odraženém míči nádherně trefil Kubán ránu jako z děla, bohužel však do míst kam brankář domácích reflexivně stihl zvednout ruce a střelu vyrazit.

Hosté se nadále snažili o vyrovnání, ale domácí hrozili z nebezpečných brejků. Jednou musel Bozkovské zázračně zachránit brankář Balatka. Trenér Bozkova Linek se snažil posílit údernou sílu mužstva a poslal dopředu Astera i Červeného, který zápas odehrál nezvykle na postu stopera. Bozkovská snaha ale skončila špatně vhozeným autem a následným rychlým brejkem domácích, který už Hejnice využily a získaly klid do závěru zápasu.

„Vzhledem k rozsáhlé marodce nastoupil tým s velkým počtem náhradníků. Bylo vidět, že hráči bojují a chtějí uspět, ale nevyšlo to. Příští týden ve Cvikově nás čeká zápas, ve kterém nutně musíme uspět, pokud se nechceme už zcela vážně topit v sestupových vodách," sdělil po zápase za Bozkov Stanislav Doubek.

Branka Bozkova: 47. Pekárek. Rozhodčí: Marek, Tykva, Řeháček, ŽK: 3:2. Diváků: 80. Bozkov: Balatka - Aster, Červený, Doubek, Coufal - Hykman (70. Kopal, 80. Zemánek), Pekárek, Kubán, Landiga - Picek, Vrabec.

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola sezony 2011/ 2012