I.A třída: Podkrkonošské derby v Horní Branné skončilo dělbou bodů

31.03.2014 10:30:51 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Horní Branná,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou

Fotbalová I.A třída pokračovala o víkendu pro pojizerská mužstva třemi zápasy a shodně všechny skončily remízou. Košťálov na trávníku první Chrastavy vedl, ale nakonec získal cenný bod, Lomnice také byla spokojena s bodem z Rynoltic. Podkrkonošské derby Horní Branná vs. Jilemnice navštívilo 300 diváků a viděli spíše boj. Konečná remíza ani jednomu mužstvu v záchraně moc nepomohla, ale stále mají oba týmy šanci do konce soutěže na nápravu.

Chrastava - Košťálov 2:2 (1:1)

Ve 12. minutě se hosté ujali vedení, když z rohu hřiště Stehlík odcentroval do vápna na hlavu Cermana, a ten mířil hlavou přesně - 0:1. Ve 20. hosté mohli odskočit na rozdíl dvou branek, ale nepovedený centr Otmara skončil jen na tyči. Ve 28. minutě domácí Řezka dostal balon ve vápně, stál zády brance, ale dokázal se s míčem otočit a střelou k tyči vyrovnal. V 65. minutě hosty zachránil gólman Průcha, který nadvakrát zlikvidoval pokus domácího hráče.

V 70. minutě se domácí přece jen dostali do vedení, kdy Beneš kopal trestný kop z hranice pokutového území a pěknou střelou vymetl šibenici.  Ale hosté se nevzdávali a odměnou jim bylo vyrovnání. V 77. minutě dlouhý centr do vápna zužitkoval hlavou znovu Cerman a upravil na konečných 2:2. V 78. košťálovský Tuláček, který byl na hřišti pouhé dvě minuty, stihl dostat červenou kartu a rovnou zamířil do sprch. Zbytek zápasu musel Košťálov dohrávat v deseti, ale ubránil se, a odvezl si tak cenný bod.

„Dnes jsme s bodem spokojení. Za obětavost a bojovnost jsme si ho zasloužili, hráčům patří poděkování. Jedinou kaňkou na dnešním zápase je vyloučení Tuláčka," dodal k utkání asistent trenéra Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 28. Řezka, 70. Beneš - 12. a 77. Cerman. Rozhodčí: Nývlt, ŽK: 0:4, ČK: 0:1 (78. Tuláček). Diváků: 100. Košťálov: Průcha - Grafek (76. Tuláček), Huráň, Klazar, I. Móro - Otmar (71. Stránský), Smolík, Zboroň, Cerman, Sádek (86. R. Baudyš) - Stehlík.

Rynoltice - Lomnice 1:1 (0:1)

Hosté hráli první jarní zápas na přírodním trávníku a ani domácí nepůsobili rozehraným dojmem, takže šlo spíš hodně o bojovný fotbal. V 5. minutě po centru J. Ďoubalíka zahrál někdo z domácích hráčů rukou a rozhodčí Miklovič nařídil pokutový kop. K němu se postavil Podstavek a poslal Lomnici do vedení. Domácí šance na vyrovnání zneškodnil Jezdinský a ve 35. minutě měl dobrou příležitost hostů z trestného kopu T. Ďoubalík, ale jeho pokus domácí brankář vyrazil.

Ve druhém poločase byli domácí o trochu lepší a po zásluze v 65. minutě vyrovnali po odražené situaci na 1:1. Poté se odehrávaly spíše souboje ve středu hřiště, v 90. minutě ovšem remízu pro Lomnici zachránil Jezdinský, když vychytal velkou domácí příležitost.

Branky: 65. xx - 5. Podstavek z penalty. Rozhodčí: Miklovič, ŽK: 3:3. Diváků: 120. Lomnice: Jezdinský - Košťák, Kraus, T. Ďoubalík, Čapek - Fišar (46. Heřmanský), J. Ďoubalík (75. Sedlák), Drábek, Podstavek - Vavrinec, Drahoňovský (85. Tolvaj).

Horní Branná - Jilemnice 1:1 (1:0)

Fotbalová I.A třída, utkání Sokol Horní Branná - SK Jilemnice<br />Autor: Zdeněk Matura Nedělní bojovné podkrkonošské derby začali lépe hosté, ale gól z úvodního tlaku nevstřelili. Pak přišla 25. minuta, sražení domácí Šimka jilemnickým brankářem Černým a nařízená penalta, kterou využil Vašek. Zkušený domácí obránce si ale při kopnutí penalty znovu natáhl bolavý sval a poté musel v průběhu zápasu střídat. Domácí pak mohli zvýšit svůj náskok, ale příležitosti neproměnili, stejně jako při dalších šancích hosté.

V závěru si Jilemničtí vytvořili tlak a po zásluze brankou Bergemanna vyrovnali. V samotném závěru došlo na strkanici Svobody s Hnikem, které rozhodčí oba nekompromisně poslal předčasně do sprch. V závěru tak zbytečně vzplály i emoce fanoušků, ale pořadatelé situaci naštěstí zvládli.

Branky: 25. Vašek z penalty - 85. Bergemann. Rozhodčí: Tykva - Havel, Zlatník, ŽK: 3:3, ČK: 1:1 (90. Svoboda - 90. Hnik). Diváků: 300. Horní Branná: Hofman - Jindřišek, Vašek (50. Šimůnek), Fiedler, Kocourek - Zuzánek, Jón (70. Svoboda), Illner, Landiga - Mečíř, Šimek. Jilemnice: Černý - Šťastný, Šnorbert, Mečíř (25. Hadač), Paulů - Bergemann, Hradecký (80. Hnik), Jež, Figura (60. Horáček) - Tonar, Staněk. Fotogalerie z utkání