I.A třída: Přepeře pokračují vítězně, vysokou výhru bralo i Rovensko

24.04.2017 21:27:17 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Rovensko pod Troskami,Přepeře

Ani v pátém jarním kole I.A třídy fotbalisté Přepeř nedostali ani gól, naopak několik jich znovu dali a připsali si pohodlnou výhru nad Rynolticemi. Po bezbrankovém prvním poločase zabralo ve Cvikově ve druhém poločase Rovensko naplno a nastřílelo ještě za poločas šest gólů. Bod za bezbrankovou remízu ve Velkých Hamrech získal i Koštálov.

Přepeře - Rynoltice 3:0 (1:0)

V sobotním větrném počasí začaly Přepeře na turnovském hřišti obvyklým náporem. V 9. minutě si ve vápně obhazoval Ježek posledního obránce, který zachytil míč rukou, ale penalta se k údivu všech nepískala. Ve 14. minutě se opět Ježek uvolňoval na hranici velkého vápna, za záchranou brzdu zatáhl obránce Bláha a vyfasoval žlutou kartu. K trestnému kopu se postavil Nesvadba a levačkou těsně minul pravou šibenici. Ve 23. minutě se po sérii rohových kopů dostal k míči Vokáček, jehož prudkou střelu vyrazil brankář Kubínek před Nesvadbu, ale i jeho dorážku dokázal zlikvidovat. Ve 25. minutě se uvolnil ve vápně Ježek, jenže Kubínek měl svůj den a jeho šanci vyrazil na roh. Ve 32. minutě Fedorko prostrčil na nabíhajícího Ježka, ten byl ve vápně faulován Švarcem a byla z toho penalta. K jejímu zahrání se postavil tradiční exekutor Jura Hrmo a s přehledem ji proměnil. Ve 35. minutě hosté zaútočili po pravé straně, ale prudký centr Koudelka nadvakrát zneškodnil. Ve 39. minutě se Ježek prohnal obranou, jeho střelu brankář s námahou vyrazil a dobíhající Fedorko z penalty přestřelil.

Na začátku druhého poločasu v 50. minutě Přepeře zvýšily své vedení, když Horáček unikl po levé straně, odcentroval a Ondřej Horák přesně zakončil. V 71. minutě vybojoval Petřík na vlastní půlce míč, nahrál Horáčkovi, ten unikl po levém křídle a jeho centr našel za vápnem nabíhajícího pravého obránce Hrma, který z voleje prudkou ranou do spojnice břevna s tyčí zazvonil na branku hostí. V 88. minutě si na dlouhý pas Hrma naběhl Fedorko a lišácky hlavou přehodil brankáře Kubínka, a uzavřel účet zápasu na 3:0.

„Druhý poločas nebyl tak kvalitní jako první. Soupeř byl houževnatý, ale téměř k ničemu jsme ho nepustili a po zásluze bereme tři body," dodal asistent trenéra Přepeř Miroslav Kvapil.

Branky: 33. Hrmo, 50. Horák, 88. Fedorko. Rozhodčí: Kvítek - Špáta, Tůma, ŽK: 1:4. Diváků: 50. Přepeře: Koudelka - Hrmo, Vokáček, Nesvadba, Petřík - O. Horák - Vlach, Peškar, Horáček - Fedorko (88. Tokan), Ježek.

Cvikov - Rovensko 0:6 (0:0)

Už v 1. minutě měli hosté první šanci, ale neproměnili ji a pak jim nevbyšly ani další šance a první poločas byl vyrovnaný. Ve druhé části hráli Rovenští nikoli proti, ale po větru, což bylo okamžitě znát. Přišly pěkné kombinace a za chvíli je hosté začali i gólově proměňovat. Skóre načal Malý, po něm se dvakrát trefil Koubek. V 73. minutě byl vyloučen domácí Urban po druhé žluté kartě, přičemž tu druhou obdržel za urážlivá gesta na diváky. V závěru provětrali domácí obranu i střídající Vágenknecht s Paříkem, kteří také vstřelili po gólu, mezi ně se ještě vešel se svou trefou zkušený Kočí. Celkový účet: kanár 0:6 pro domácí.

Branky: 53. L. Malý, 63. a 69. Koubek, 76. Vágenknecht, 79. Kočí, 86. Pařík. Rozhodčí: Šlezing - Podhajský, Lopuszynski, ŽK: 4:2, ČK: 10: (73. Urban). Diváků: 80. Rovensko: Prokopec - Kočí, Vítek, Bakeš, Valentin - Mencl (66. Němec), Bangha (79. Pařík), Štěpnička, Krejčík - L. Malý (74. Vágenknecht), Koubek.

Velké Hamry B - Košťálov 0:0

V utkání mužstev ze spodní části tabulky I.A třídy nedošlo k proměnění ani jedné z mála brankových příležitostí. Košťálovští mohli být s bodem z hřiště soupeře spokojeni. Druhý zápas v řadě navíc skvěle udržel jako gólman čisté konto Leoš Klazar, který jinak normálně nastupuje na postu obránce.

Rozhodčí: Jirák - Nádeník, Pavlů, ŽK: 3:1. Diváků: 44. Košťálov: Klazar - Sládek, Vancl (58. Rypl), Kosina, Klaban, Grafek, Holovič (89. Baudyš), Cerman, Sádek, Janata, Kosina.