I.A třída: Rovensko i Přepeře si připsaly čtyřgólové výhry

29.08.2016 17:27:53 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Rovensko pod Troskami,Přepeře

V prvním domácím utkání sezony dokázali naplno bodovat fotbalisté Rovenska, ale bylo to hodně se štěstím, protože čtvrthodinu před koncem hosté ze Stráže ještě vedli. Přepeře pokračují v jízdě, vyhrály v Ruprechticích a už druhý hattrick za dvě kola si připsal kanonýr Martin Ježek. Košťálov po výhře doma tentokrát jediný neuspěl, když podlehl Rynolticím.

Rovensko - Stráž n. N. 4:2 (1:1)

Domácí se ujali vedení ve 26. minutě, kdy centr Banghy využil hlavou Valentin. Za pět minut ovšem hosté srovnali Oberreiterem po přímém kopu.

Ve druhém poločase šli hosté dokonce v 58. minutě do vedení po povedeném brejku Horáčka. Domácí potřebovali zapnout, a tak šel do hry ještě ne zcela doléčený trenér Mencl. V 75. minutě byla nařízena penalta po faulu na Koubka a proměnil ji Štěpnička - 2:2. Poté byl po druhé žluté kartě vyloučen Krejčík, ale domácí pokračovali i v oslabení v obratu zápasu. V 83. minutě našel Mencl Koubka, který se trefil krásně z voleje pod břevno - 3:2. Poté musel po 20 minutách na hřišti střídat Mencl, který si obnovil zranění, ale domácí už vedení nepustili. V 88. minutě pak výhru Rovenska potvrdil čtvrtou brankou L. Malý.

„Soupeř hrál dobře, už jsme moc nevěřili ve tři body, ale nakonec jsme za ně samozřejmě moc rádi," doplnil za Rovensko Marek Náhlovský.

Branky: 26. Valentin, 75. Štěpnička, 83. Koubek, 88. L. Malý - 31. Oberreiter, 58. Horáček. Rozhodčí: Mařatka - Šubrt, Maruška, ŽK: 4:3, ČK: 1:0 (76. Krejčík). Diváků: 100. Rovensko: Prokopec - Vítek, Kočí, D. Malý, Bakeš - Krejčík, Štěpnička, Bangha (65. J. Mencl, 85. Pařízek), Valentin - L. Malý (89. Taibr), Koubek.

Ruprechtice - Přepeře 0:4 (0:3)

Přepeře přijely v sobotním dopoledni na malé a útulné hřiště do Ruprechtic v roli mírného favorita. Jenže hned ve 30. vteřině zápasu jejich brankář Vrabec namazal domácímu útočníkovi, který se ale šance zalekl a zazmatkoval, takže brankář hostí mohl svoji chybu napravit. Tato šance hráče Přepeř nedeprimovala a začali hře udávat tempo. Domácí sice v 10. minutě zahrávali trestný kop, ale Vrabec si s ním poradil a vyrazil střelu na roh. V 15. minutě vnikl Pěnička do velkého vápna domácích, byl faulován a následný pokutový kop bezpečně proměnil Peškar - 0:1. V 19. minutě našel Nesvadba kolmým pasem Ježka, ten se obtočil okolo obránce a z otočky vystřelil. Domácí brankář jeho ránu ztlumil a dobíhající obránce odkopl balón z brankové čáry. Ve 24. minutě předvedly Přepeře podobnou akci - Hrmo vyslal dlouhý balón na Ježka, ten se prohnal okolo domácího obránce a s přehledem přehodil vyběhnuvšího brankáře Vavřicha - 0:2. Ve 31. minutě po zbytečné chybě hostů zahrávali domácí přímý vilný kop, ale Vrabec opět zneškodnil. Ve 33. minutě Tomáš Horák uvolnil na hranici vápna Ježka a ten z otočky nekompromisně zavěsil k tyči na 0:3. Ve 38. minutě zahrával trestný kop přepeřský kapitán Hrmo, míč prošel celým velkým vápnem, kde číhal Bína, jeho střelu však domácí brankář v poslední chvíli nohou vyrazil.

Ve druhém poločase hráči Přepeř trochu zvolnili a snažili se co nejvíce držet míč na svých kopačkách. V 58. minutě Bína uvolnil Pěničku, ten se na vápně zbavil obránce, ale těsně přestřelil. V 70. minutě se k míči dostal kanonýr Ježek, udělal kličku a zamířil přesně k tyči - 0:4. V 72. minutě domácí zahrávali další přímý kop, ale Vrabec opět vyrazil na roh. V 81. minutě Tokan našel přesně ve vápně Abrahama, ale ten trestuhodně šanci zahodil. V 84. hostující obrana chybovala, zahrála špatnou malou domů, ale Vrabec šanci domácích zneškodnil a střelu vyrazil na roh.

„Domácí hráli sympatický a běhavý fotbal, ale naši hráči prokázali svoji kvalitu a zkušenosti a celkem přesvědčivě je přehráli. Jsem rád, že Ježek potvrzuje svoji pověst kanonýra a padá mu to tam," doplnil k utkání asistent trenér FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky: 16. Peškar z penalty, 25., 33. a 70. Ježek. Rozhodčí: Ouředník - Linhart, Šmíd, ŽK: 1:2. Diváků: 80. Přepeře: Vrabec - Hrmo, Nesvadba, Vlach, Petřík - T. Horák (67. Abraham), Bína, Peškar (63. Martínek), O. Horák (71. Tokan) - Pěnička, Ježek.

Rynoltice - Košťálov 4:1 (2:1)

Ve 3. minutě z úhlu postupoval sám na brankáře Kopic, ale minul hostující branku. V 9. minutě dlouhý centr do vápna na zadní tyč, kde byl zcela volný Sádek, ale ten domácího brankáře nepřekonal. V 17. minutě se domácí dostali do vedení. Na vině byl nedůraz v hostující obraně, kdy byl Jan Vacek v obležení protihráčů a přesto se dostal až k zakončení. Ve 23. minutě následoval brejk hostů, kdy už to vypadalo, že branku bude dávat Cerman, ale ten míč ještě posunul na Holoviče, který vyrovnal na 1:1. Ve 27. minutě ovšem vrátil vedení domácí Tomáš Vacek, který se pěkně trefil z trestného kopu.

V 52. minutě Klaban vysunul Cermana, a ten postupoval sám na brankáře, ale jeho střela šla do tyče, která se ještě k němu odrazila, a už to vypadalo na branku, ale Cerman selhal. Co se nepovedlo hostům, tak se povedlo v 57. minutě domácím. Švarc vystřelil ze za vápna a střela ještě před gólmanem na špatném terénu odskočila a skončila až v síti - 3:1. V 90. minutě domácí dostali výhodu pokutového kopu, který proměnil Tomáš Vacek a stanovil konečné skóre na 4:1.

„Dnes nás zradila koncovka, kdy jsme nedokázali využít několik šancí a soupeř naopak do čeho kopnul, to skončilo v síti," komentoval výsledek utkání za Košťálov Michal Baudyš.

Branky: 17. J. Vacek, 27. a  90. T. Vacek, 57. Švarc - 23. Holovič. Rozhodčí: Brož, ŽK: 3:1, Diváků: 100. Košťálov: Šrajer - Grafek, Kašpar, Klazar, Koldovský (37. R. Baudyš) - Holovič, Klaban, Cerman, Sádek - Kosina ml., Houžvička.