I.A třída: Špína nastřílel hattrick, ale Nýdrle ho trumfnul čtyřmi góly

29.04.2013 11:12:36 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Horní Branná,Bozkov,Mírová pod Kozákovem,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou

V okresním derby v I.A třídě Mírová porazila 3:0 Jilemnici díky hattricku útočníka Špíny. Další mužstva z Pojizeří už všechna bodovala. Vedoucí Bozkov překvapivě pouze remizoval se Stráží pod Ralskem, ale Lomnice vyhrála ve Frýdlantě a Horní Branná v Raspenavě.

Kromě tří gólů mírovského Špíny byl výrazně vidět ještě Hornobranský Nýdrle, který se trefil do sítě Raspenavy rovnou čtyřikrát!

Ve středu 1. května jsou na programu tyto dohrávky: 10.45: Krásná Studánka - Jilemnice, 14.30: Frýdlant - Bozkov, 17.00: Cvikov - Mírová, Harrachov - Horní Branná, Stráž p. R. - Lomnice.

Frýdlant - Lomnice 0:1 (0:0)

V první půli byl zápas vyrovnaný, domácí si přesto vytvořili více šancí, ale host podržel brankář Jezdinský. Gól Lomnice z kopačky Drahoňovského nebyl uznán pro ofsajd. Ve druhém poločase se hosté zlepšili, ale domácí nadále hrozili ze standardních situací. Už to vypadalo na remízový zápas, ale v 83. minutě J. Ďoubalík napřáhl z 25 metrů a trefil míč nádherně angličanem od břevna do sítě. V 90. minutě bravurně zlikvidoval šanci domácích Jezdinský, takže Lomničtí mohli slavit zisk tří bodů.

„Štěstí se tentokrát přiklonilo na naši stranu. Chválím kluky za bojovnost. Jsem vcelku spokojený i s naší jarní jízdou, když jsme v každém zápase bodovali a získali už 8 bodů," řekl po zápase trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branka: 83. J. Ďoubalík. Rozhodčí: Marek, ŽK: 0:3. Diváků: 60. Lomnice: Jezdinský - Čapek (80. Houžvička), T. Ďoubalík, Mich. Drábek, Košťák - Fišar, J. Ďoubalík, Láska, Podstavek - Vávra (46. Sedlák), Drahoňovský.

Raspenava - Horní Branná 1:5 (0:3)

Od začátku získali hosté územní převahu a hrálo se převážně před brankou Raspenavy. Útočníci se chvíli hledali na velkém hřišti, ale postupně začali více využívat velký prostor. Ve 30. minutě se uvolnil Šimek a šel sám na brankaře, nezištně však přihrál Nýdrlemu, a ten střelou do prázdné otevřel skóre zápasu. Ve 36. minutě Beneš nahrál Čermákovi, jeho střelu domácí brankař jenom vyrazil, Nýdrle stál tam, kde stát měl a dorazil na 0:2. Domácí se dostali do jediné velké šance v prvním poločase, ale brankář Hoffman tváří v tvář útočníkovi domácích vyrazil. Rozhodčí se již chystal odpískat poločas. P. Zuzánek však ještě stačil poslat do úniku Nýdrleho, který z levé strany podél brankáře zvýšil na 0:3 pro H.Brannou.

V kombinační hře měli hosté navrch i ve druhém poločase. V 56. minutě Čermák zprava nastřeloval míč před branku, domácí obránce se na malém vápně špatně zorientoval a srazil si míč do vlastní branky - 0:4. Mezi hráči Horní Branné převládlo uspokojení z výsledku a to se trestá. Dvě minuty na to domácí Koudelka unikl a snížil na 1:4. Od té doby měli více ze hry domácí, jejich šance ale vyzněly bez gólového efektu. Závěr utkání byl opět v režii hostů. Šimek pronikl do velkého vápna, udělal kličku obránci a Nýdrle akci dokončil pátým gólem Horní Branné.

„Do utkání jsme vstoupili s odhodláním zvítězit a napravit si tak reputaci po domácím utkání s Mírovou, což se nám podařilo," uvedl k výhře svého týmu trenér Stanislav Klápště.

Branky: 58. Koudelka - 30., 36., 45. a 90. Nýdrle, 56. vlastní. Rozhodčí: A.Brož, ŽK: 1:1. Diváků: 40. Horní Branná: Hoffman (58. Hrubý) - Gaudel (74. Kocourek), Vašek, Chlup -Beneš, Jón, Zuzánek, Landiga - Šimek, Čermák (68. Svoboda), Nýdrle.

Bozkov - Stráž p. R. 1:1 (1:1)

K prvnímu jarnímu utkání na domácím hřišti nastoupil Bozkov proti Stráži pod Ralskem. Hosté hned od začátku velice dobře bránili, zahustili střed hřiště pěti záložníky a domácí měli problém tento val překonat. Přitom hosté po dlouhých nákopech na Čonku s Bukáčkem nevynechali žádnou možnost k útočení. Hned v 6. minutě poslali Bozkovu varování v podobě branky - Čonka zahrál skvěle přímý kop ze strany, který lehce nadzvedl nekrytý Bukáček a Maňák byl bezmocný - 0:1.

Domácí se snažili z nečekaného úvodu oklepat aktivní hrou a dostávali se do tlaku, z toho pramenili i šance, ale obrana Stráže pracovala bezchybně. Faul Bozkova na hranici šestnáctky hosté nepotrestali, přímá střela letěla těsně nad. Vzápětí mohl vyrovnat Kubán, jeho nůžky minuly branku o pověstný vlásek. Převaha Bozkova ke konci poločasu gradovala a za aktivitu byli domácí odměněni. Mazánek uvolnil na pravé straně Kubána, jehož přesný centr našel hlavu Nesvadby - 1:1. Vzápětí mohlo být pro Bozkov ještě veseleji, Nesvadba zabojoval přihrál Mazánkovi a jeho patičku chytil Pavlíček.

Druhý poločas začala lépe Stráž, držela domácí hráče daleko od své branky a vytvořila si i dvě vyložené příležitosti, které Bozkov s vypětím všech sil odvrátil. Ještě předtím však mohl skóre otočit na stranu domácích Nesvadba, pěkný roh Plátka však z voleje napálil přímo do brankáře.

Závěr utkání patřil Bozkovu, Feriho bombu vytáhl ze šibenice Pavlíček, Makulova rána těsně minula cíl, Plátkův projektil těsně přelétl břevno a Burnusovo zakončení vytáhl Pavlíček taktéž mimo tyče. Poslední minuta utkání přinesla největší šanci, po rychlé kombinaci se dostal k zakončení Coufal, Pavlíček však skvěle vyrazil na tyč a dorážce se už nikdo nedostal. Poslední slovo měli hosté, ale z rohového kopu už nic nevytěžili.

„Utkání přineslo velmi dobrý a rychlý fotbal z obou stran, ozdobou byly výkony obou brankářů. Stráž hrála velmi disciplinovaně a dokázala si vytvořit velmi dobré šance. M jsme měli častěji míč na kopačkách, přesto je remíza zasloužená. Stráž přispěla k průběhu zápasu velmi sympatickým výkonem na hřišti a zaslouženě bere bod i za chování jejích hráčů, funkcionářů a diváků během utkání i po jeho skončení. S takovými soupeři je radost se setkat," dodal k zápasu vedoucí mužstva Bozkova Milan Mayer.

Branky: 32. Nesvadba - 6. Bukáček. Rozhodčí: Kowalik - Urbánek, Vít, ŽK: 0:2. Bozkov: Maňák - Liďák, Červený, Feri, Kobrle -  Kubán (71. Coufal), Burnus (81.Linek), Makula, Plátek- Nesvadba, Mazánek.

Mírová - Jilemnice 3:0 (0:0)

V prvním poločase Jilemničtí dobře bránili a ani jedno z mužstev se nemohlo prosadit v koncovce. Do druhé části změnili domácí trochu rozestavení a to přineslo záhy své ovoce. Ve 48. minutě Taibr nacentroval míč na branku a Špína hlavou přesně zakončil -1:0. Hostům se vzápětí povedl brejk, M. Zelnický v nouzi tečoval míč do vlastní sítě, ale spoluhráč Hejduk ještě stihl vykopnout míč z brankové čáry. V 68. minutě střílel Špína v pádu těsně vedle. V 74. minutě pro změnu mírovský gólman Jíra vyrážel nebezpečnou střelu Ježe na roh. V 78. minutě měl obrovskou šanci střídající Tokan, ale mířil těsně vedle branky. Další branka přišla až o minutu později. Krejčík centroval a Špína zvýšil na 2:0.  V 82. minutě aktivní Špína završil svůj hattrick, když míč poslal pod tělem gólmana. O minutu později ještě předvedl jeden efektní kousek, jeho krásná střela nůžkami ale skončila pouze na břevně.

„Sehráli jsme těžké utkání s dobře bránícím soupeřem, po přestávce už bylo utkání více v naší režii. V klíčových momentech nás podržel gólman Jíra, na vítězství měl velký podíl i výborný výkon útočníka Špíny," řekl k zápasu vedoucí mužstva Mírová Jiří Kadlec.

„Už se stává skoro pravidlem, že první poločas zápasů hraných v jarní části odehrajeme v plné koncetraci, ale co přichází na řadu ve druhých poločasech se stává pro nás noční můrou. Nekoncentrovanost, nedůraz v osobních soubojích a z toho pak vyplývající darované góly soupeřům. Doufáme, že se z krize dostaneme už ve středeční dohrávce kdy završíme šňůru tří zápasů na venkovních hřištích v Krásné Studánce. Nenahrává nám ani velká hráčská marodka kdy střídá jeden zraněný hráč druhého a sestavu lepíme jak se dá. Budeme doufat, že se naše mužstvo brzy chytne i výsledkově," uvedli k zápasu za Jilemnici P. Schauer a M. Hradecký.

Branky: 48., 79. a 82. Špína. Rozhodčí: Dytrt, ŽK: 0:0. Diváků: 80. Mírová: J. Jíra - Ráliš, Hejduk, M. Zelnický, Holeček - Krejčík, Horák, M. Jíra, Taibr (85. Ulrich) - Beneš (72. Tokan), Špína (88. Žabokrtský). Jilemnice: Tuž - Paulů, P. Schauer, Šťastný, Mečíř - M. Schauer (66. Hradecký), Šnorbert, Jež, Bergemann (77. Vancl)- Tonar, Horáček.