I.A třída: Střelci Lomnice i Košťálova nasázeli soupeřům šest gólů!

13.08.2019 09:59:21 | Autor: Petr Ježek a Milan Poličanský | Rubrika: SPORT | Obce: Bělá,Libštát,Košťálov,Horní Branná,Lomnice nad Popelkou

V úvodním podzimním kole se dobře uvedli fotbalisté Lomnice i Košťálova/ Libštátu, kteří svým soupeřům nasázeli šest gólů! Vyhrála i Bělá, jenž vstřelila gólů pět, ale Bílý Kostel porazila šťastně o jedinou branku. Prohrála tak pouze Horní Branná, která doma podlehla Jenišovicím.

Krásná Studánka - Lomnice 1:6 (1:4)

Po dobré přípravě a posílení chtěli lomničtí vstoupit dobře do sezony, a to se jim také podařilo. Už ve 3. minutě Drusan vysunul přihrávkou Portyka, který suverénně obstřelil domácího gólmana Jiráka. Vzápětí po centru Portyka bývalý jičínský útočník Vacek přestřelil. V 16. minutě zakombinoval Drahoňovský s Vackem, na konci byl Portyk, který zvýšil na 0:2. V 18. minutě domácí ve své první velké šanci přestřelili branku. Ve 20. minutě šel Portyk sám na brankáře a nejlepší český sdruženář byl blízko čistému hattricku, ale zastavil jej hvizd rozhodčího kvůli ofsajdu. Ve 22. minutě Topič využil vysunutí Drahoňovského a bylo to 0:3. Po minuět ovšem domácí snížili po nepohlídaném rohovém kopu gólem Kseňáka. Ve 30. minutě Drusan dobře zahrál standardku a Drahoňovský hlavou zvýšil opět na rozdíl tří gólů - 1:4.

Ve druhém poločase už tempo trochu opadlo a k vidění byli pouze dva góly. v 55. minutě Drahoňovský ve vyložené pozici trefil pouze brankáře. V 60. minutě Gaubman prošel a nahrál Topičovi, který zvýšil svou druhou brankou na 1:5. V 66. minutě střídající Majer šel sám na brankáře, ale ideální pozici prováhal a ze šance nebylo nic. V 73. minutě Portyk vystřelil, domácí gólman balon vyrazil, ale z dorážky se prosadil Petr Topič, jenž tak dovršil hattrick, a stanovil skóre zápasu na 1:6. V 80. minutě se znovu v šanci ocitl Majer, ale pokazil finální řešení.

„Pro nás vstup do sezony, jako jsme si představovali. Pochvala celému mužstvu, ale ještě jsme měli řešit lépe několik útočných situací. Jinak suverénní výkon," byl spokojen trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 23. Kseňák - 3. a 16. Portyk, 22., 60. a 73. Topič Petr, 30. Drahoňovský. Rozhodčí: Dvořák - Vachek, Balatka, ŽK: 3:0. Diváků: 70. Lomnice: Přibyl - Janata, Gaubman, Koldovský, Dlouhý (46. Košťák) - Portyk, Lábek, Drusan, Topič - Drahoňovský (56. Majer), Vacek (74. J. Veg).

Bělá - Bílý Kostel n. N. 5:4 (3:3)

Domácí, kteří hráli poprvé v životě zápas I.A třídy, v sobotu mile překvapili. Bílý Kostel byl favorit tohoto utkání, ale body si z Bělé neodvezl. Hned na začátku zápasu měli domácí výhodu pokutového kopu. Exekutor Daniel Otmar však branku nevstřelil. Díky tomu se první branky dočkali hosté, a v 9. minutě se ujali vedení. Po celou dobu se hrál fotbal nahoru dolů, se spoustou šancí na obou stranách. Ve 23. minutě domácí vyrovnali zásluhou Pavlaty, a ve 26. minutě šli do vedení, po proměněné penaltě Huráněm. Hned z protiútoku ale hosté vyrovnali, a o dvě minuty později šli opět do vedení 2:3. Domácím se ale podařilo do poločasu ještě vyrovnat ve 45. minutě brankou Pavlaty.

Druhý poločas začal opět gólem, a opět se trefil Pavlata. Svoji třetí branku však neslavil dlouho. Hosté totiž v 51. minutě opět vyrovnali a boj o první body pokračoval. A ač domácí už branku nedali, tak se přesto z výhry radovali. Dopomohl jim k tomu vlastní gól, který si v 79. minutě dal Vitík. Zápas, který opravdu bavil, sledovalo pěkných 300 diváků, a většina jich v deštivém počasí odcházela domů spokojena.

Branky: 23. Pavlata, 26. Huráň z penalty, 45. a 46. Pavlata, 79. vlastní (Vitík) - 9., 27. a 51. Studnička. Rozhodčí: Šmíd - Bohatý, Plátková, ŽK: 0:0. Diváků: 300. SK Jívan Bělá: Jakubičko - Votoček, Huráň, Vitvar, Beran, Jaroš, Pavlata, D. Hanč (83. Tauchman), Čokina, Otmar, Rypl. Bílý Kostel: Vik - Beňo, Jar. Vacek, Jan Vacek, J. Ďuriš, Vitík, Gazquez (71. Binar), Dan. Ďuriš, Jirsa, Studnička, Dom. Ďuriš.

Horní Branná - Jenišovice 3:6 (1:3)

Zajímavý zápas měl vše, co si jen divák mohl přát. Domácí obrana a gólman jakoby ještě byli na dovolené a v 5. minutě  po fatálních chybách již prohrávali 0:2. Naštěstí pro domácí  v 15. minutě gólman hostů taktéž vyrobil neuvěřitelný kiks, a bylo to 1:2. Vše nasvědčovalo tomu, že se domácí chytí, ale v 39. minutě se opět prosadili fotbalovější hosté a do kabin se odcházelo za stavu 1:3.

Ve 48. minutě  po hrubém faulu musel předčasně do sprch hostující Marek, ale ani tuto výhodu domácí nevyužili, ba naopak inkasovali další tři branky a v závěru už jen korigovali na 3:6. Zkušený Miroslav Vavřich nastřílel za hosty dokonce hattrick.

„Sportovně musíme uznat, že hosté byli fotbalovější, i když se našim hráčům bojovnost nemůže upřít, tak na víc to dnes nestačilo," hodnotila zápas lavička Horní Branné.

Branky: 15. Kubelka, 54. a 88. Šimek (první z penalty) - 3., 75. 77. Vavřich (třetí z penalty), 5. a 57. Marek Randák (druhá z penalty), 39. D. Hurt Daniel. Rozhodčí: Ďörď - Zboroň, Všetečka, ŽK: 1:2, ČK: 0:1 (48. Marek). Diváků: 110. Horní Branná: Vrána - Šimůnek, Strmeň, David Paulů, Kobrle (85. J. Paulů), Šimek, Jindříšek, Jirousek, Kubelka (62. Sládek), Fiedler, Jón. Jenišovice: Cejnar - Bubák, Matěj Randák, Marek, Holeček, Kalousek (37. Žák), V. Hurt (62. Nedelchev), Resl (80. Hubený), D. Hurt, Vavřich, Marek Randák.

Pěnčín - Košťálov/ Libštát 0:6 (0:4)

Hosté se proti nováčkovi z Pěnčína u Turnova vytáhli a při celkem vyrovnaném průběhu byli velmi produktivní v šancích. Hned čtyřmi brankami (z toho hattrickem do poločasu) jejich výhru zařídil kanonýr Patrik Holovič. Podíl na výhře Košťálova měl i navrátilec z Turnova Tomáš Houžvička.

Zajímavostí zápasu bylo i to, že po delším čase spolu opět nastoupili v jednom týmu táta a syn Miroslav Kosina starší a mladší, když druhý z nich se vrátil z Bělé. Jedinou kaňkou zápasu bylo zranění obránce hostů Leoše Klazara, kterého odvezla záchranka se zlomenou lícní kostí.

Branky: 11. Houžvička, 7., 23., 46. a 87. Holovič, 37. Frolík. Rozhodčí: Čurda - Nagy, Bohuš, ŽK: 3:3. Diváků: 100. Pěnčín: Semenský - Primásek (46. Vít), Mendlík, Schmeiler, Jaček, D. Škréta, J. Škréta, Kotrman (46. Žďárský), Kratochvíl (69. Zdražil), Matějíček (46. Mikula), Bárta (82. Gábr). Košťálov: Průcha - Vancl, Klazar (60.  Baudyš), M. Kosina ml., M. Kosina st., Frolík, Holovič, Cerman, Houžvička, Šafář, Janata.