I.A třída: Vítězství Lomnici zajistil až tři minuty před koncem Košťák

13.04.2014 20:50:06 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Horní Branná,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou

Pouze fotbalisté Lomnice a Horní Branné dokázali z pojizerských mužstev zvítězit ve víkendových zápasech v I.A třídě. Tři body Lomnickým zajistila až branka Košťáka tři minuty před koncem. Horní Branná díky famóznímu výkonu gólmana Hofmana překvapivě porazila 2:0 Hejnici. Košťálov a Jilemnice měly k výhrám mnohem dál a tentokrát vůbec nebodovaly.

Lomnice - Stráž p. R. 3:2 (1:0)

V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal s několika šancemi na obou stranách, hosté například trefili v 18. minutě tyčku lomnické branky. Skóre otevřel ve 42. minutě Vohnout, když dorazil střelu T. Ďoubalíka z trestného kopu. Hosté vyrovnali hned na začátku druhé části ve 48. minutě. Pak byla Stráž nadále aktivnější a do vedení se dostala v 70. minutě po hrubce domácí obrany. Teprve potom se Lomničtí znovu probudili a po faulu na čerstvého Košťáka, který chvíli předtím střídal, byl nařízen trestný kop, který využil k vyrovnání J. Ďoubalík. V 87. minutě přinesl šťastnou výhru pro domácí dobře provedený lob Košťáka, který skóroval po akci Vavrince.

„Ve druhé půli to bylo z naší strany špatné, pak jsme ještě stihli zápas otočit, ale bylo to hodně upracované a s hrou jsem rozhodně spokojený nebyl. Doufejme, že se polepšíme v příštím kole proti Jilemnici," řekl po utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 42. Vohnout, 76. J. Ďoubalík, 87. Košťák - 48. a 70. Brož. Rozhodčí: Horáček, ŽK: 2:2. Diváků: 100. Lomnice: Jurčo - T. Ďoubalík, Kraus, Drahoňovský, Čapek - Vohnout, Mich. Drábek, J. Ďoubalík, Syrovátka (46. Vavrinec) - Heřmanský (70. Košťák), Vávra (60. Podstavek).

Rynoltice - Košťálov 2:0 (1:0)

Areál v Rynolticích připomínal hostům Slavoj Houslice, protože se hrálo buď do kopce a nebo z kopce. V 9. minutě se v první vážnější šanci domácích objevil Pudil, který z úhlu postupoval sám, ale gólman Šrajer se vytáhl a pokus zlikvidoval. Ve 12. minutě byl opět v akci Šrajer, který vytěsnil dalekonosnou střelu mířící k tyči. Ve 14. minutě se už domácí prosadili, kdy za Huráně propadl dlouhý nakopnutý balon a k míči se dostal Vacek, který nedal Šrajerovi žádnou šanci - 1:0. Ve 42. minutě při další šance domácích po rohovém kopu zachránil hosty Grafek, jenž odvracel míč z brankové čáry.

V 52. minutě domácí zvýšili na 2:0, Pudil dostal přihrávku na penaltu a nikým nehlídaný vsítil branku. Domácí vyhráli naprosto zaslouženě, měli několik dalších šancí které nevyužili, a hosté se k ohrožení branky téměř nedostali.

„Dnešní zápas se nám nepovedl, ale musíme na něj co nejrychleji zapomenout a připravit se na další zápasy, která nás v nejbližší době čekají," konstatoval po utkání vedoucí mužstva Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 14. Vacek, 52. Pudil. Rozhodčí: Hrbáček, ŽK: 2:2. Diváků: 100. Košťálov: Šrajer - Grafek, Huráň, Klazar, Smolík - Otmar, Cerman, Stránský, Zboroň, M. Janata (79´. Vojtíšek) - Stehlík (58. Piry).

Frýdlant - Jilemnice 7:0 (3:0)

Hosté sehráli další výsledkově nepovedené utkání. „Soupeř nebyl tak kvalitní jak napovídá výsledek, ale do čeho kopnul, to spadlo do naší branky. My naopak nedáme nic. Padáky se nám pomalu otevírají, ale soutěž se budeme snažit dohrát se vztyčenou hlavou," uvedl trenér Jilemnice Michael Hradecký.

Branky: 17. 43. 76. 86. Štrbák, 23. Coufal, 68. Nosek. Rozhodčí: Bahník - Hrbáček, Řeháček ml., ŽK: 1:0. Diváků: 100. Jilemnice: Tuž - Šťastný, Šnorbert, Hadač, Paulů - Hendrych (60. Havel), Tonar, Figura, Staněk - Horáček (79. Novotný), Tuže (46. Černý).

Horní Branná - Hejnice 2:0 (0:0)

V prvním poločase nedělního zápasu se hrál bojovný fotbal a hosté měli hned několik brankových příležitostí, ale domácí gólman Hofman měl velmi dobrý den, když všechno pochytal! V druhé půli už Horní Branná soupeře přehrávala a vytvářela si postupně gólové příležitosti, které zužitkovali nejprve Mečíř a po něm Šimek po samostatných únicích. Hosté odjížděli hodně rozmrzelí, zejména za výkon v první půli, ale domácí chtěli body víc, a na hřišti to bylo vidět.

„Jezdili jsme a bojovali, jak říká Fanda Straka, šli jsme do toho srdcem. Famózně odehrál svůj první zápas po návratu v základní sestavě i veterán Honza Pešina. Jsou to pro nás důležité tři body, ale musíme je potvrzovat v dalších zápasech," uvedl k utkání vedoucí mužstva Michal Hanč.

Branky: 75. Mečíř, 80. Šimek. Rozhodčí: Havel - Ujka, Rosenberg, ŽK: 2:0. Diváků: 100. H. Branná: Hofman - Jindřišek, Fiedler, Šimůnek, Kocourek - Illner, Pešina (85. Hanč), Jón, Zuzánek - Mečíř (88. Paulů), Šimek.