I.A třída: Výhru si připsaly pouze Košťálov a Jilemnice

19.08.2013 10:01:22 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Horní Branná,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou,Harrachov

Aktualizováno: Vítězstvím 3:0 nad Mšenem fotbalisté Košťálova potvrdili, že chtějí hrát v horní části tabulky. Jilemnice přes citelné oslabení vybojovala výhru 1:0 nad Stráží, zato Lomničtí překvapili jasnou prohrou 0:3 s nováčkem z Chrastavy. Horní Branná měla převahu ve Frýdlantě, ale útočníci nebyli schopní vstřelit branku, takže alespoň vyrovnání na 1:1 musel vzít na svá bedra kapitán Ota Vašek.

Košťálov - Mšeno B 3:0 (0:0)

V 6. minutě se zrodila první šance domácích, kdy Móro posílal centr do vápna, tam se ocitl nikým nehlídaný Cerman, hlavou ale ve stoprocentní šanci minul. Ve 44. minutě přišla obrovská šance domácích, kdy Stehlík obešel posledního obránce a byl už sám před brankářem Branišem, ale nepřekonal ho.

V 57. minutě se balon dostal za domácí obranu, hostující hráč postupoval sám na brankáře Jakubíčka, ale ten se štěstím míč nohou tečoval na roh. V 64. se domácí dostali do vedení. Karel Janata zahrával standardní situaci a ve vápně našel hlavu Cermana - 1:0. V 74. minutě domácí zvýšili na 2:0, kdy Zboroň sebral míč obránci a prostřelil gólmana. V 81. minutě Móro poslal krásný centr od pomezní čáry do vápna, kde byl nabíhající Smolík, a ten hlavou zvýšil už na 3:0, přičemž si připsal premiérovou branku v dresu Košťálova.

„Do nového ročníku jsme chtěli vstoupit vítězně, a to se nám podařilo, takže jsme spokojený. Odpor soupeře jsme zlomili první brankou a pak jsme utkání v klidu dovedli do úspěšného konce," sdělil po utkání vedoucí mužstva Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 64. Cerman, 74. Zboroň, 81. Smolík. Rozhodčí: Horáček, ŽK: 2:4. Diváků: 80. Košťálov: Jakubíčko - Smolík, Kašpar, Grafek, I. Móro - K. Janata, Piry, Cerman, M. Janata (73. L. Stránský) - Zboroň, Stehlík (82. J. Moravec).

Lomnice - Chrastava 0:3 (0:1)

Utkání I.A třídy FC Lomnice nad Popelkou - TJ Spartak Chrastava<br />Autor: Zdeněk Matura Domácí po skvělých výsledcích v přípravných zápasech vstoupili do zápasu nečekaně špatně a hosté zahrozili z několika standardních situací. Ve 25. minutě zahrál zle malou domů Ďoubalík, čehož využil útočník Chrastavy a otevřel skóre utkání. Teprve po brance se Lomničtí probrali, ale Drahoňovský trefil v šanci gólmana a neuspěl ani Syrovátka.

Do druhé půle vstoupili domácí aktivněji, ale postupně hosté začali hrát znovu svoji hru a dvěma góly v 70. a 83. minutě zápas rozhodli.

„V přípravě je to prostě jiné, doufejme, že si Drahoňovský nevystřílel všechen prach a příště se zas začne trefovat. Vadí nám, že jsme po dobrých výsledcích v přípravě znovu před domácími fanoušky klesli dolů," hodnotil zápas trenér Zdeněk Baudyš.

Rozhodčí: Vachek, ŽK: 2:3. Diváků: 120. Lomnice: Jezdinský - Košťák, T. Ďoubalík, Kraus, Vohnout - Podstavek, J. Ďoubalík, Mich. Drábek, Syrovátka - Drahoňovský, Čermák (46. Heřmanský). Fotogalerie z utkání

Jilemnice - Stráž n. N. 1:0 (1:0)

Domácím chyběli z různých důvodů Šnorbert, M. Schauer, Faistaver, Tonar, Horáček, Hartych, Hadač. Proto se do sestavy dostali výborně hrající dorostenci Kubina a střídající Hendrych a dále z rezervy Figura, Mašek a Fišera.

Od prvních minut byli domácí aktivnější, ale šance měli i hosté. Ve 41. minutě se začalo poprvé na hřišti jiskřit, když útočník hostů nevybíravě zajel do brankáře Tuže a z následné strkanice inkasovali hosté dvě žluté karty stejně jako domácí brankář. Když už se zdálo, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu, vybojoval na pravé straně míč Vorel, nahrál ho Mečířovi, který prudkým centrem našel na hranici malého vápna osamoceného Paulů, a ten se hlavou nemýlil - 1:0.

Ve druhém poločase obrany převyšovaly útočnou hru, takže moc šancí vidět nebylo. V 66. minutě mohli domácí přidat potřebnou uklidňující pojistku, ale po krásné akci po ose Illner, Figura, osamocený Mašek místo střely z první chtěl míč zpracovávat a obránci Stráže mu jej ukopli. V závěru už domácí bránili nakopávané centry hostů a z brejku nepřesně přeloboval branku hostů Mašek.

„Hráči příkladně bojovali o každý míč a výsledkem je, že všechny body zůstaly na domácí půdě i když soupeř hrál velmi dobře a ukázal, že jeho loňské konečné postavení v tabulce nebylo náhodné. Chceme pochválit všechny kluky, kteří se na hřiště dostali, bez výjimky pochválit. Taky doufáme, že se nám začne hodně rychle vyprazdňovat marodka a zvýší se konkurence na jednotlivých postech," uvedli trenéři Jilemnice P. Schauer a M. Hradecký.

Branka: Paulů. Jilemnice: Tuž - Mečíř, P. Schauer, Šťastný, Paulů - Vorel (60. Mašek), Jež, Kubina (75. Hendrych), Bergemann - Illner, Figura (80. Fišera).

Frýdlant - Horní Branná 1:1 (1:0)

Od začátku byli hosté důraznější a lépe kombinovali. Ve 2. minutě Nýdrle gólově nahrál Šimkovi, ale ten netrefil branku Frýdlantu. Ve 4. minutě se stejná situace opakovala, opět z toho gól v síti Frýdlantu nebyl. V 9. minutě poprvé zahrozili domácí hlavou, ale také vedle branky Hoffmana. V 18. minutě Šimůnek skvěle po lajně uvolnil Šimka, ten centr nastřelil před branku a Nýdrle v souboji s domácím obráncem také branku netrefil. Po zbytečném faulu před pokutovým územím domácí dostali příležitost kopat trestný kop. Střelu ke vzdálenější tyči Hoffman vyrazil a dobíhající domácí útočník poslal ve 27. minutě Frýdlant do vedení. Ve 35.minutě Vašek kopal trestný kop a Nýdrle v gólové příležitosti hlavou netrefil. Dvě minuty na to Jón dva metry před brankou míč nepropasíroval do frýdlantské sítě.

Druhý poločas již byl vyrovnanější. V 55. minutě vyslal dělovku na frýdlantskou branku Kocourek, ale z 28 metrů netrefil. Chvíli na to Šimůnek před domácím útočníkem zachraňoval na roh. V 63. minutě střelu Nýdrleho brankář domácích vyrazil na roh. Dvě minuty na to se konečně hosté gólově prosadili. Nýdrle nacentroval před branku a Vašek hlavou vyrovnal na 1:1. V posledních deseti minutách se domácí snažili vytvořit tlak, ale obrana v čele s Hoffmanem pracovala dobře. Nejdříve Chlup vykopl míč z branky po velké šanci domácích a potom Hoffman chytil gólovou střelu po průniku domácího útočníka středem. Hosté se ještě snažili utkání rozhodnout, ale nikdo se gólově neprosadil. Nejlepším našim hráčem byl vyhodnocen brankář Hoffman.

„Nadprůměrné utkání se stovce diváků muselo líbit. Děkujeme všem našim fanouškům, kteří se s námi na kolech vypravili na toto utkání a hlasitě nás povzbuzovali," uvedla po zápase trenérská dvojice Stanislav Klápště a Zdeněk Otmar.

Branky: 27.xx -  65. Vašek. Rozhodčí: Jacík, ŽK: 4:1. Diváků: 100. Horní Branná: Hoffman - Šimůnek, Vašek, Chlup - Kocourek (75. Pičman) - Landiga, Zuzánek, Svoboda (67. J. Paulů) - Nýdrle, Jón (60. Gaudel), Šimek.

Harrachov - Velké Hamry 0:1 (0:1)

Jedinou branku zápasu vstřelil ve 14. minutě Mihálik. Přesto ale měli domácí dostatek příležitostí na to, aby skóre minimálně vyrovnali, ovšem proti byl výtečně chytající brankář Hamrů Blahna.

Utkání otevřela gólovka kapitána Harrachova Václava Veselého. Jeho osamocený postup ze strany na hamrovskou branku skončil střelou těsně mimo. Zápas vlastně rozhodla jedna hrubá chyba, které se dopustil Barbořák. Ten svoji zpětnou přihrávku nemohl pro Mihálika načasovat lépe a hamrovský záložník s jistotou poslal balón na vzdálenější tyč. Do poločasu mohli domácí vyrovnat, jenomže magickým zákrokem Blahny proti hlavičce Veselého se tak nestalo.

Druhý poločas začal šancí opět Harrachov. A opět to byl Veselý, který však v podobné pozici jako ve své první šanci zakončil vedle, tentokrát o parník. Duel plný osobních soubojů neprodukoval pro oko diváka žádné velké koncertní představení přesných přihrávek. Výjimku vytvořila kombinace Pavelky a Brože, po které si málem srazil balon do vlastní sítě stoper Harrachova. V 89. minutě mohl zařídit konečnou dělbu bodů Chlup, avšak jeho pokus opět skryl do svých rukavic přesvědčivý Blahna.

Branka: 14. Mihálik. Rozhodčí: Marek - Vrtal, Pekař. ŽK: 2:2. Diváků: 80. Harrachov: Vrána - Bergman, Horáček, Michálek, Peterka - David, Barbořák, Exner, Kyncl - Veselý, Sedlmajer.