I.B třída: Bělá prohrála s Hamry B, Bozkov přestřílel Rychnov

04.04.2019 21:52:00 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Bělá,Roztoky u Jilemnice,Bozkov,Železný Brod,Přepeře,Liberecký kraj

Druhým jarním kolem pokračovala I.B třída východ. Bělá prohrála 0:1 doma s rezervou Velkých Hamrů, přesto zůstává dál na čele tabulky. Jabloneček nestačil na posílený Držkov a podobně Roztoky podlehly vysoko Smržovce, Přepeře 0:1 vyhrály v Plavech a Bozkov 4:3 přestřílel Rychnov.

Bělá - Velké Hamry B 0:1 (0:1)

K sobotnímu zápasu přijel soupeř, kterému měli domácí co vracet. Dle jejich omlazené sestavy to neměl být problém. Zápas se rozjížděl pomalu a šance nepřicházely. První měli hosté ve 14. minutě a Benda ji proměnil v první gól zápasu. Poté ožili i domácí a do šance se dostal Pavlata. Ve 23. minutě došlo ke zranění Daniela Pácalta gólmanem hostů a musel ho vystřídat Votoček. Domácí to nesrazilo, naopak začali mít převahu a začali ovládat zápas. Jenže vytvořené šance neproměňovali. Ať to byl Beran, Votoček nebo Pavlata. Ve 42. minutě mohl vyrovnat Mach a o minutu později Votoček, který trefil břevno.

Votoček mohl vyrovnat hned na začátku druhé půle, ale z malého vápna přestřelil. Chvíli po něm trefil opět břevno Beran. Hosté měli v 55. minutě jedinou šanci druhé půle. Střela z velkého vápna šla ale vedle. V 66. minutě se nepodařilo vyrovnat Votočkovi a čas na změnu skóre se krátil. Domácí sice hosty k ničemu nepustili, ale vyrovnat se jim už nepodařilo.

„Všichni věříme, že dnes odevzdané body získáme v sobotu, kdy hrajeme v Lučanech nad Nisou," dodal k zápasu za Jívan Bělá Milan Poličanský.

Branka: 14. Benda. Rozhodčí: Kuriljak - Klimpl, Rouček, ŽK: 1:3. Diváků: 100. Bělá: Jakubičko - Rypl, Čokina, Huráň, Pácalt (28. Votoček), Beran, Motejlek, Otmar, Mach, Pavlata, Kosina.

Držkov - Jablonec n. J. 8:0 (3:0)

K utkání hosté přistoupili jako k pouťáku. Sestava soupeře s exligisty by porazila každého v soutěži, ale přístup hostů jim to hodně usnadnil. Sám Martin Kotyza jim nastřílel celkem čtyři góly. „Byli jsme bez chuti, zápalu a energie, zkrátka nám chybělo vše. Omlouvám se všem fanouškům, kteří nás přijeli podpořit. Jedním slovem bych tento zápas z naší strany zhodnotil asi jako paskvil. Nyní máme doma v derby Bozkov, kde musíme jednoznačně bodovat," zhodnotil zápas prezident Sokola Jablonec a kapitán mužstva David Holman.

Branky: 9., 53., 59. a 62. Kotyza (čtvrtá z penalty), 11. a 41. Vaníček, 56. Šourek, 71. Breda. Rozhodčí: Diringer - Lebeda, Ježek, ŽK: 0:1. Diváků: 60. Jablonec n. J.: Kazda - P. Vrána, Šír, Havrda, Hrbek, Zahradník (58. Špidlen), J. Vrána, Adámek (58. Trepera), Havlíček (81. Cirok), Kobr (46. Štěpánek), Holman.

Roztoky - Smržovka 0:5 (0:3)

Už v 1. minutě Roztoky chybovaly v rozehrávce ve středu hřiště, k míči se dostal důrazný Jelínek, zasprintoval a střelou k zadní tyči nedal Maďarčíkovi šanci - 0:1. V 5. minutě rozehrál trestný kop domácí Kupkár a Baytalonově dorážce chyběly centimetry. V 10. minutě zahrávali hosté trestný kop z 25 metrů, míči zabránil v cestě ve zdi rukou Tuláček a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten proměnil opět Jelínek a Smržovka vedla 2:0. O šest minut později domácí Kotyk našel na vápně hostů osamoceného Kupkára, který však z dobré pozice branku minul. A tak hosté trestali potřetí. Ve 23. minutě přišel prudký centr do vápna, důrazný Frydrych pohotově zakončil mezi obránci Roztok a stav byl 0:3. Ve 43. minutě domácí Hujer vyslal do ulice Illnera, který však v samostatném nájezdu pouze trefil vyběhnuvšího brankaře hostů Buriánka.

V úvodu druhého poločasu byly Roztoky aktivnější. Vypracovaly si několik standardních situací. Ve 49. minutě postupoval roztocký Tuláček sám na Buriánka, ale nájezd také neproměnil. Když si o minutu později vybral slabší chvilku domácí brankař Madarčík a propadla mu Kobrova střela z dálky, utkání bylo rozhodnuto. Roztoky byly blízko gólu v 61. minutě, kdy po rohu Kopáčka, vyrazil Baytalonovu hlavičku pod břevno Buriánek na roh. V 83. minutě se ještě jednou prosadili hosté, když z rychlého brejku Klaus stanovil na konečných 0:5.

„Jednotlivce v tomto utkání nebudeme hodnotit, je těžké najít pozitiva. Jediným kladem je, že jsme se do konce utkání snažili stav alespoň korigovat," uvedli trenéři Roztok Zdeněk Otmar a Stanislav Klápště.

Branky: 1. a 10. Jelínek, 23. Frydrych, 51. Kobr a 83. Klaus. Rozhodčí: Zlatník - Dvořák, Balatka, ŽK: 1:3. Diváků: 80. Roztoky: Maďarčík - Mečíř, M. Hornig (69. Jar. Nýdrle), L. Hujer, Illner - Jína (81. V. Hornig), Mikolášek, Baytalon (73. O. David), Kotyk (46. Hnyk) - Kupkár (46. Kopáček), Tuláček.

Bozkov - Rychnov 4:3 (2:2)

Za nádherného sobotního počasí zavítal do Bozkova soupeř z Rychnova, který se po podzimu umístil na druhém místě v tabulce. Už v 5. minutě měl velkou šanci Maryško, když po jeho přímém kopu z 30 metrů se svezl míč ven po levé tyči. Za dvě minuty měl další velkou šanci po rohovém kopu Janků, ale míč netrefil v dobré pozici ideálně. V 15. minutě zkusil vystřelit na druhé straně Soudil z 35 metrů, ale míč letěl daleko Ducháčkovi svatyně. V 18. minutě byl domácí hráč faulovaný u velkého vápna, přímý kop si vzal na starosti kapitán Červený a dobře umístěnou střelou rozjásal domácí publikum. Jenže radost vydržela jen minutu, to když se trefil Havlíček, ke kterému se dostal míč ve vápně a on k levé tyči nedal Zemánkovi šanci. Ve 26. minutě Zemánek vyboxoval Maryškův přímý kop ze vzdálenosti 25 metrů. Ve 31. minutě došlo ke skrumáži před domácí bránou a naneštěstí míč, který by prošel vedle pravé tyče do autu, vrátil před bránu nešťastně Maleček přímo před Havlíčka, a ten neměl problém zakončit. Ve 37. minutě přišla ukázková akce domácích, Havel s míčem si naběhl k pravému praporku a odtud poslal centr před bránu, míč prošel až na zadní tyč k Červenému a ten zavěsil - 2:2. Dvě minuty do poločasu ještě Zemánek vyboxoval jednu šanci hostí na roh.

Druhý poločas začal šancí domácích, ale nakonec míč hosté na poslední chvíli vykopli na roh. V 52. minutě opět Zemánek vyráží nebezpečnou střelu hostí, ale jen před sebe, ale než se stihl k míči dostat soupeř, tak svoje zaváhání gólman napravil. V 54. minutě Židlík parádně vybojoval míč a běžel na bránu, ale místo přihrávky nalevo raději vystřelil a gólman míč vykopl. V 56. minutě Janků poslal centr z dálky, nakonec k překvapení všech skončil až v bráně u pravé tyče. V 60. minutě byl faulovaný kapitán Červený 35 metrů od brány, k přímému kopu se postavil opět on a ukázal svoje zkušenosti, poslal míč k levé tyči, Ducháček si na míč sáhl, ale nedokázal mu zabránit v cestě do sítě. V 69. minutě šel na hřiště Jech a už za tři minuty zařídil penaltu, když šel sám na bránu, dostal se do vápna, Ducháček mu chtěl míč sebrat před nohama, ale rukama ho podrazil a sudí ukázal na penaltový puntík.  K němu se postavil zkušený exekutor Šimek a s přehledem proměnil. V 80. minutě mohl zvýšit na 5:3 Petr, ale v náběhu poslal dělovku jen do levé tyče a od ní se míč odrazil zpět do hřiště a když se ho domácím podařilo dostat do sítě byl signalizovaný ofsajd. Poté ještě měl velkou šanci Havel, když šli s Červeným dva na jednoho, ale Havel poslal míč vedle brány. V 91. minutě zahrávali Rychnovští ještě přímý kop, došlo k velkému závaru před bránou, dokonce hosté nastřelili levou tyč, ale poté Šimek dokázal míč vykopnout do bezpečí a poté sudí už hru ukončil.

„Velmi ubojované vítězství a zcela zasloužené, škoda všech neproměněných šancí, i když ze začátku utkání jsme měli také velké štěstí. Dnes pochvala pro všechny hráče, kteří plnili přesně pokyny a bránili pozorně, konečně týmový výkon, takhle musíme hrát celé jaro a boj o záchranu nás mine," uvedl za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 19., 37. a 60. Červený, 72. Šimek z penalty - 20. a 31. Havlíček, 56. Janků. Rozhodčí: Pánek - Šmíd, Nagy, ŽK: 2:2. Diváků: 80. Bozkov: Zemánek - Maleček (69. Jech), Kobrle, Soudil, Liďák, Petr, Mazánek, Šimek, Židlík, Havel (90. Kasan), Červený. Rychnov: Ducháček - Lána (66. F. Kubát), Dupač, Plátek, Petr, Procházka, Janků, Jindra, Maryško, Havlíček (69. K. Kubát), Krejčík (83. Hrstka).

Plavy - Přepeře B 0:1 (0:1)

V utkání hraném na umělé trávě v Desné rozhodla jediná branka Petra Martínka o těsné výhře rezervy Přepeř.

Branka: 43. Martínek. Rozhodčí: Maruška - Rympler, Bukvička, ŽK: 3:1. Diváků: 70. Přepeře B: Majer - Tokan (71. Abraham), Císař, Horáček, Kubáček (89. Baudys), Martínek, Kupka, Rakouš (78. Richter), Trč (90. Kvapil), Štafl, Cimbál.

Železný Brod B - Lučany n. N. 3:0 (1:0)

V utkání hraném v neděli na brodské UMT zvítězili domácí, kteří se tak z posledního místa na bod přiblížili v tabulce předposledním Roztokům.

Branky: 18. a 52. Olyanin, 46. Novotný. Rozhodčí: Dytrt - Špidlen, Lopuszynski, ŽK: 0:0. Diváků: 50.