I.B třída: Bělá s Harrachovem nadále stíhají první Velké Hamry B

04.10.2018 20:52:37 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Bělá,Roztoky u Jilemnice,Bozkov,Železný Brod,Přepeře,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj

V sedmém kole I.B třídy východ z pojizerských týmů dokázaly vyhrát Bělá doma nad Plavy, Roztoky v Železném Brodě a Harrachov porazil Držkov, prohrály naopak Přepeře B, Bozkov i Jabloneček. Tabulku nadále vedou stále neporažené Velké Hamry B, dva body ztrácí Bělá a Harrachov.

Rychnov - Přepeře B 3:0 (2:0)

Po 13 minutách domácí vedli 2:0 po gólech Havlíčka a Maryška. Poté už další branku rezerva Přepeř nedostala, ale přesto o přestávce udělal hostující tým hned tři změny v sestavě. Ani to ale moc nepomohlo, snížení nepřišlo, naopak domácí vítězství potvrdil třetí brankou v 82. Maryško.

Branky: 4. Havlíček, 13. a 82. Maryško. Rozhodčí: Průša - Čáka, Dočekal, ŽK: 1:0. Diváků: 150. Přepeře B: Kumprecht - Kupka (46. Vokáček), Císař, Havlín, Rakouš, Cimbál Tokan, Baudys (46. Mich. Sedláček), Kubáček, Horák, Majstorovič (46. Abraham).

Albrechtice - Bozkov 4:1 (3:1)

Už ve 3. minutě o sobě dali vědět domácí, když musel jejich hráč být před vápnem zastaven faulem za žlutou kartu pro Seiferta. Z následného přímého kopu trefili levou tyč. V 8. minutě zahrávali hosté rohový kop, z kterého hlavičkoval nad bránu Maleček. I hosté za šest minut po rohovém kopu hlavičkovali pouze nad bránu. Za dvě minuty nato Šimek vykopl míč obránci, toho se zmocnil Balcar a poslal ho zpět na už nabíhajícího Šimka, který zkusil vystřelit z 20 metrů, ale přestřelil. Nedáš, dostaneš. Toto pravidlo se opět potvrdilo, ve 24. minutě po centru zleva před bránu, se z otočky trefil polozraněný Pumr- 1:0. Svoje na hřišti si splnil a musel být za dvě minuty vystřídán. Ve 28. minutě Liďák poslal zprava centr na Havla, ten trefil pouze boční síť. Za tři minuty domácí faulovali Liďáka u autové čáry asi 30 metrů od brány, následoval přímý kop, po kterém se hlavou trefil Šimek- 1:1. Hostům radost vydržela jen šest minut, kdy se poté po chybě obrany řítil sám na bránu Štěpnička a vrátil domácím vedení. Hosté mohli ještě do poločasu srovnat, ale Červeného přímý kop ve 40. minutě 20 metrů od brány gólman zlikvidoval. Místo vyrovnání přišlo navýšení vedení Albrechtic. Honzák se řítil na bránu, stíhaný Havlem a Červeným, Havel mu chtěl zezadu vykopnout míč a před vápnem trefil i jeho. Výsledkem byla žlutá karta a přímý kop z velmi dobré pozice. Ten domácí využili, i přestože trefili pouze zeď, kterou míč ale prošel, a nasměroval se k levé tyči -3:1.

V 50. minutě mohl za hosty snížit po centru od Liďáka Šimek, ale hlavičkoval pouze do břevna. Za pět minut zase zahrozili domácí a Seifert vyrazil jasnou gólovku. V 57. minutě Šimek z přímého kopu trefil pouze zeď a od ní se odrazil míč do autu. Za pět minut opět podržel hosty Seifert, když opět vychytal gólovku. Hosté se snažili hru oživit střídáními a přeskupováním sestavy. V 74. minutě Maleček zkusil vystřelit z 25 metrů, ale míč šel vedle brány. V 77. minutě definitivně pojistil vítězství domácích Berndt. Hosté chtěli alespoň zkorigovat výsledek, ale i přes velké tři šance v závěru se jim vstřelit gól nepovedlo. Nejprve šel Mazánek sám na bránu, zkusil přelobovat vyběhnutého Žantu, ale míč se odrazil od břevna přímo k němu. Za minutu na to Kousal poslal zprava centr do vápna, kde byl opět Mazánek a zblízka trefil pouze gólmana. A v poslední šanci se ocitl Jech, který mohl posunout doleva na Liďáka, který by měl snadnou práci, ale Jech vystřelil sám a míč šel daleko vedle brány.

„Dnes jsme měli slušnou sestavu a plnou lavičku a věřili jsme si na tři body. Bohužel nám se nedařilo svoje šance využívat, domácím ano. Navíc soupeř hrál tvrdě, často fauloval, ale rozhodčí hru nechal běžet dál. Nyní nám nezbývá nic jiného než zapnout a pokusit se vyhrát z šesti utkání, co nás čekají, všechny. Za týden máme doma silný Harrachov, tak snad se nám ho podaří zaskočit," uvedl za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 24. Pumr, 38. Štěpnička, 45. vlastní (Červený), 77. Berndt - 32. Šimek. Rozhodčí: Řezníček - Vachek, Vrtal, ŽK: 2:2. Diváků: 90. Albrechtice: Žanta - Vávra, Štěpnička, Honzák, Berndt, Koldovský, Pipek, Hradecký, Bělina, Pumr (26. Šíma), Bělohlávek. Bozkov: K. Seifert - Štyrand, Červený, Soudil, D. Seifert (61. Štěpánek), Havel (84. Jech), Maleček (79. Kobrle), Mazánek, Liďák, Balcar (57. Židlík), Šimek (79. Kousal).

Bělá - Plavy 3:0 (0:0)

Fotbalisté Bělé mají po špatném vstupu do sezony aktuálně slušnou formu a v tomto utkání si dokázali poradit díky povedenému druhému poločasu s Plavy.

Branky: 58. a 88. Pavlata, 64. Votoček. Rozhodčí: Šmíd - Bohatý, Švajdler, ŽK: 2:3. Diváků: 100. Bělá: Jakubičko, Tauchman, Čokina, Huráň, Kosina, Mach, Motejlek, Otmar (62. Beran), Rypl, Votoček (87. Zemánek), Pavlata.

Lučany - Jablonec n. J. 2:1 (2:0)

V dalším kole zajížděl Jabloneček do Lučan, kde chtěl odčinit porážku z domácího prostředí a odrazit se k lepším výsledkům. Začátek tomu napovídal. Hosté měli více ze hry, kdy se hned v úvodu dostal do šance Holman, jeho šanci však vyrazil Sobotík na roh. V 7. minutě měl opět šanci Holman. Z vápna prostřelil chumel hráčů, míč však orazítkoval pouze tyč. Jak už to v zápasech Jablonečku bývá, po neproměněných šancích udeřil soupeř. Hosté nedokázali odkopnout míč do bezpečí a centr Roschla uklidil hlavou Kohoutek. Hosté si vypracovali další šanci, kdy se řítil sám na branku ex Lučanský Nesvadba, který však nepochopitelné zasekl míč a místo zakončení pouze fauloval vracejícího se Adama, který byl zraněný odnesen na nosítkách. Poté převzali iniciativu domácí. Dlouhý balón za obranu podcenili hostující obránci a Kohoutek přehodil vybíhajícího Kazdu. Další šanci měl opět Holman, který obral kličkujícího Vaněčka. Útočník Jablonečku se řítil sám na branku držený Vaněčkem, souboj však ustál, zakončil, ale famózní Sobotík střelu vyrazil.

Druhý poločas měli mírnou převahu hosté, kteří vysunuli na hrot Jana Vránu, jenž dělal velké problémy domácí obraně. Nejprve se řítil sám z boku, ale šance byla zablokována. V 65. minutě  se k šanci dostal opět Vrána, který byl ve vápně stažen Svozilem, následovala penalta a druhá žlutá karta pro Svozila. Penaltu s přehledem proměnil Holman a hosty čekala dlouhá přesilovka. V ní hráli na brejky, kde využívali rychlého Kohoutka, ale do vyloženě šance se nedostali. V další šanci se ocitl Holman. Ve vápně zasekl obránce, ale skvělý Sobotík v brance čaroval. Další šanci měl Pavel Vrána, který hlavou trefil tyč. Tlak gradoval, domácí často frustrovaní faulovali, ale hosté se nedokázali ze standardních situaci prosadit. Další šanci měl Pavel Vrána, ale ztroskotal opět na Sobotíkovi. V 86. minutě fauloval Pavelku hostující Havrda, který v souboji dostal do hlavy, upadl do bezvědomí a musel být odvezen do nemocnice. Za zákrok byl oceněn červenou kartou, kterou dostal i Pavelka, který po odpískání strkal do hostujících hráčů. A jelikož se nic do konce utkání nestalo, tak si domácí připsali velmi cenné a vydřené tři body.

„Co my, včetně mě, dokážeme zahodit, to je až neuvěřitelné. Teď se musíme semknout a začít se rvát o každý bod, protože při pohledu na tabulku začínáme být v pěkném průšvihu," dodal k utkání za Jabloneček David Holman.

Branky: 13. a 27. Kohout - 66. Holman z penalty. Rozhodčí: Šůma - Bohata, Blaschke, ŽK: 3:1, ČK: 2:1 (65. Svozil, 86. Pavelka - 86. Havrda). Diváků: 80. Jablonec n. J.: Kazda - P. Vrána, Šír, Havrda, J. Vrána, Pěnička (57. Zahradník), Špidlen (79. Exner), Havlíček (62. Tryzna), Nesvadba (87. Trepera), Holman, Pičman.

Železný Brod B - Roztoky 1:3 (0:2)

Utkání v Železném Brodě se rozjelo až ve 20. minutě. Roztocký Tuláček prošel až před domácí branku, ale byl z toho pouze roh, ze kterého však Kupkár překvapil brankáře Maříka přímou střelou na zadní tyč a Roztoky vedly. Pak si vypracovaly několik dalších příležitostí, které však nedokázaly proměnit. Ve 25. minutě utekl po pravé straně Tuláček, míč nahrál před branku Kupkárovi, ten trefil z voleje jen jednoho z obránců. O minutu později Hujer uvolnil Tuláčka, ten postupoval zprava sám na Maříka, který mu střelu chytil. Ve 30. minutě Kupkár přihrál O. Davidovi, ten se prosadil přes obránce, vnikl do vápna, ale Mařík mu šanci opět zneškodnil. Do vážnější šance se domácí dostali až ve 40. minutě. Po rohovém kopu se ocitl osamocený útočník na zadní tyči, jeho střelu mu obránci Roztok zablokovali. Další naši šanci vypracoval roztocký O. David ve 41. minutě. Pěknou přihrávkou uvolnil Mikoláška, který střílel z 10 metrů nad branku. O další gól Roztok se postaral v prvním poločase neúnavný Tuláček. Ve 43. minutě se probil po pravé straně, na jeho centr si naběhl Kupkár a hlavou zakončil k pravé tyči - 0:2.

Ve druhém poločase první zahrozily Roztoky. Běžela 47. minuta, když Tuláček přiklepl míč hlavou Baytalonovi, ten zakončil pohotově, ale mimo branku. V 58. minutě Baytalon uvolnil Hnyka, který svůj samostatný nájezd zakončil střelou vedle pravé tyče. A tak udeřili domácí. V 65. minutě si na pěkný centr na hranici velkého vápna naběhl Šťastný a střelou z voleje nedal Maďarčíkovi v brance šanci a snížil na 1:2. V 82. minutě po autu Mečíře sklepl míč Maťátko hlavou k Tuláčkovi, který se zblízka z voleje nemýlil a upravil na konečných 1:3. V samotném závěru ještě domácí zahrozili střelou z vápna pod břevno, pozorný Madarčík ji vyrazil na roh.

„V roli favorita se někdy necítíme dobře. V tomto utkání jsme mohli rozhodnout již v prvním poločase, ale opět jsme se přesvědčili, jak je vedení v poločase o dvě branky záludné. Hosté využili našeho „uspokojení", snížili na 2:1 a nastal problém. Až třetí gól v síti soupeře to vyřešil," dodali trenéři Roztok Stanislav Klápště a Zdeněk Otmar.

Branky: 65. Šťastný - 20. a 43. Kupkár, 82. Tuláček. Rozhodčí: Balatka - Hnětynka, Dvořák, ŽK: 1:1. Diváků: 55. Roztoky: Maďarčík - Mečíř, M. Hornig, Hujer - Jína (79. Ginzl), Mikolášek, Maťátko (84. Rudolf), Baytalon, O. David - Tuláček, Kupkár (46. Hnyk).

Harrachov - Držkov 7:2 (2:2)

V utkání hraném na harrachovské umělce vládli od začátku domácí, kteří nakonec nastříleli soupeřům z Držkova sedm gólů. Hattricku v utkání dosáhl Michal Tuhela.

Branky: 2., 46. a 82.Tuhela, 15. Barbořák, 60. a 84. Žemba, 66. Veselý - 18. Kotyza, 27. Mrkvička. Rozhodčí: Vacek - Dunajevský, Kovář, ŽK: 1:1. Diváků: 60.

Velké Hamry B - Smržovka 5:2 (2:0)

Rezerva Velkých Hamrů zůstává jediným neporaženým týmem soutěže i po utkání se Smržovkou. Hosté pouze ve druhém poločase snížili, ale domácí kontrovali dalšími góly.

Branky: 15. a 71. Kavan, 26. Dědek, 55. a 83. Benda - 56. Sucharda, 81. Klaus. Rozhodčí: Dytrt - Šubrt, Pakula, ŽK: 1:2. Diváků: 150.