kraj-pf

I.B třída: Derby s Bozkovem vyhrála Bělá a je druhá v tabulce

27.03.2018 15:30:49 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bělá,Horní Branná,Bozkov,Jilemnice,Pojizeří

Aktualizováno: Prvními třemi zápasy rozehráli jarní část i fotbalisté v krajské I.B třídě východ. V derby Bozkov - Bělá zvítězili hosté, kteří se tak dostali před svého soupeře na druhé místo tabulky. Čtvrtá je Horní Branná, jenž si poradila se Smržovkou. Bod za remízu získal i oslabená Jilemnice v duelu s Plavy.

Utkání Harrachov - Železný Brod B a Držkov - Košťálov/ Libštát B byla  odložena na 1. 5. a utkáníRoztoky - Lučany a Albrechtice - Jablonec n. J. byla odložena na 8. 5.

Bozkov - Bělá 2:3 (1:1)

Utkání se hrálo na UMT v Lomnici. V první minutě se dostal do první šance Hykman, když se dostal do vápna, ale vystřelil vedle. Za dvě minuty tentýž hráč běžel sám na bránu stíhaný obranou hostí, a i když měl mírný náskok, vystřelil zbrkle vedle brány. V 8. minutě se ale už domácí mohli radovat, když po rohovém kopu Mazánka zleva prosadil ve vápně hlavou Havel - 1:0. V 10. minutě se dostal míč ke Strmiskovi, a ten zkusil vystřelit ze 40 metrů, ale na takovou vzdálenost nedokázal dobře zamířit. Za dvě minuty na to zahodil velikou šanci na srovnání Čokina, když se k němu dostal před bránu centr zprava a on o kousek netrefil bránu. Ve 20. minutě měli domácí dobrou akci na půlce soupeře, ale gólman před Liďákem vykopl míč až na půlku domácích a tam se dostal míč k Pavlatovi a ten vyrovnal na 1:1. Ve 28. minutě po faulu Červeného kopali hosté přímý kop, ten ale odvrátil Strmiska. Ve 33. minutě přišla pro domácí nepříjemná chvíle, když vstřelil gól Mazánek, pomezní ale až po vstřelení branky odmával ofsajd. Ve 35. minutě Zemánek po rohu hostí vyrazil míč do bezpečí. Minutu na to mohl navýšit Havel, když šel nabránu, ale v dobré pozici vystřelil jen na gólmana.

Ve 47. minutě naopak se ujali vedení hosté, když kapitán René Čokina ve vápně stál s míčem, obrana nešla proti němu, pouze stála před ním a on měl dost času rozhodnout se kam vystřelit. V 54. minutě vstřelil Čokina třetí gól hostů, a ten samý pomezní, co poškodil domácí v první půli, chyboval zřejmě i nyní a ofsajd neodmával. V 65. minutě byl Kanaval faulovaný na pravé straně velkého vápna, byl nařízený přímý kop, k němu se postavil kapitán Červený a pomocí lehké teče někoho ve vápně, se míč dostal za záda Jakubička. Poté domácí se hnali za vyrovnáním a hosty tlačili, ale ani Mazánkův roh v 74. minutě a ani přímý kop v 79.minutě Červeného z 35 metrů úspěch nepřinesl. V 84. minutě ještě uviděl jedinou žlutou kartu zápasu Strmiska. Naději na vyrovnání vzal v 89. minutě rozhodčí, když nenastavil i přes velké zdržování v druhé půli ani minutu navíc!

„Rozhodčí dnes ukázali, že jsou nejslabším článkem fotbalu na této úrovni. Nemůžeme se samozřejmě vymlouvat pouze na jejich výkon, i když hrubě dnes ovlivnili výsledek utkání, ale kdybychom proměňovali tutovky a nenechali si dát zbytečné góly, mohlo to dnes také dopadnout jinak. Chválím kluky, že za stavu 1:3 nesklopili hlavy a bojovali alespoň o remízu. Utkání jinak až na náš desetiminutový výpadek se hrálo svižné a předvedli jsme pěkný fotbal," komentoval utkání za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 8. Havel, 66. Červený - 20. Pavlata, 47. a 54. Čokina. Rozhodčí: Bohatý - Rympler, Bukvička, ŽK: 1:0. Diváků: 55. Bozkov: Zemánek - Kurfiřt, Červený, Strmiska, Štěpánek (69. Soudil), Liďák, Mazánek, Kousal, Koudelka (56. Kobrle), Havel (64. Kanaval), Hykman. Bělá: Jakubičko, Tauchman, Zemánek, Vitvar, Kosina, Mach, Jaroš, Huráň, Beran, Čokina, Pavlata.

<br />Autor: Václav Novotný Plavy - Jilemnice 1:1 (0:1)

Hosté přijeli na UMT Břízky pouze v 11 hráčích bez střídajících, takže získaný bod je pro ně cenný. Domácí šli do vedení brankou Lupy ve 27. minutě, ale těsně před koncem poločasu rovnal za Jilemnici Metelka. Ve druhé části už branka nepadla, a mužstva se tak rozešla smírně.

Branky: 27. Lupa  - 44. Metelka. Rozhodčí: Hrbáček - Smoleňák, Balatka, ŽK: 3:2. Diváků: 50. Jilemnice: Černý - Pohořalý, Šimek, Tonar, Figura, Jiřišta, Kubina, Morávek, Valušiak, Horáček, Metelka. Fotogalerie z utkání na Našem Jablonecku

Horní Branná - Smržovka 3:1 (1:0)

V utkání na moderní UMT ve Vrchlabí se cítili lépe Hornobranští, kteří zde i pravidelně trénovali a do vedení je dostal v 11. minutě Šimek. Ve druhé části zvýšil vedení svého týmu Kubelka a po něm v 70. minutě i Jón. Až v 75. minutě se poprvé trefili i hosté, a to z penalty, kterou proměnil Hrabánek.

Branky: 11. Šimek, 56. Kubelka, 70. Jón - 75. Hrabánek z penalty. Rozhodčí: Špidlen - Dytrt, Šubrt, ŽK: 2:4. Diváků: 45. Horní Branná: Hofman - Šimůnek, Strmeň, Kocourek, Šimek, Jindřišek (81. Kobrle), Beneš (73. Hochbergr), Vašek, Kubelka, Fiedler, Jón (88. J. Paulů).